Jump to content
mks

BIK część statystyczna widoczna dla banków

Recommended Posts

mks

Dzień dobry, 

 

Od stycznia staram się o kredyt inwestycyjny na działalność gospodarczą. Z pomocą Doradcy Kredytowego z forum, pod koniec 2018 roku udało się usunąć jeden stary wpis z BIK, który przeszedł do części statystycznej. Bazy BIG, BIK, ERIF, KRD, BR są czyste, brak historii kredytowej scoring jest zerowy (niemożliwy do wyliczenia). Wszystkie wnioski jakie trafiały do tej pory do banków, pomimo kilku wstępnych decyzji pozytywnych, po kilku dniach od złożenia wniosku, po dalszej weryfikacji, przychodziła odmowa. Kilka dni temu dostałam informację od jednego Doradcy z forum, że w związku z wpisem w BIK widocznym w dziale statystycznym, nie ma możliwości ubiegania się o cokolwiek, również w firmach pozabankowych. Żaden z Doradców, z którymi miałam kontakt od początku roku, nie poinformował mnie o tym, że banki widzą część statystyczną i że uniemożliwia to skutecznie wzięcie choćby kk na minimalną kwotę. W żadnym z postów na Forum nie udało mi się odnaleźć takiej informacji i szkoda, że Doradcy nie informują od razu, o tym że Klient nie ma szans na kredyt z takim wpisem. Pół roku czekania, niepotrzebne zapytania w BIK, stracony czas mój i Ich. Czy tylko ja spotkałam się z takim problemem? 

Linki
Ekspert_Kredytowy

Który to Doradca z forum tak Ci powiedział, że w związku z częścią statystyczną nie masz szans na kredyt?

To jakaś bzdura.

 

Moim zdaniem problemem jest brak historii + duża liczba zapytań = problem z kredytem.

 

mks

Doradca @All Finance Group przekazał mi taką informację. Zapytania w większości udało się usunąć, zostało w sumie 6 zapytań z 12 miesięcy. Dwa dni temu udało się również skorzystać z rat 0% w euro agd. Kiedy mogę spodziewać się pkt BIK?

Ekspert_Kredytowy

Za pół roku, możesz mi podesłać swój raport na maila?

mks

Oczywiście. Jeszcze dzisiaj podeślę najnowszy raport.

All Finance Group

Moim zdaniem to nie jest bzdura jak to określiłeś, bo zobowiązanie o którym mówimy i które jest w części statystycznej ma oznaczenie "Kredyt Odzyskany" i takie smaczki są widoczne dla banków.
Więc dopiero po 17 grudnia będzie można złożyć wniosek o finansowanie.


Z poważaniem
Aleksander Podzerek

Ekspert_Kredytowy

Jak mogą to widzieć? Na podstawie czego? Oczywiście zakładamy, że nie są to starania w tym samym banku(grupie kapitałowej) w którym  były opóźnienia. Nie ma opcji żeby widzieli cokolwiek po odzyskanym na dzień składania wniosku. 

 

Spotkałem się kilkukrotnie - na kilka tysięcy osób - że Klient był X czasu temu w banku, zaczytali BIK, odmowa bo coś nie tak, wpis usunięty, wrócił do Banku i odmowa - bo widzieli w historii dlaczego kredytu nie dali. Jeśli nie ma relacji w jakimś Banku to moim zdaniem nie ma szans, żeby się czegoś dowiedzieli po usunięciu wpisu. 

All Finance Group

na podstawie statusu jaki widnieje w BIK czyli kredyt odzyskany - przypadek z przed tygodnia, kredyt gotówkowy na małą kwotę 10 tysięcy w celu wyrobienia historii.
Zero zapytań, umowa o pracę itp. Odmowa bo w BIK 3 lata temu kredyt odzyskany - dodam, że to był Bank Pocztowy. klient bez relacji z bankiem


Klient wewnętrzny mBanku od 2 lat, wpływy w tym samym terminie, brak zapytań, historii również. Kredyt na 18 tysięcy, odmowa bo kredyt odzyskany 4 lata temu - informacja uzyskana od analityka ( bo pracuje w tej samej grupie).

I kredyty były z eurobanku i CA, które zostały odzyskane.


Więc na tej podstawie, wnioskuje że widzą ( jeżeli nie zostały wycofane zgody na przetwarzanie danych osobowych) kredyty odzyskane.
Dlatego mówię i powtarzam, że w przypadku Pani Marty można dopiero po 18 grudnia składać wniosek o finansowanie w bankach.

mks

Wpis jest ze Skoku Stefczyka na kwotę 7k, data odzyskania grudzień 2014. Przez jaki czas będzie on w takim razie widoczny w BIK? Mam rozumieć, że po 5 latach od odzyskania nie będzie widoczny dla innych banków ale nadal będzie w dziale statystycznym?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • wniosek do chwilówki o wykreślenie z BIK

   Witam  w raporcie  Bik  widnieje  informacja  o splaconych z opoxnieniem  chwilowkach  w vivus  netcredit  .Chwilowki są splacone  2017  i 2018  roku  pisac  do nich  dzwonic czy  wyslać  @ z prośbą o zaprzestanie przetwarzania w Bik .Bardzo proszę o odp 

   in BIK i BIG

  • Kredyt 100k - Umowa o Pracę - BIK 59/100

   Szukam kredytu gotówkowego - dość wysoka kwota, nie wiem czy przy tej punktacji BIK do zrobienia ;/   Posiadam umowę o pracę na czas nieokreślony (od 6 miesięcy)   Kwota kredytu 50-100 tys. (mogą być dwa mniejsze) Okres kredytowania Jak najdłużej, niska rata Kwoty 3 ostatnio otrzymanych wynagrodzeń/świadczeń: 4800/4800/4800  Źródło uzyskiwania dochodów Umowa o pracę na czas nieokreślony  Łączny okres zatrudnienia u obecnego pracodawcy - od końca stycznia 2019 Nazwa banku, do

   in Kredyty gotówkowe

  • Zmniejszenie limitu kk a BIK

   Czy zmniejszenie limitu wpływa jakoś na scrolling BIK? Wiadomo, że wpływa na zdolność, ale czy może odjąc punkty jeśli jest na wniosek samego zainteresowanego?

   in Karty kredytowe

  • Kosolidacja chwilówek i zły BIK

   Witam,   Piszę z zapytaniem czy jest w jakikolwiek sposób możliwa konsolidacja chwilówek, wszystkie z nich są przeterminowane od 20-40 dni. Bardzo zależy mi, aby ogarnąć to jak najszybciej.   Kwota kredytu   22 000 Okres kredytowania 1-2 lata Kwoty 3 ostatnio otrzymanych wynagrodzeń/świadczeń: 4000/4000/5500 Rozbicie dochodu na podstawę i dodatki/premie - kwotowo (jeśli występuje) Źródło uzyskiwania dochodów  Umowa o pracę na czas określony Łączny okres zatrudnienia

   in Kredyty konsolidacyjne bez hipoteki

  • potrzebuje konsolidacji ale mam zly bik

   witam mam 8 zobowiazan na kwote 75 tysiecy rata 1600 chcialbym polaczyc to w jedna rate na kwote 1300Zl jakie mam szanse

   in Kredyty konsolidacyjne bez hipoteki

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.