Jump to content
Renata25

Gdzie zainwestować lokata czy coś innego?

Recommended Posts

Renata25

Witam

mam do ulokowania 140.000 najpierw chciałabym na rok czasu ,zastanawiam się nad lokatą lub bezpieczną inwestycją.Zastanawiam się nad lokatą w ING ,jak tam jest liczone oprocentowanie bo w reklamie jest do 4 miesięcy bodajże 3,5% czyli wpłacam pieniądze na 4 miesiące i po tym czasie wypłacam i otrzymuję 1/3 części z 3,5% ?

lub mogę trzymać 12 miesięcy i otrzymam 3,5% ?

 

ile teraz max można uzyskać odsetek na lokacie?

z góry dziękuję za odpowiedzi!

Linki
Sentinel75

zastanów się: chcesz zainwestować czy założyć lokatę bankową?

 

dlaczego chcesz się ograniczać do 3,5%, przecież na rynku są wyżej oprocentowane lokaty...

Kredyty24-net

Wybór inwestycji zależy od tego co chcemy osiągnąć - czy walczyć z inflacją bez ryzyka czy zrobić ponadprzeciętne zyski ryzykując swój kapitał ?

 

System inwestycji poprzez konta PAMM staje sie ostatnio coraz bardziej popularny. Wybieramy tradera i zasilamy jego konto odpowiednią kwotą. Minimalna inwestycja to zaledwie 100 USD. Zwrot z inwestycji od 50 do 75% w zależności o wysokości wpłaconego kapitału.

 

Przykładowe konto PAMM tradera, z którym traduje od kilku lat.

 

widget.php?user=5215679&type=9

rk-24

W niniejszym wypadku niczego nie sugeruję ale warto w temacie niejako profilaktycznie, ku przestrodze aby uchronić się przed ewentualną wpadką zapoznać się z artykułem z Dziennika Bałtyckiego dodatek Rejsy sprzed kilku tygodni - Data dodania w sieci : 2013-05-01 (papierowe wydanie bodaj z 26.04 lub 04.05.2013 r- -Rejsy dod. do Dziennika Bałtyckiego

 

nie mogę zamieszczać jeszcze całych linków ale po poniższym spokojnie można wygooglować

dziennikbaltycki.pl/artykul/

bankowy-biznes-zdzislawa-o-analityku-ktory-oszukal-klientow-na-ponad-3-miliony-zlotych

 

Bankowy biznes Zdzisława. O analityku, który oszukał klientów na ponad 3 miliony złotych

 

O "sławnym" analityku i kontach, na których nagle pojawiało się zero złotych, pisze Tomasz Słomczyński.

Barbara prowadzi własną firmę, zna wiele osób, które potrzebują kredytu. Spotyka różnych pośredników kredytowych, m.in. Zdzisława. On przyprowadza do niej klientów, ona podsyła klientów jemu. Normalnie, jak to w branży kredytów i nieruchomości.

 

Ale to miało się zmienić. Barbara opowiada o spotkaniu u niej w domu, to jest końcówka 2011 roku. Zdzisław opowiadał o świetnym interesie. Nie dla każdego, tylko dla VIP-ów. Chodzi o platformę inwestycyjną i handel walutami. Biznes jak marzenie, tym bardziej że obsługiwany jest przez światowej klasy analityków.

Platforma inwestycyjna - w skrócie wygląda to tak: pani Barbara ma wpłacić określoną sumę pieniędzy, np. 30 tys. zł. Następnie czekać. Światowej klasy analitycy będą za te pieniądze handlować walutami - w imieniu pani Barbary, która w ten sposób stanie się inwestorem. Potem będzie tylko liczyć zyski....

 

Reszta niestety albo biblioteka wojewódzka w Gdańsku i wypożyczenie gazety, ewentualny skan

lub płatna możliwość przeczytania całego artykułu za 9,90 zł

Peter_w

Sprawdziłem na stronie ING i nie widzę tam lokaty na 4 miesiące. Są na 3, 6 lub 12 miesięcy. Poza tym są niższe oprocentowania niż Ty podajesz.

O szczegóły spytaj w placówce banku po prostu.

 

ile teraz max można uzyskać odsetek na lokacie?

Wujek google mówi, że najlepsza teraz oferta to 5,5% w Getinbank.

 

Poza tym, dla mnie lokata nie jest żadną inwestycją.

5,5% - 19% podatek to jest około 4,5%. Minus inflacja -> zysk około 1% w skali roku.

 

Z takimi pieniędzmi jakimi dysponujesz - 140 000 zł - nie bierzesz pod uwagę zakupu nieruchomości (mieszkania)?

Moim zdaniem zakup i wynajem może być dobrą inwestycją.

