Jump to content
waceq

zapisy w umowie kredytowej pekao

Recommended Posts

waceq

mam w umowie kredytowej wpisane ze moge zaciagac nowych kredytów i pożyczek bez zgody banku. co to _w praktyce_ oznacza? To nie podpada pod jakies klauzule abuzywne? kredyt z 2009 roku.

 

Linki
PlanFinance.pl

To nie jest pytanie na forum kredytowe, a forum porad prawnych.

waceq

byc moze, ale interesuje mnie rowniez czy w obecnych umowach takie zapisy rowniez sie znajduja

Mr Tomek

tak występują takie zapisy

zazwyczaj jest podane jednak jakaś granica w stosunku do dochodów do której klient może zaciągać kredyty sam, a dopiero później musi o tym informować bank

 

Kiedyś - zanim to jeszcze było normą - taki zapis mi się w umowie PKO

Konsultowałem to z radcą prawnym - powiedział że jak klient nie wyraża na to zgody to żeby nie podpisywał umowy kredytu :)

 

W swojej sprawie zajdź do banku i się spytaj

johnny_k

Witam, przepraszam za podpinanie się do tematu ale dotyczy podobnej kwestii - mimo kilkukrotnego odczytywania przedstawionej mi propozycji Pekao S.A. ciężko się pozbyć wrażenia, że umowa jest wręcz nielogiczna językowo. Moja docelowa rata wynosić ma niecałe 700 zł, natomiast w treści widzę: 

 

 

Bank udziela kredytu:

na warunkach promocyjnych – w zakresie marży Banku określonej w § 9 ust. 1 - o ile Kredytobiorca spełnia łącznie następujące warunki:

1) w całym okresie kredytowania jest posiadaczem rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, prowadzonego przez Bank, z regularnymi miesięcznymi wpływami z tytułu wynagrodzenia z umowy o pracę / emerytury / renty / dochodów uzyskiwanych z innych źródeł w wysokości co najmniej dwukrotności pierwszej raty kapitałowo-odsetkowej tj. 2.400,00 zł, oraz (...)

 

Przy czym 2400 jest moim dochodem, na podstawie którego obliczano mi zdolność. Czy w tej sytuacji 2400 zł jest już sumą ostateczną i tak długo, jak pieniądze trafiają na konto mogą pochodzić nawet od bogatego wujka z Ameryki, czy musi to być dwukrotność tej kwoty czyli 4800 zł? Czy np. darowizna (udokumentowana, potwierdzona złożeniem wniosku w US) w tym kontekście jest "dochodem"? Byłoby to logiczne, biorąc pod uwagę, że teoretycznie odprowadza się od niej PIT.

lzalewski

Jeśli osiągasz dochód z tytułu umowy o pracę/o dzieło itp., to powinno wpływać wynagrodzenie w wys. nie mniejszej niż wspomniane 2400zł. Jeśli uzyskiwałbyś dochód z tytułu działalności gospodarczej, wówczas warunkiem do spełnienia jest 2-krotność raty.

johnny_k

Dobry wieczór,

 

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Czyli wówczas byłoby to 1400 zł? To dość zaskakujące, że teoretycznie znacznie bardziej ryzykowne bycie "na swoim" wymaga mniejszego zabezpieczenia.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Kredyt przy umowie tymczasowej?

   Witam, mam umowę o pracę tymczasową przez agencję pracy na 3/4etatu, umowa przedłużana co 3miesiące, pracuje tam pół roku(ciągle w delegacjach). Czy mam możliwość wzięcia kredytu? 1.Waluta kredytu - PLN 2.Pożądana długość okresu kredytowania – 360 miesięcy 3.Wysokość kredytu - 100000 4.Wkład własny - 30000 5.Wartość nieruchomości - 150000 6.Rynek pierwotny / rynek wtórny* - wtórny 7.Rodzaj nieruchomości / rodzaj własności – mieszkanie/własność 8.Powierzchn

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Procenty w umowie Provident.

   Czy tu jest dobrze policzone? Chodzi mi o punkt B.  Czy źle liczę?  10% z 7000 zł = wychodzi mi 700 zł.  Splacilam ponad kapitał. 

   in Dla zadłużonych

  • Premia na umowie o prace

   Jeszcze raz czesc wszystkim, mam kolejne pytanie 😉 pracuje jako lekarz, jako ze dwa stosunki pracy (etat plus dzialnosc) z jednym pracodawca sa praktyka conajmniej watpliwa pod wzgledem prawnym szykuje sie u mnie mala rewolucja w zarobkach. Dyrekcja godziny nadliczbowe (dyzury, czas po pracy do 1535) bedzie wyplacala jako premia w ramach umowy o prace. Biorac pod uwage specyfike zawodu moja premia bedzie znacznie wyzsza niz wynagrodzenie zasadnicze (ktore wynosi 5700 brutto, premie beda rze

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Staż na umowie o pracę, a kredyt gotówkowy

   Witam   Zastanawiam się, bo nie jest prosto dotrzeć do takich informacji ,a trochę już na google siedzę, jak dużo banków oferuje kredyt gotówkowy po miesięcznym zatrudnieniu na umowę o pracę na czas nieokreślony, przy założeniu że mam czysty bik z dobrą punktacją. Ja wiem o eurobanku natomiast pytanie czy sa jeszcze jakieś banki, które są skore dawać kredyty po tak krótkim zatrudnieniu.

   in Kredyty gotówkowe

  • Kredyt w polsce przy umowie w holandii na czas okreslony

   Witam ! Potrzebuję informacji na temat możliwości wziecia pożyczki. Moja sytuacja wygląda następująco; Pracuję w Holandii przez Uitzenburo (biuro pracy) na umowie na czas okreslony (na 3 miesiące) co 3 miesiące podpisuję następne umowy... Mam przepracowane (dzisiaj minie 2 rok) 2 lata ciągłości w jednej firmie. Posiadam Holenderskie konto wszystkie dochody uwierzytelniane na solarisach tzw tygodniowe statystyki dochodów iloś godz pracy opłaty. Średnio zarabiam 1000e na rękę (po oplaceniu wszys

   in Kredyty samochodowe

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.