Jump to content
Mod

Alior Bank - Kredyt Gotówkowy - Opinie

Recommended Posts

Mod

PYTANIA i OPINIE kredytobiorców: Kredyt gotówkowy w Alior Bank

 

 

alior.gif

 

Pożyczka gotówkowa wysokość: do 200 000 zł bez poręczycieli i zabezpieczeń (do 15 000 zł pożyczka na dowód osobisty).

Okres kredytowania: do 10 lat.

Atuty oferty: środki zostaną wypłacone nawet w 1 dzień; możliwość zawieszenia spłaty rat nawet na 3 miesiące; możesz także skorzystać z konsolidacji i zamienić wszystkie płatności za kredyty i karty kredytowe w jedną niską ratę, bez zbędnych formalności.

 

 

Wypełnij formularz kontaktowy z doradcą kredytowym Alior Banku. Doradca oddzwoni do Ciebie i odpowie na wszystkie Twoje pytania, sprawdzi Twoją zdolność kredytową i obliczy Ci raty kredytu:

Zobacz szczegóły

 

 

 

Czy warto wziąć pożyczkę gotówkową w Alior Banku ? Opisz swoje doświadczenia kredytowe i wyraź swoją opinie o Alior Banku. Zadaj pytanie.

Przeczytaj zdania i opinie o Alior Banku innych kredytobiorców i zdecyduj sam

ola1

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące ubezpieczenia do kredytu ratalnego z Państwa banku.

Rok temu uzyskałam kredyt ratalny na laptopa wraz z ubezpieczeniem. w między czasie zrezygnowałam z ubezpieczenia. Suma ubezpieczenia została mi przelana na konto prywatne natomiast kredyt nie pomniejszył się o tę sumę, dlaczego?? wyglada to tak jakbym nadal spłacała raty za laptopa i ubezpieczenie.

11kk22

Pisze Pani, ze kwota ubezpieczenia została przelana na Pani rachunek - to chyba logiczne, ze rata się nie zmniejszy, bo wtedy byłby to podwójny zwrot ubezpieczenia. Mogła sobie Pani to zwrócone ubezpieczenie wpłacić na poczet spłaty.

Guest

Moja Sytuacja wyglądala następująco :

Praca na umowe o pracę na czas określony.Od stycznia 2015 do końca maja była to umowa próbna, od 1 czerwca mam umowę na 2 lata

Zarobki na umowie to : 1200zł netto plus 20% premia regulaminowa.Wychodzi 1440zł "na rękę" miesięcznie. Prócz tego dodatkowa premia uznaniowa ok. 350zł netto miesięcznie (niestety nie wypisana na umowie o pracę).

Potrzebny byl mi kredyt bez zaswiadczen w wysokości 4000zł - 5000zł.

 

Co do kredytu to PKO niestety odmówiło, nie podając powodu odmowy :(

 

Kredyt udało się za to uzyskać właśnie w Alior Banku.

 

W ciągu kilku godzin gotówka była do mojej dyspozycji. Nie wiem czy dobrze wybrałem, czy źle, w każdym razie efekt dla mnie zadowalający jest jest moja opinia. :D

 

Zresztą alior bank kredyt opinie ma dobre wśród użytkowników

Guest Amator

Cz y na dzień dzisiejszy Alior Bank ma rzeczywiście najtańszy kredyt gotówkowy?

 

Nie ma w tym żadnych kruczków ani haczyków?

 

W żadnym innym banku nie będzie taniej?

 

Prosze specjalistów forum o poradę.

Guest

Mam konto w Alior Banku od ponad półtora roku. Prowadzę od ponad roku działalność gospodarczą. Regularne wpływy na konto w wysokości 3500 do 4300 PLN. Brak jakichkolwiek zaległości w spłatach 2 rat w wysokości 120 PLN każda. Interesuje mnie pożyczka gotówkowa Alior Bank w wysokości 5000.

 

Nie dość że kazali mi przynieść tonę dokumentów poświadczających że ja to naprawdę ja, za każdym razem okazywało się że czegoś brakuje to czekam na rozpatrzenie wniosku już ponad tydzień. Telefon milczy, jedyne z czym dzwonili to to że dokumenty które dostarczyłem (m.in. książka przychodów i rozchodów) która była czytelna w momencie wizyty w oddziale, po wysłaniu do Warszawy przestała już być dla "analityka" czytelna i musiałem ją dostarczyć jeszcze raz.

 

Co ciekawe po wysłaniu jakiegokolwiek nowego dokumentu proces "analizy" zdolności kredytowej w Alior Bank rozpoczyna się od zera czyli że znów pewnie poczekam tydzień.

 

To jak Alior Bank mnie potraktował woła o pomstę do nieba. To ma być dbanie o klienta?? To ma być wyższa kultura bankowości???