 

Jeszcze dobrą inwestycją może być wejście w biznes. Pod warunkiem, że trochę się na tym znasz. :)

zastępca

dla mnie nagrody dużo znaczą, bo wiem że ktoś musiał się napracować aby ja otrzymac

mówie o tym w kwestii skoku wołomin który ową nagrode (Quality International) dostał za lokatę Bis, dodatkowo organizatorem tego przedsięwzięcia było forum biznesu, więc chociazby z tego powodu możecie założyć tam lokatę

ps. ja tam oszczędzam od 2 lat

iwona877

Ja w sumie zdecydowałam się na fundusz inwestycyjny. Dzisiaj rodzai takich funduszy jest naprawdę wiele, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie. Warto porozmawiać z doradcą i wtedy o wiele łatwiej jest podjąć decyzje.

mar-ek65

A gdzie założyłaś fundusz, że tak spytam z ciekawości ? Też szukam dobrego sposobu na zainwestowanie i robię rozeznanie, pozdrawiam

ArturKredyty

hmm ja mam na przykład konto w skok nike i do niego mogę założyć przez internet lokatę na maks 100 000 na 3 lub 6 msc

oprocentowanie 4,75 lub 5 ;)

 

a co inwestowanie... fundusz? proszę:) w fundusz mogę zainwestować 100-200 zł msc jako alternatywę, a nie 140 000 oszczędności....

charlotte1991

Ja zainwestowałam 400 tys ze sprzedaży domu w lokatę w Skoku Wołomin. Skok ma bardzo korzystną ofertę i naprawdę warto. Oczywiście wszystko wcześniej skonsultowałam ze swoim doradcą finansowym skok.wolomin.pl/

Sentinel75

obecnie bardzo fajne lokaty ma GNB, oprocentowanie od 9,6 do 3,85% (wraz ze wzrostem kwoty maleje oprocentowanie), oferta ta NIE jest dostępna bezpośrednio w banku tylko u jednego pośrednika

 

dodam, że ww. nie wiąże się z żadnymi długoterminowymi programami oszczędnościowymi

Waldek79

Lokata jest bezpieczna ale mało zyskowna. Często zysk jest poniżej inflacji więc trochę bez sensu. Na pewno zauważyłeś że oprocentowania lokat są śmieszne. Często również trzeba posiadać konto w banku a więc dodatkowe koszta. Obadaj inwestycje w nieruchomości – wbrew pozorom nie trzeba mieć dużej kasy. Np. na stronie Bilo Polska masz wymienione inwestycje już od 20tys.

smakosz

Może napisz coś więcej czy skorzystałeś, czy są wypłacalni. Pozostanie jeszcze ocenić czy piszesz prawdę.

darekfk

Możesz zawsze spróbować zainwestować w crowdfunding za pośrednictewm Inwestgaleria .

green_girl

Jaki fundusz inwestycyjny możecie polecić?

Sentinel75

zadałaś pytanie z rodzaju: chcę kupić samochód, jaki proponujecie?

kruszyna

Lokata to dobry pomysł i pewna inwestycja. Znalazłam ciekawą ofertę na gazeta.pl. Za założenie lokaty otrzymuje się gwarantowaną nagrodę pieniężną. lokatazpremia.gazeta.pl/konkurs/

Kasiab.

Serdecznie zapraszam do inwestowania w obligację korporacyjne emitowane przez podmioty notowane na giełdzie. Obligacje przeważnie są na dwa lata, 10% w skali roku. Odsetki wypłacane są co kwartał. W celu uzyskania szerszych informacji proszę o kontakt.

nazare931

Zapraszam do zapoznania z inwestycjami forex

na stronie comparic.pl

 

---------- Post dodany o 15:14 ---------- Wcześniejszy post został napisany o 15:13 ----------

 

w dziale "Gra ze swap" dość ciekawe rzeczy

asad

Jak się posiada dużo pieniędzy to najlepiej inwestować w nieruchomości. A jeśli się w miesiącu odkłada tylko 200 zł to warto sukcesywnie zakupować złoto. Powstały takie programy, które mają na celu systematyczne gromadzenie złota. Nawet w najbliższą środę wieczorem jedna z takich firm organizuje internetową konferencję. Jak się ma jakieś wątpliwości to można pozadawać im pytania.

asad

Dla zainteresowanych, proszę wpisać w google: złotatarcza+webinarium

Malwina77

jezeli chodzi o fundusze to trzeba posiadac jakąś wiedzę żeby samemu inwestować, każdy z nas akceptuje inny poziom ryzyka, pamiętajmy że jest to dobra forma zapewnia płynność zawsze fundusze można sprzedac jeśli potrzebujemy gotówki. Proponuję zastanowić się też nad lokatą strukturyzowaną czyli mamy gwarancję kapitalu a zysk jest oparty np na wycenie funduszu do tego mogę zaproponować lokatę na krótki termin 6%.

 

Zapraszam.

michal52

Niestety na polskim rynku produkty strukturyzowane to doskonały produkt, który pozwala bankom na praktycznie pozyskiwanie darmowych pieniędzy. Większość produktów strukturyzowanych oferowanych na polskim rynku finansowym, są oparte na pewnej zależności pomiędzy wynikiem zmian określonych wyników określonych klasy aktywów, przykładowo notowań cen akcji, walut, surowców, wynikiem i jednocześnie zyskiem produktu strukturyzowanego. Niestety polskie realia przynoszą nieciekawe wiadomości, większość tych produktów kończy się zwrotem bez żadnych lub z bardzo małym zyskiem dla inwestora.

Podsumowując, zdecydowanie odradzam, zdecydowanie bardziej polecam fundusze inwestycyjne, jednak w związku z bardzo wysokimi wycenami, na praktycznie wszystkich rynkach rozwiniętych bardziej bym polecał fundusze dłużne, skarbowe lub korporacyjne niż fundusze stricte akcyjne.

Piotr Janicki

Najbezpieczniejsza zawsze będzie poczciwa lokata chroniona gwarancją BFG.

ArturKredyty

poczciwa lokata która daje zysk poniżej inflacji, po opodatkowaniu oznacza to stratę na oszczędzaniu

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.