Jump to content
pitowa

PIT-strata

Recommended Posts

pitowa

Witam,

Chcemy z mężem starać się o kredyt na zakup działki. Ja -umowa o pracę na czas nieokreślony, mąż- działalność - w PIT za 2018 wykazana strata , w tym roku straty do chwili obecnej nie ma. W jednym z banków uzyskaliśmy odpowiedź , że z powodu straty nie ma zdolności , ale gdybyśmy mieli rozdzielność majątkową to ja sama miałabym zdolność . Ten sam Bank bierze pod uwagę PITy za dwa lata wstecz (podobno dopiero od kilku tygodni ma taki obowiązek), więc zaproponował ponowne przyjście w 2021 r i  wtedy strata z 2018 nie będzie miała wpływu :) czy wszystkie Banki muszą teraz analizować pity za dwa lata wstecz przy określaniu zdolności?

lzalewski

Każdy bank ma swoją politykę ustalania zdolności kredytowej. W części banków brane są pod uwagę dochody z tytułu działalności z 2 lat wstecz, w części z krótszego okresu. Strata z roku ubiegłego będzie mieć znaczenie w każdym z banków i rozdzielność majątkowa może okazać się jedynym rozwiązaniem. Aby móc to ocenić musimy poznać szczegóły. 

 

 

Mr Tomek

PKO BP?

Nie każdy bank patrzy aż tak długo wstecz

Pytanie jak te wyniki z działalności wyglądają obecnie?

Uzupełnij schemat

Baginsky

Witam, @pitowa

 

Że tak ujmę da się obejść stratę na PIT 2018. Podkreślę że nie zawsze ale da się. Ogólnie to chciałbym najpierw wiedzieć jaka kwota wchodzi w gre?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.