 

W momencie kiedy nagle potrzebuję gotówki (głupiej pożyczki w wysokości 5000) na inwestycję, bank ma na to miesiące!!!! Brak słów!!!!!

Guest Rozczarowana

Mimo kilkakrotnego poinformowania przez konsultantów z infolinii oraz pracownicę oddziału, że "decyzja kredytowa o udzieleniu pożyczki w Alior Bank jest pozytywna", "pani dochód jest wystarczający do udzielenia kredytu w Alior Banku" ORAZ PODPISANIA UMOWY w oddziale Alior Banku, kredyt nie został udzielony. Bowiem "umowa jest warunkowa" i "potrzebna jest decyzja o wypłacie środków - no ale to formalność, bo przecież decyzja jest pozytywna".

 

NIE, NIE JEST TO FORMALNOŚĆ. W praktyce dopiero wtedy - już po podpisaniu umowy - klient oczekuje na wiążącą decyzję banku!!!

 

Wraz z umową klient podpisuje wniosek o wypłatę.

 

Wniosek ten myląco zatytułowany jest "Dyspozycja uruchomienia pożyczki" i równie myląco podpisany jest nie tylko przez klienta, ale i przez pracownika banku.

 

Dopóki nie dostaniecie pieniędzy do ręki lub nie pojawi się przelew na koncie, nie zaciągajcie żadnych zobowiązań z myślą o tym kredycie. Ja miałam plany, na szczęście nie wdrożyłam ich realizacji.

 

Tak jak pisali przedmówcy, trzeba dostarczyć tonę papierów.

 

Trzeba także osobnej wizyty w banku i osobnego żądania, aby do tej umowy - zawartej przecież na piśmie! - uzyskać na piśmie odmowę. Bo z umowy w żaden sposób nie wynika, że klient nie otrzymał pieniędzy do ręki.

Naprawdę szkoda czasu.

Guest Gość2

Warto brać pożyczkę 22 zł rata na 8 lat? Jestem ciekaw, są pozytywne opinie, jak i kilka negatywów, ale chciałbym wziąść pożyczkę gotówkową w Alior Bank i płacić odliczone, i nawet nadpłata mi nie przeszkadza, ale nie chciałbym mieć problemów z nimi.

doradźcie mi cokolwiek.

Krzysiek

W żadnym banku nie warto brać kredytu gotówkowego na 8 lat z tak niską ratą.. Jeśli potrafisz przemnożyć sobie 22*12*8 wyjdzie Ci suma jaką musisz oddać.. a teraz porównaj to z kredytem jaki bierzesz.. Zasada jest prosta.. tak jak z jazdą taksówką.. Nie opłaca się wsiąść do taksówki trzasnąć drzwiami.. przejechać kilometr i wysiąść.. bo samo trzaśnięcie drzwiami płaci się.. w banku takie trzaśnięcie nazywa się prowizją.. Nie warto brać taksówki po to, żeby jechać nią nad morze, a następnie do zakopanego.. Bo taniej wyjdzie Cie pociąg lub nawet kupno swojego samochodu w ekstremalnych przypadkach.. Ty chcesz sobie zrobić podróż dookoła Polski nie zdając sobie sprawy z tego ile Cie to wyniesie.. Mam nadzieję, że obrazowo wytłumaczyłem Ci na czym polega branie kredytów.. Na długi okres bierze się albo hipoteczne albo konsolidacje jak człowiek stoi pod ścianą..

 

A co do kredytu gotówkowego Alior Banku.. Jak każdy bank.. milion pozytywnych i milion negatywnych opinii.. Jak każda instytucja/firma/bank...

 

Pamiętajcię, że opinie wystawiać sa bardziej skłonne osoby mające negatywne doświadczenia niż pozytywne. Dlatego przy kazdym banku jest zawsze najwięcej opinii negatywnych.

 

Pozdrawiam

Guest Gośćk

Jeszcze żaden bank tak ze mną nie postąpił, nie polecam alior bank nikomu. Chciałem kredyt, zgromadziłem dokumenty, uzupełniłem dokumenty i doszło do pozytywnej decyzji i podpisanie umowy. Jutro powinny byc na koncie pieniądze i ! Po dwóch dniach telefon, ze wystąpił jakiś problem i bank wstrzymał wypłatę. Szok ! Po podpisaniu umowy . Za dwa trzy dni dzwoni pani, ze odwiesili wstrzymanie ale kredyt musi byc na nowych niestety gorszych warunkach 17% prowizji banku i oprocentowanie .. juz nie pamietam bo podziękowałem za rozmowę. Czujecie to ? Nie polecam nikomu ze szczerego serca, na moje to celowe zagranie aliora, niby juz dostajesz kasę nasz plany nagle nici, jesteś załamany aż tu nagle przychodzą z odsieczą z duzo gorszymi warunkami i weźmiesz. Masakra naprawdę jak najdalej od takich banków

eliskierka

Wzięłam kiedyś kredyt gotówkowy w Alior Bank, który spłaciłam rok przed terminem.

