Jump to content
Reddok

Pożyczka pod nieruchomość długoterminowa 60-80 tyś.

Recommended Posts

Reddok
Posted (edited)

Witam,

 

poszukuję prywatnego inwestora pod pożyczkę długoterminową.

 

Posiadam nieruchomość, współwłaścicielem jest żona która wyrazi zgodę na zawarcie umowy pożyczkowej.

 

Potrzebuję 60-80 tyś. zł w zależności od warunków - mam zamiar doinwestować nieruchomość oraz spłacić istniejące zobowiązania co jest większą częścią pożyczki, nieruchomość warta ok. 500 000,00 zł położona w Gminie Halinów. Temat dosyć pilny.

 

Pytanie - czy przy takiej pożyczce potrzebny jest notariusz czy wystarczy weksel i konkretna umowa?

 

Pre-odpowiedź - nie, dziękuję za dyskusję o bankach, to głównie dzięki nim potrzebuje tej pożyczki.

 

Edit: Krótko, czy się opłaca, a jeżeli nie to jakie są inne rozwiązania (niema zdolności, jest BIK i kaszanka - głównie przez fakt że musiałem dokończyć inwestycję z dnia na dzień a banki odmawiały przyznania kredytu mimo zdolności finansowej i braku wpisów).

 

Pozdrawiam,

RED

Edited by Reddok
Ekspert_Kredytowy

Witaj, 

 

taka pożyczka możliwa jest tylko pod zabezpieczenie takiej nieruchomosci, hipoteka, okres spłaty 12 miesięcy z możliwością przedłużenia. Pożyczki z założenia drogie i niebezpieczne (w kontekście braku spłaty takiej pożyczki). 

Reddok

Okres spłaty 12 miesięcy czyli 11 miesięcy raty "wygodnej" i rata "balonowa"? Czy zdarza się że pożyczkodawca nie wyraża zgody na przedłużenie bądź poprostu "nudzi" się okresem trwania udzielonej pożyczki?

 

Jak już wspomniałem, wystarczy weksel czy bez notariusza się nie obejdzie?

 

Dziękuję za info @Ekspert_Kredytowy

Sentinel75

Zapomnij o wekslu. Takie zabezpieczenie nie chroni inwestora. Notariusz i wpis w KW.

 

Jeżeli spłacasz zobowiązanie jak należy to możesz liczyć na rolowanie takiej pożyczki.

 

Co to za nieruchomość? Prywatni inwestorzy preferują płynne mieszkania, które w razie braku spłaty mogą bez problemu sprzedać i odzyskać swoje pieniądze.

Stanley
W dniu 28.07.2020 o 08:55, Sentinel75 napisał:

Zapomnij o wekslu.

Niekoniecznie, zawsze można na sam weksel np. ze szwagrem podpisać.

A na poważnie, dwa powyższe wpisy dokładnie tłumaczą to zagadnienie.

Reddok
Posted (edited)

Dom jednorodzinny na działce 1000,00 m2 w dobrej lokalizacji. 

 

@Stanley stąd też moje pytanie. Już jestem mądrzejszy :)

 

Edited by Reddok
Stanley
W dniu 28.07.2020 o 09:17, Reddok napisał:

Dom jednorodzinny na działce 1000,00 m2 w dobrej lokalizacji. 

Abyśmy mogli się wypowiedzieć merytorycznie potrzebny jest numer Księgi wieczystej, to podstawa, wtedy można wypowiedzieć się o kosztach i okresie. Są owszem dłuższe, nawet 5 lat, ale są to opcje często droższe niż przedłużenie po roku. Pożyczkodawca nie może, jak Pan napisał ,, znudzić,, się, bo Umowa jest dwustronna. Warunkiem przedłużenia jest  terminowa spłata comiesięcznych rat, wtedy nie ma obawy o złą kondycję pożyczkobiorcy.

Ale proszę o numer KW, może być na priv.

Sentinel75

Ta wartość 500kzł to Twoja subiektywna wycena czy może masz operat szacunkowy? Firma pożyczkowa zwykle zaniża wycenę, ale nawet gdyby wyszło im 350kzł to jeżeli potrzebujesz 60-80kzł to temat powinien się spiąć.

 

Tylko pamiętaj o tym co napisał Ekspert_kredytowy, nie spłacisz (po 12 miesiącach, bo przedłużenie to opcja a nie obowiązek) to tracisz nieruchomość. Nie ma litości...

Reddok

Operat został wykonany specjalnie dla kredytu hipotycznego - w tamtym okresie rzeczoznawca wycenił budynek w stanie surowym, bez wykończenia zewnętrznego i wewnętrznego na ok. 300 000,00 zł. Doszło ogrodzenie, niwelacja terenu, zagospodarowanie działki, wykończenie budynku wraz z osprzętem i kostka brukowa.

