Jump to content
zaxxo

Wcześniejsza spłata pożyczek.

Recommended Posts

zaxxo

Witam, mam zamiar spłacić swoje pożyczki wcześniej niż w umowie, więc należy mi się zwrot za to co spłace wcześniej. Jakie pismo mam napisać do firm pozyczkowych i jak to mogę obliczyć, żeby nie zostać oszukanym przez te firmy, że wypłaca mniej czy coś takiego 

zaxxo

Chodzi mi o pożyczki ratalne typu Provident 

Calzedonia

Przed spłata napisz do każdej pożyczki jaka kwotę masz do spłaty na dzień dzisiejszy. Zazwyczaj jest tak, że te ratalne pożyczki od razu odliczaja te koszty. 

zaxxo

Właśnie napisałem i niektóre z nich mi podały kwoty a np Provident czy lendonraty podały kwotę i potem mam pisać o zwroty

zaxxo

Proszę o pomoc jak mogę obliczyć ta kwotę bo wydaje mi się że Provident chce mnie oszukać na zwrot 


------------------------------- dodano 2 minuty później -------------------------------

Provident twierdzi że zwrotowi nie podlega przy wcześniejszej spłacie prowizja za udzielenie pożyczki 

Danuta76

Witam. Proszę złożyć wniosek o zwrot wszystkich kosztó za wcześniej spłacone pożyczki na infolinii providenta. Nie dyskutowaćz nimi. Ja złożyłam ustnie i po 5 dniach miałam już zwrot na konto. Będą zniechecać przy rozmowie, ale po oficjalnej reklamacji dostosują się. Powodzenia.


------------------------------- dodano 7 minut później -------------------------------

Proszę wysokość prowizji podzielić przez ilość miesięcy kredytowania. Wyjdzie kwota miesięczna. Następnie pomnóż ją o tyle miesięcy ile spłaciłeś. Wyjdzie Ci kwota do zwrotu w zaokrągleniu ponieważ bank będzie obliczał co do dnia więc może się kwota troszkę różnić.

Danix899

Również mam pytanie. Zapewne wielu, was bierze/brało pożyczki przez dlugi, długi czas. U mnie 1,5 roku w większości firm. Piszac o zwrot prowizji/opłaty przygotowawczej wysyłacie na chybił trafił, żeby wam zwrócili kasę czy sprawdzacie każdą umowę i dokładnie liczycie? Chce zabrać się do drugiej opcji, ale jestem przerażony ile czasu to zajmie, biorąc pod uwagę, ze przez półtora roku brałem pożyczki co miesiąc w ponad 10 firmach. 

lukaszb
6 godzin temu, Danix899 napisał:

Również mam pytanie. Zapewne wielu, was bierze/brało pożyczki przez dlugi, długi czas. U mnie 1,5 roku w większości firm. Piszac o zwrot prowizji/opłaty przygotowawczej wysyłacie na chybił trafił, żeby wam zwrócili kasę czy sprawdzacie każdą umowę i dokładnie liczycie? Chce zabrać się do drugiej opcji, ale jestem przerażony ile czasu to zajmie, biorąc pod uwagę, ze przez półtora roku brałem pożyczki co miesiąc w ponad 10 firmach. 

W przypadku wcześniejszej spłaty wszystkie koszty pozaodsetkowe powinny zostać proporcjonalnie pomniejszone, a jeżeli zostały zapłacone to należy się ich zwrot. Chcąc spłacić pożyczkę wcześniej polecam najpierw wyliczyć sobie samemu kwotę i skontaktować się z pożyczkodawcą w celu uzyskania kwoty do spłaty. Jeżeli kwota będzie odbiegała od wyliczeń (o ile są poprawne) to wyjścia są dwa: 

 

1. Albo spłacić tyle ile samemu wyliczyliśmy i czekać na ew pozew.

2. Albo wpłacić więcej i wzywać do zwrotu. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL. • Similar Content

  • Spejson
   By Spejson
   Witam wszystkich. Czytam ostatnio sporo o zwrotach prowizji. W 2012 roku wziąłem kredyt w Bank BPH, z tego co czytałem ten bank przejął Alior. Kredyt został spłacony po niecałym roku (kwota ok. 30 tyś. ). Nie mam nigdzie tej umowy, nie pamiętam ile było prowizji i czy w ogóle była. Czy mogę od Alior Banku jakoś wyciągnąć tę umowę? Będą ją mieli w swoich "archiwach"? Drugie pytanie to takie, czy udało się komuś z Was odzyskać prowizję po tak długim czasie od spłacenia kredytu. Pozdrawiam 
  • sebekkk3
   By sebekkk3
   Witam, potrzebuję pomocy, mianowicie spłaciłem kilka pożyczek w provident, wszystkie przed czasem, te małe i miałem większe, ostania na kwotę 7tys do zwrotu ponad 14, spłacałem ponad rok zostało 5tys więc spłaciłem na raz i te poprzednie podobnie, nigdy nie otrzymałem żadnego zwrotu, to samo w firmie supergrosz, jedynie zaplo robiło mi przelewy, mam umowy, potrzebuję pomocy kogoś kto by zobaczył czy mogę liczyć na jakiekolwiek pieniądze i pomógł w walce ewentualnej z tymi firmami.
  • bieg
   By bieg
   Czy we przypadku spłaty kredytu przed czasem należy się zwrot opłaty brokerskiej 
   Zgodnie z ostatnim stanowiskiem prezesa UOKiK zwrot „dotyczy to zarówno prowizji, jak i kosztów pośrednictwa oraz innych opłat pobranych przez podmiot finansujący”
   Ktoś już próbował wywalczyć zwrot opłaty brokerskiej
    
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.