 

Nie poinformowano mnie o istniejącej nadpłacie, nie dostałam żadnej nadpłaty, o pokwitowaniu nie wspomnę i gdy sama zaczęłam tam dzwonić ( bo okazało się, że figuruję w BIKu i miałam problem z uzyskaniem kredytu hipotecznego) to było tylko gorzej. Trzykrotnie dzwoniłam i za każdym razem informowano mnie, ze nadpłata zostanie przesłana na konto i nic.

 

Czekałam miesiąc,dostałam końcem kwietnia, bo podobno taki przelew na konto trwa w Alior Banku aż 2 ! tygodnie !!! Nie do uwierzenia ! Po prostu KOSZMAR. Ale na tym nie koniec. Poświadczenia o zamknięciu kredytu do dnia dzisiejszego nie otrzymałam.

 

Na infolinii Alior Bank oczywiście zapewniano mnie, że nie będzie z tym problemu. W oddziale powiedziano mi, że zaświadczenie owszem dostanę, ale za 50 zł ! SZOK. miałam pożyczki w wielu bankach, ale nigdy takich problemów. Po spłacie należności dostawałam zawsze poświadczenie o spłacie i zamknięciu kredytu. A tu o wszystko się walczy i czeka.

Alior Bank polecam ludziom o dużej cierpliwości, mocnych nerwach i tym, którzy mają dużo czasu !!!

 

BARDZO NIEZADOWOLONA kLIENTKA

 

Poczytajcie sobie też inne opinie o aliobank:

kredyty-gotowkowe.net/kredyt-w-alior-banku-czy-warto-wasze-opinie.html

Idabar

Witam! Żałuję, że nie trafiłam tutaj wcześniej, co oszczędziłoby mi czasu i nerwów. Omijałabym Alior Bank dużym kołem.Podobnie jak eliskierka spłaciłam kredyt gotówkowy przed terminem. Spłaciłam ze sporą nadpłata, nic więc dziwnego, ze chciałam jak najszybciej zamknąć konto i odzyskać gotówkę. Niestety sprawa ciągnie się już prawie miesiąc, mimo podpisania dyspozycji u pracownika banku co należy uczynić z wpłacona przeze mnie kwotą nie dzieję się zupełnie nic. Biegam do oddziału, dzwonię na ingfolinię, za każdym razem słyszę, że jeszcze kilka dni, a dzisiaj...dowiedziałam się, że kredyt zamyka się tylko przez specjalną infolinię, a wcześniejsze informacje od pracowników to zwyczajny błąd!!!!! Na tę specjalną infolinię dzwonię i dzwonię, oczywiście jest niedostępna.Mam już tego zwyczajnie dosyć! Czy ma ktoś sposób na skończenie tej szopki? Za podpowiedzi serdecznie dziekuję.

superelektro

Witam.

Czegoś nie rozumiem. Dokładnie rok temu brałem 2 kredyty w Alior. Spłacałem je w miarę terminowo. W miarę, gdyż zdarzały się poslizgi po dwa trzy dni. Ani razu nie było telefonu, jeżeli już to SMS. A teraz najlepsze. Poprosiłem o restrukturyzację i bez najmniejszego problemu z 2 kredytów zrobiono mi jeden i wydłuzono okres spłaty o 100%. Nie musialem dostarczać żadnych dodatkowych dokumentów. Sprawa została załatwiona szybko i w miłej atmosferze. Wydaje mi się że zależy na kogo się trafi. Ja widocznie miałem to szczęście że trafiłem na kompetentnych pracowników.

Idabar

Witam!Natomiast ja zaczynam coś tam rozumieć. Dodzwoniłam się wreszcie po kilku godzinach do "specjalistki od zamykania kredytów". Najważniejsze pytanie jakie padlo z jej strony to...z jakich środków spłaciłam kredyt, czy z własnych czy z konsolidacji z innego banku. Bo jeżeli z konsolidacji to na jakich warunkach, bo Alior ma lepszą ofertę. Dowiedziałam się też, ze niestety nadal nie załatwię nic na "już", ponieważ zamykanie rachunku (które trwa już prawie miesiąc)potrwa kolejne 10 dni i może wtedy otrzymam zwrot nadpłaty na moje konto!!!! A co zrozumialam? dawać kredyt to a jakże szybciutko i czasami nawet bez sterty dokumentów, ale jak się klient chce z nimi rozstać to już są wysokie schody. Zrozumiałam też, ze już nigdy nie chce mieć z Aliorem do czynienia.

