Jump to content
tutoslaw

interpretacja kosztorysu

Recommended Posts

tutoslaw

Witam,

 

Oczywiście nie spina mi się kosztorys do kredytu hipotecznego z rzeczywistością i mam w związku z tym pytanie. W kosztorysie banku (zrobionym na ich formularzu) jest pozycja: "podjazdy, dościa, porządkowanie terenu, ogrodzenie" i wpisałem tam 8000zł,

Czy oznacza to, ze bank będzie chciał aby to wszyskto było zrobione, czy ma być 8tys wydane na tne cel? Teren jest uporzadkowany i utwardzony, co kosztowało ok 15tys, ale na ogrodzenie juz nie wystarczy.

Chyba w kosztorysie chodzi o to, aby rzeczoznawca potwierdził, że pieniądze posżły na inwestycje, a nie wczasy na Kostaryce. U mnie ewidentnie widać, ze pieniądze były zianwestowane na ten cel, ale nie wiem jak to w praktyce wyglada?

lzalewski

Niedoszacowanie to Twój błąd. Weryfikacja realizacji kosztorysu to nie jest tylko kwestia sprawdzenia na co poszły środki, ale przede wszystkim czy wszystkie prace ujęte w kosztorysie zostały wykonane.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

Najczęściej wybierane kredyty: