Jump to content
dewon

Konto firmowe - który bank wybrać?

Recommended Posts

dewon

Witam szanownych forumowiczów.

Od 10 lat mam konto firmowe w PKO BP. Średnio jestem zadowolony ponieważ nie należy ono do najtańszych - szczególnie jeśli chodzi o prowizję za przelew 1,30 zł. Przy 150-200 przelewach miesięcznie robi się z tego niemała kwota.

Zdecydowałem się więc na zmianę banku i tu moja prośna - czy mógłby mi ktoś doradzić jaki bank wybrać?

Roczne wpływy na konto to ponad 1,5 mln zł.

Co ważne - aktualnie mam kredyt w koncie firmowym na kwotę 100 tyś zł i zależy mi aby w nowym banku też taką kwotę ( albo większą ) otrzymać.

Dobrze by było gdyby bank nie pobierał prowizji od niewykorzystanej kwoty kredytu ( PKO się płaci czy się z niego korzysta czy nie ) i gdyby nie było trzeba co roku od nowa ubiegać się o przedłużenie tego kredytu.

 

z góry dziękuję za pomoc

przedsiębiorca_wawa

Proponuję Credit Agricole, chyba jako ostatni na rynku który nie pobiera prowizji za niewykorzystany kredyt.

Kwota 100 tys. nie jest prosta do uzyskania bo trzeba spełnić dość restrykcyjne warunki (coś za coś)

Dla kwoty 100 tys. powinien być obrót 2x większy i rozliczany jest co miesiąc a nie raz na rok jak w PKO BP.

Ale może najlepiej sprawdź osobiście u doradcy. Polecam świetnego gościa, pracuje na ul. Sobieskiego w Warszawie (ale czy Ty jesteś z Wa-wy?, przepraszam)

Oprocentowanie też będzie trochę wyższe (niby brak za gotowość ale gdzieś to muszą odrobić)

Opłata za rachunek w najlepszym pakiecie 29zł i chyba coś opuszczają przy obrotach... odsyłam do strony Banku bo może już się coś zmieniło. i do 100 przelewów nie zapłacisz grosza:)

Poza tym są na prawdę fajnym bankiem, nowoczesnym.

 

Polecam

and_ma

credit agricole nowoczesny , doradców brak w placówce musisz czekać do obsługi klientów indywidualnych, nadal brak kont walutowych a co do odnowienia kredytów to zwykle tego nie robią - żeby otrzymać kredyt trzeba mieć na prawdę wysokie przychody

przedsiębiorca_wawa

Tego faktycznie nie da się ukryć... z odnowieniem bywa różnie. Ale co do obsługi to wszystko zależy od oddziału bo nie w każdym jest doradca przedsiębiorstw. Lista jest w necie trzeba sprawdzić. Jeśli brak doradcy wynika z absencji to nie stety zmiany kadrowe sa teraz w każdym banku. Sam tego doświadczyłem. Tak jak pisałem coś za coś, darmowe przelewy, niska opłata za prowadzenie konta, to za tym idzie lipna oferta kredytowa, niekompetencja obsługi... W PKO BP nie jest tanio ale jak trafi się do odpowiedniej osoby to potrafi dopasować oferte do potrzeb i ma do dyspozycji wysokie kredytowanie np. obrótwka do 500 tys. bez zabezpieczenia przy wpływach na konto 300 tys. rocznie, a oprocentowanie ok. 8% (na dzień dzisiejszy),

Wybór Banków na rynku jest ogromny, ale warto pamiętać o maksymie "nie wszystko złoto co się świeci" czy jakaś firma dająca coś za 0 zł jest w stanie sprawnie funkcjinować, oczywiście że nie, zdziera na czymś innym. Sztuka polega na tym żeby odnaleźć na czym.

Zachęcam do wymienienia tych pułapek, jeśli ktoś z forumowiczów z czymś się spotkał.

Będą to przydatne informacje dla autora postu. Decyzje podejmie sam.

Pozdrawiam

pomocwkredycie

Najlepsze rozwiążanie dla ciebie to BZWBK, lub też Multi bank. ---- ten bank ma rewelacyjne konta sam posiadam.

