Jump to content
akilegna

Deklaracja sprzedaży a kredyt

Recommended Posts

akilegna

Witam,

 

Czy ktoś orientuje się jak wyglada kwestia deklaracji do sprzedaży mieszkania, które mialoby być wkładem własnym do kredytu hipotecznego.

 

Przeczytaliśmy szczątkowe informacje, że można zadeklarować mieszkanie do sprzedaży i liczy się to wtedy jako wkład własny. Co w sytuacji, gdy mieszkanie nie znajdzie przez długi okres kupca?

 

Będę wdzięczna za odpowiedź, jeśli ktos się orientuje 🙂

Linki
lzalewski

Można zadeklarować środki ze sprzedaży nieruchomości jako wkład własny. Musi on zostać wniesiony nie później niż przed uruchomieniem ostatniej transzy z banku. Jeśli mieszkania nie sprzedaż, to bank nie uruchomi ostatniej transzy. Konsekwencje są zależne są w dużej mierze od celu kredytu. Tak czy inaczej w pewnym momencie może dojść do wypowiedzenia umowy kredytowej.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • pośrednictwo sprzedaży faktoringu

   Witam, poszukuję pośredników sprzedaży usług finansowych, a dokładniej faktoringu.

   in Faktoring

  • Porada w sprawie umowy przedwstępnej sprzedaży mieszkania.

   Dzień dobry Potrzebuję pomocy przy umowie przedwstępnej sprzedaży mieszkania. Sprzedaję mieszkanie obciążone kredytem hipotecznym. Cena sprzedaży to 265 tys. zł. Kwota kredytu pozostała do spłaty to 140 tys. zł. Kupujący będzie posiłkował się również kredytem hipotecznym. Umowa nie będzie sporządzana u notariusza. Ściągnąłem z internetu wzór umowy i niestety niektóre z jej zapisów nie są dla mnie do końca jasne. Szczególnie paragraf 4 dotyczący ceny. Czy ktoś z forum mógłby mi por

   in Forum prawne

  • Kupno drugiego mieszkania w dniu sprzedaży pierwszego

   Waluta kredytu -złoty 2.Pożądana długość okresu kredytowania -jak najbardziej korzystny. 3.Wysokość kredytu -40000-50000 4.Wkład własny 110 000 5.Wartość nieruchomości - 120000 6.Rynek pierwotny / rynek wtórny* -wtórny 7.Rodzaj nieruchomości / rodzaj własności –mieszkanie włas. 8.Powierzchnia użytkowa nieruchomości -37,10 9.Lokalizacja nieruchomości (województwo / miasto) -ostrów mazowiecka woj. Mazowieckie 10.Obecny stan zaawansowania inwestycji -blo

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Przeniesienie hipoteki przy sprzedaży mieszkania na inne bez spłaty

   Witam serdecznie, Czy może ktoś mógłby mi pomóc. Czy jest możliwa sprzedaż mieszkania na którym jest hipoteka ( bank getin - kredyt we frankach), bez jego spłacania. Tzn przeniesienie hipoteki na inną nieruchomość o tej samej wartości? a) Czy jest możliwa taka sprzedaż? b) Jeśli tak to kto wylicza cenę nieruchomości nowonabytej? czy jest to wartość za którą ją kupuję- czy którą oszacuje bank? Bo zakładamy że cena zbycia - jest większa od wysokości kredytu. c)Czy nieruchomość na którą

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Komornik a dochód ze sprzedaży książki.

   Witam! W najbliższym czasie zamierzam wydać album historyczny mojego miasta. Jak wiadomo zamierzam na książce zarobić ale mam komornika i w związku z tym pytanie czy dochód ze sprzedaży książki może zostać zajęty przez komornika? Dodam, że nie zamierzam zakładać działalności gospodarczej w celu sprzedaży książki na własną rękę a sprzedaż powierzyć wydawcom i księgarnią. Czy komornik honorarium się zainteresuje czy nawet się o nim nie dowie?  

   in Komornik, windykacja

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.