Jump to content
mariop4

Kedyt samochodowy VS gotówkowy - co lepsze?

Recommended Posts

mariop4

Witam

 

Wkrótce przymierzam sie do zmiany auta..

 

Auto to bylo by z 2001-2002r, wartosc ok 15-17tys zl wg. cen z alledrogo

 

Potrzebuje 10tys zl

Co lepiej kredyt gotówkowy czy samochodowy?

 

Obecnie mam kredyt 5tys zl - ale ten zostanie splacony w calosci przed staraniem sie o kolejny takze tu problemu nie powinno byc. (mam jeszcze 30rat do splaty wiec splacony zostanie duuuuuzo przed czasem)

 

Jakie rady ?;]

Linki
artman

najlepszy jest samochód służbowy :)

wybacz, że zamiast odpowiadać pytam ale czy można dostać kredyt samochodowy na używany samochód? jakie zabezpieczenie może stanowić taki samochód?

co innego nowy kupiony w dilera za pieniądze z banku należącego do koncernu samochodowego, w takiej sytuacji oczywiście kredyt samochodowy to lepsze rozwiązanie niż gotówkowy.

 

z innej beczki słyszałem, że mają się zmienić przepisy dotyczące leasingu - ma być dostępny dla osób fizycznych, czy badałeś ten temat?

pozdrawiam

Ekspert_Kredytowy

Zależy co chcesz dalej robić z tym autem, jeśli jeździć nim przez okres kredytowania, to spokojnie można polecić kredyt samochodowy, ponieważ jest tańszy, ale minusem jest fakt dokonania wpisu do dowodu rejestracyjnego Banku jako przewłaszczającego (51% auta jest Twoje, 49% Banku) oczywiście do czasu spłaty kredytu.

 

Kredyt gotówkowy - nie mówisz na jaki cel, więc nie robisz też żadnego wpisu do dowodu rejestracyjnego i w każdym momencie sprzedajesz auto bez niepotrzebnej ganianiny za odwłaszczeniami itd.

 

Pozdrawiam

myszon

Przy wkładzie powyżej 20% można spokojnie się starać o zdjęcie umowy przywłaszczenia !!

Ekspert_Kredytowy

W którym Banku?

Miecielica

Dołączam sie do pytania; w którym banku?

A odnośnie pierwszej odpowiedzi; jak najbardziej można dostać kredyt ssamochodowy na samochód używany, i nie widzę najmniejszych problemów z takim kredytem jeśli miałby to być samochód z 2001-2002r., jedyny minus to problem ze sprzedażą tego samochodu, sprzedajemy dopiero po słacie kredytu.

Pozdrawiam.

Guest

W Santanderze i Getinie można wnioskować o tzw przewłaszczenie pod warunkiem zawieszającym (bez wpisu w dowodzie). Wszystko zależy od klienta, głownie od historii kredytowej. Podobno DB Kredyt nie stosuje wpisu w dowodzie ale nie spotkałem osoby która by u nich brała więc informacja nie jest potwierdzona.

Ekspert_Kredytowy

W Getinie kilkakrotnie starałem się o odstępstwo, ale nie przyjęli go nigdy w tym zakresie (nawet jak wartość pojazdu była niewielka, tj. 4000 - 5000 zł) :/

 

Pozdrawiam

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Kredyt samochodowy okolo 40 tys

   Witam, zaczynam zagłębiać się w temat kredytu samochodowego, nie mam jeszcze upatrzonego konkretnego auta.   Wysokość kredytu 40.000zl Wartość samochodu / wkład własny 40.000/0 Stan pojazdu ... używany -komis Rok Produkcji pojazdu ...2015r. Salon/Komis komis Pożądana długość okresu kredytowania ... 96msc Łączna liczba osób w gospodarstwie domowym ...3 Łączny miesięczny dochód netto na rodzinę 3mc/6mc ... 21 tys/42 tys Źródło uzyskiwania dochodó

   in Kredyty samochodowe

  • Kredyt samochodowy zdolność kredytowa

   Jeśli chcesz, aby eksperci Forum-Kredytowe.pl wyliczyli Ci jaką masz zdolność, czyli na jak duży kredyt samochodowy możesz liczyć, opisz dokładnie swoją sytuację finansową.   W tym celu stwórz nowy temat na forum Kredyty samochodowe, w treści umieść podstawowe parametry szukanego kredytu, które najlepiej scharakteryzują szukany przez Ciebie kredyt firmowy takie jak np. wysokość kredytu, waluta, wkład własny itp.   Wysokość kredytu ... Wartość samochodu / wkład własny ... Sta

   in Kredyty samochodowe

  • Kredyt samochodowy i kredyt niskich rat, brak historii kredytowej

   Witam   Zastanawiam się nad kupnem nowego auta na kredyt, ponieważ już mam dość używanych igieł którymi jest zalewany nasz Polski rynek.    Mianowicie chce kupić samochód aby rata wynosiła około 800zl miesięcznie.    Jestem zatrudniony w firmie 2 lata na umowę na czas określony, w Styczniu przechodzę na umowę na czas nieokreślony. Moje zarobki to 3300-3500zl na rękę. Zamieszkały w Gdyni. Brak rodziny, brak dzieci i innych zobowiązań.  Brak historii kredytowej 

   in Kredyty samochodowe - Opinie

  • Kredyt samochodowy GBP

   Czy jest szansa na kredyt samochodowy. Nowy samochód Renault Captur. Cena ok. 60.000zl. Dochody z pensji dyrektorskiej w UK 3 lata wstecz. Wplywa na konto miedzy 10.000zl a 15.000zl na miesiac. Na chwile obecna kredyt hipoteczny w BS na kwote 280.000zl na 25 lat i karta kredytowa 2500 w BS. W przeszlosci jakies kredyty juz byly. Wszystko splacane terminowo.

   in Kredyty samochodowe

  • Kredyt samochodowy a ciągłość zatrudnienia

   Witam, Czy mam możliwość otrzymania kredytu samochodowego na kwotę około 30-32 tyś. zł w sytuacji gdy od 1.06 zawarłem umowę na czas nieokreślony. Kwota na umowie to minimalna krajowa wypłacana do ręki plus dodatkowa, stała część poza umową co łącznie daje 2500 zł netto. Poprzednia umowa u tego samego pracodawcy była zawarta na czas określony od 04.2017 do 04.2019. Po tej umowie nastąpił teoretycznie miesiąc przerwy w zatrudnieniu gdyż staraliśmy się o dotację dla firmy. Moje wykształcenie

   in Kredyty samochodowe

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.