Doradca PP Meritum

Ja oczywiście zapropnuje konto Firmowe w Meritum Banku :)

-0 zł za przelewy krajowe internetowe

-0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju

-0 zł za prowadzenie rachunku

-0 zł opłata za prowadzenie dowolnej liczby rachunków walutowych

-0 zł wydanie dowolnej liczby kart debetowych

Jednymy kosztem jest obsługa karty - 5 zł , jeżeli w ciągu m-c suma operacji bezgotówkowych w ciągu danego miesiąca kalendarzowego wyniesie 200 zł wówczas w/w opłata nie zostanie naliczona.

Można również ubiegać sie o limit w rachunku do 200 000 zł ( oprocentowanie od 11, 90 %, prowizja negocjowana od 3 % )

przedsiębiorca_wawa

Zgadzam się z pomocwkredycie, jednak w BZ WBK przy kredycie nie unikniesz prowizji za gotowość i jeśli dobrze pamiętam wyższej niż w PKO BP. Przelewy internetowe też są płatne... co tu zrobić, chciałoby się za darmo...

Multi Bank nie znam osobiście ale moi klienci też sobie chwalą.

Pozdrawiam

dewon

Widzę, że chyba w większości banków jest pobierana prowizja od niewykorzystanej części kredytu i wszędzie co roku trzeba składać od nowa papieru żeby odnowić kredyt.

Wychodzi na to, że zamiast szukać nowego banku to lepszym rozwiązaniem będzie udać się do aktualnego i spróbować wynegocjować lepsze warunki.

 

Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi.

pomocwkredycie

To zależy jaki jest klient jeśli chodzi o BZWBK, znam ten bank jako klient ale również kiedyś pracowałem dla niego wiec jeśli chodzi o prowizję banku to można ponegocjować. Moja dobra znajoma prowadzi firmę spedycyjną ma bardzo duże obroty i dochody, i dała warunek bankowi że będzie ich klientem jeśli dostanie obrotówke do 200tys ale bez prowizji a oprocentowanie wiadomo też wynegocjowała na poziomie 8% jak dobrze pamiętam. Ten bank jest otwarty dla ludzi którzy mają bardzo dobre dokumenty finansowe.

dewon

Ja mam firmę usługową z przychodami 150-200 tyś miesięcznie. zero kredytów itd. czy według ciebie mam szanse wynegocjować jakieś lepsze warunki?

przedsiębiorca_wawa

Nie gniewaj się ale skala działalności jest zbyt mała żeby mieć przebicie w negocjacji.

W Raiffesien Polbank :) (jakoś nie mogę się przyzwyczaić) funkcjonuje kredyt obrotowy bez odnawiania, koszty zbliżone jak wszędzie.

Co do negocjowania z PKO BP też bym się tak nie nastawiał. Samo złożenie wniosku o indywidualizację tabeli opłat i porwizji to koszt 200 zł.

Przychodzi tylko godzić się na to co dają lub faktycznie znaleźć mniejsze zło... You know what I mean ?

Czy rozważałeś opcje otwarcia konta w innym banku jako konta drugiego?

Wysokość kwot kredytu w PKO BP jest na prawdę wysokie (sprawdzałem w wielu bankach), kosztowne ale wysokie. I nie takie trudne do uzyskania. Taki optymalny standard dokumntów.

Żeby nie płacić za przelewy otwórz rachunek w jakimś banku internetowym (mBank, Inteligo, itp.) i z niego rób przelewy za darmo.

Tak robi wielu klietów.

 

---------- Post dodany o 13:52 ---------- Wcześniejszy post został napisany o 13:48 ----------

 

To zależy jaki jest klient jeśli chodzi o BZWBK, znam ten bank jako klient ale również kiedyś pracowałem dla niego wiec jeśli chodzi o prowizję banku to można ponegocjować. Moja dobra znajoma prowadzi firmę spedycyjną ma bardzo duże obroty i dochody, i dała warunek bankowi że będzie ich klientem jeśli dostanie obrotówke do 200tys ale bez prowizji a oprocentowanie wiadomo też wynegocjowała na poziomie 8% jak dobrze pamiętam. Ten bank jest otwarty dla ludzi którzy mają bardzo dobre dokumenty finansowe.

Z tą negocjacją to nie jest takie proste jak się wydaje. Owszem są gotowi do odstępstw ale jak obniżą jedną porwizje to podwyższają inną, taka złota reguła opłacalności biznesu. Jak pracowałeś w BZ WBK to chyba się z tym spotkałeś.