CREDIT BANQUIER

Jak jest Pan świadomy to spłaci pożyczką kredyty , wyczyści BIK i będzie mógł podejść do banku po 6 miesiącach ( chyba, że BIK jest bardzo fatalny). Do utraty nieruchomości droga jest daleka, dla takiej kwoty bedzie wpis w dziale 4 KW tak jak przy kredycie hipotecznym także w przypadku braku spłat pożyczkodawca musi założyć sprawę w sądzie a to trwa. W większości dochodzi do porozumień jeśli jest wola spłaty. Ale to najgorszy scenariusz. Koszt takiej pożyczki miedzy 25 - 35% . Jeśli środki Pan nie przeje lub nie wyda na przyjemności i będzie spłacał pożyczkę to nie ma się czego obawiać. Tylko proszę nie zgadzać się na przewłaszczenie.

Reddok

Właśnie też o to chciałem zapytać, poruszył Pan właśnie temat o którym zapomniałem bo właśnie taki manewr próbuję zorganizować - spłacić, oczyścić i pójść do banku, tylko gryzie mi się pożyczka pod zastaw nieruchomości z kredytem hipotecznym, skoro będzie już wpis w KW. Jak wtedy bank na to patrzy? Konsoliduje/przejmuje/spłaca to co należy się prywatnemu Inwestorowi i na tej podstawie przedstawi ofertę?

Sentinel75

nie, bank nie spłaci prywatnego zobowiązania w KW (a jedynie inny bank), sam będziesz musiał to spłacić więc potrzebujesz finansowania pomostowego

CREDIT BANQUIER

Ja sam osobiście robiłem refinansowanie w banku pożyczki prywatnej ale to było rok temu, nie wiem jak sprawa wygląda na to chwilę i co będzie za rok. Trzeba pracować nad wynikami i BIK by starać się o kredyt w banku bez zabezpieczeń. 

Reddok
Posted (edited)

Wszystko już wiem, dziękuję bardzo za wszystkie wypowiedzi i całe info. Czy na tym forum można założyć temat ws. takiej pożyczki czy ten temat jest wystarczający i pozostaje czekać? 

Edited by Reddok
CREDIT BANQUIER

Najlepiej wysłac do wybranego doradcy w wiadomości prywtanej nr kw do analizy i przedstawienia oferty. Wymogiem jest prowadzenie firmy.

Reddok

Noi tu mnie Pan zaskoczył bo nie prowadzę działalności. Czy każdy Inwestor wymaga prowadzenia działalności?

Ekspert_Kredytowy

Tak, zgodnie z polskim prawem - "niebank" nie może udzielać pożyczek osobom fizycznym, możliwe finansowanie tylko firm.

Reddok

No to pokombinowane. Najważniejsze zostało na koniec co ostudziło zdecydowanie mój zapał. Istnieją jakieś alternatywa dla osób które owej działalności nie prowadzą? 🙂

Stanley
W dniu 28.07.2020 o 16:28, Reddok napisał:

No to pokombinowane. Najważniejsze zostało na koniec co ostudziło zdecydowanie mój zapał. Istnieją jakieś alternatywa dla osób które owej działalności nie prowadzą? 🙂

Niektórzy akceptują założenie firmy jeśli jest akceptacja, ryzykowne i nie każdy to akceptuje. Zarówno klient jak i ,, nieBank ,,

Ekspert_Kredytowy

Dokładnie, najpierw złożenie wniosku, wydanie decyzji i dopiero założeni działalności. Środki idą na inwestycję w nową działalność.

CREDIT BANQUIER

Bez działalności sa robione tematy ale w większości na umowę kupna sprzedazy co w przypadku takiej kwoty jest ryzykowne

Reddok

Dosyć nieciekawa sytuacja, zaktualizuję również trochę temat - nie będę planował już Inwestować, napewno nie za to co zamierzam wziąść, i nie w tym roku. W sumie kwota jaką się interesuję to tylko kwota potrzebna na spłatę zobowiązań.

 

Czy w związku z powyższym, kwota 50 000,00 zł coś tutaj zmienia? Można porywać się na konsolidację bądź jakąś pożyczkę w SKOK czy Banku lokalnym? Przypomnę że mam zobowiązania niespłacane dłużej niż 30/90 dni oraz nieciekawą opinię BIK.

 

PS. Jeżeli jest jakiś ekspert skłonny pomóc w tej sprawie to zapraszam na PW. 

 

Dziękuję!

Sentinel75

niestety, nie uzyskasz kredytu lub pożyczki w SKOKu, banku lokalnym lub jakimkolwiek innym, "nieciekawa" sytuacja w BIK oraz niespłacone zobowiązania skutecznie blokują temat

 

 

Stanley
W dniu 29.07.2020 o 16:01, Sentinel75 napisał:

niestety, nie uzyskasz kredytu lub pożyczki w SKOKu, banku lokalnym lub jakimkolwiek innym,

Natomiast w kwestii ,, nieBank ,, nie ma znaczenia kwota, 20 czy 200 takie same zasady, opisane w poprzednich postach.

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.