Jak powiadają nie zdejmą gaci poniżej kolan :))))

 

aj sory, to powiedzenie z Raiffeisen Banku :)

dewon

dzięki wielkie wszystkim za odpowiedź.

przedsiębiorca_wawa - z tym drugim kontem tylko do przelewów to niegłupi pomysł :)

 

 

pozdr

Gumri

Aktualnie najlepszą ofertę na rynku ma Alior, Getin Bank i mBank. Osobiście niedawno zmieniałam bank i wybrałam Getin, ze względu na ciekawe promocje. Z tego co wiem to teraz mają w ofercie kartę Display w promocji, to świetne rozwiązanie dla osoby posiadającej firmę.

lukasz kraków

volksvagen bank i db net biznes - darmowe konta, darmowe przelewy etc...

zastępca

ja mogę dodać konto dla firmy w skoku Wolomin - bo jest zero opłat za otwarcie i prowadzenie rachunku , a wypłaty tez są darmowe

lukasz kraków

db net bardzo polecam.... od paru dni korzystam - sporo dodatkowych darmowych usług

marcintt

a konto dla firmy z UK jakie polecacie?

magdalena.tro

Wydaje mi się, że najlepiej jest sprawdzić ofertę Alior Banku oraz ING

sil

Wiem, że na forum jest już trochę podobnych wątków, ale nic aktualnego.

 

Gdzie udać się po konto dla spółki zoo? Interesują mnie nie tylko opłaty bieżące, ale także polityka kredytowa banku wobec świeżych zoo.

 

Krótko mówiąc gdzie najłatwiej będzie mi dostać (za jakiś czas oczywiście) kredyt (najlepiej niezabezpieczony) dla spółki?

 

Czy jest w ogóle sens wybierać bank do prowadzenia konta pod kątem potencjalnego kredytu? Czy jest to jakiś plus?

 

Za wszystkie podpowiedzi dziękuję.

Gosia_KFP

Myślę że zawsze warto budować pozytywne relacje z bankiem, np zakładając konto. Wiele banków posiada dla swoich klientów preferencyjne warunki. Należy zwrócić uwagę na rodzaj otwieranego konta, ponieważ w niektórych kontach (szczególnie tych najtańszych bądź darmowych) może wystąpić brak dostępu do oferty kredytowej.

Barbara_BPH

Jeżeli firma chce korzystać z produktów kredytowych, warto wybrać konto BIZNES SYMETRIA lub BIZNES SYMETRIA PRO w Banku BPH, w przypadku pierwszego 2 karty do rachunku za darmo, przy drugi 3 karty, koszt przelewów zależny od ilości,(można wykupić tańsze moduły) dodatkowo po okresie 12 m-cy można korzystać z produktów, które będą finansowały działalność bieżącą oraz inwestycje. Można także korzystać z dostępu do: platformy internetowej DealingNet - umożliwia wymianę walut on-line; wygodne i sprawne zarządzanie bieżącymi rozliczeniami, możliwość skorzystania z FAKTORINGU on-line

Grzegorz_Knychala

Wybór banku do konta firmowego nie jest łatwą sprawą. Przede wszystkim trzeba się zastanowić nad naszymi potrzebami. Wiele banków oferuje ciekawe konta firmowe. Na ten czas najbardziej interesujące są trzy konta. Meritum Bez Granic jest tan8m i wszechstronnym pakietem przystosowanym dla wielu rodzajów firm, ale nie posiada dodatkowych udogodnień. dbNET Biznes jest dobrym kontem, tanim i wszechstronnie wspierającym swych klientów, podobnie jak konto Idea Banku, dzięki czemu oba są produktami wartymi uwagi. Możecie je sonie porównać na stronie wybierarka.pl

 

Pozdrawiam

Grzegorz Knychała - redaktor serwisu wybierarka.pl

KredytPremium2014

Meritum Bank jest o tyle dobry iż mozna negocjować marżę i oprocentowanie . Masz BIK zerowy ?

Dżemix

Konto które posiadam zarówno prywatne jak i firmowe w ING wszystko darmowe: prowadzenie konta 0 zł, przelewy 0 zł, darmowe wypłaty z wszystkich bankomatów!! polecam!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.