Pozdrawiam obecnych i niedoszłych klientów Alior Banku

wesoly33

Idabar,wiem że czasem to nie możliwe, ale takie sprawy lepiej załatwiać w oddziale.

Ja całkiem niedawno zamykałem właśnie kredyt w oddziale i wszystko przebiegło sprawnie i bez najmniejszych problemów.W kasie zleciłem zamknięcie kredytu po czym miła panie poprosiła abym podszedł jeszcze do jej koleżanki obok, tam została napisane pismo o zwrot składki ubezpieczenia i na tym zakończył się proces zamykania kredytu. 10 minut w oddziale i po wyjściu kredyt był już zamknięty i nie widoczny w rachunku osobistym.

moloch

Złożyłem wniosek przez internet. Za chwilę telefon i wstępna weryfikacja przeszła pozytywnie i mam czekać na drugi telefon już z centrali. Nie minęło 5 minut i telefon już był. Zostałem wypytany o dochód itp i wyszła zdolność ale jeszcze miałem przesłać skany dokumentów i tak zrobiłem. Za chwilę telefon że niestety ale brak zdolności. Bądź mądry i pisz wiersze.

Doradca Lubuskie

Wytłumaczę Ci tak:

- na początku rozmawiałeś z osobą która pracuje na infolinii i nie jest znawcą kredytów tylko ma za zadanie ,,złapanie'' klienta.

- najprawdopodobniej w następnej kolejności rozmawiałeś z kimś kto wiedział więcej niż ta pierwsza osoba

 

Na końcu powiem tak - Alior nie jest jedynym bankiem w Polsce. Chcesz wiedzieć czy masz szansę na kredyt, załóż oddzielny temat, wypełnij schemat a udzielimy Ci odpowiedzi na nurtujące Cię kwestie

Krzysiek

Radzę czytać umowy. Kredyt gotówkowy do 5 lat ma oprocentowanie stałe, natomiast kredyt na okres powyżej 5 lat ma zmienne (marża + wibor 3M). Aktualnie Wibor urósł więc i rata musiała urosnąć. Większość banków tak się zabezpiecza przy kredytach na długi okres (a kto miał, lub będzie miał do czynienia z kredytem hipotecznym tym bardziej o tym musi wiedzieć)

 

Nie jestem pracownikiem Alioru, więc nie musiałbym tłumaczyć Tobie, co podpisujesz.. ale może się komuś ta informacja przydać.

 

Pozdrawiam i życzę więcej uwagi w przyszłości.

Guest Gość2

Decyzja kredytowa pozytywna. Po podpisaniu umowy kredytowej decyzja negatywna bez podania powodu

marles4282

Moja żona starała sie o kredyt,spełniała wszystkie warunki wg.normalnych procedur...Czekała 2 tygodnie na decyzje-negatywna..Analityczka strasznie utrodniala wszystkie formalnosci i szukala dziury w calym..Konsultantka ktora prowadzila sprawe w oddziale olewala moja zone,telefonow nie odbierala i strasznie opozniala decyzje...Zapraszam wszystkich o mocnych nerwach do korzystania z uslug tego banku...

wiola1982

Nie polecam Alior Banku .Jakis czas temu składałem u nich wniosek przez internet system wogóle go nie przyjął więc zadzwoniłem bezpośrednio doplacówki .Miła pani kazała przyjśc osobiście .Więc poszłem ale okazało się że jest wpis w ZBP .Pani kazała to załatwić i przyjść znowu.Napisałem pismo o raport i był wpis który zniknął w ciągu tygodnia po napisaniu prośby do banku.Po tym zgłosiłem sie znowu do Aliora ze wszystkimi dokumentami.Ale okazało sie że bazy sa czyste ale jest jakis otwarty wniosek który blokuje w systemie.Pani napisała prosbe o zamkniecie go i kazała czekać .Mineło troche czasu zadzwoniłem i wniosek dalej nie zamknięty poradziła abym zadzwonił na infolinie .Wiec zadzwoniłem tam dostałem oferte ale skierowali mnie do głównego oddziału.Po paru minutach dzwoni pan z głównego oddziału i mówi że ma gotową oferte i czeka na mnie jutroale rano dzwoni pani która mi przyjmowała wniosek z wiadomością że wniosek dalej jest nieodblokowany i czekamy dalej .Mówie jej że skierowali mnie do głównego oddziału a ona ż enie że mam przyjśc do niej bo to bez sensu żebym jeżdził do innego miasta itd.Poszłem przyjeła wniosek sprawdziła bik i ZBP i było ok .Na drugi dzień dzwoni że wniosek poszedł do analityka juz i czekamy n a decyzje .Więc ok czekamy.Minoł dzień i telefon ż eanalityk odrzucił bo w systemie jest otwarty wniosek jakis i oni nie moga dojśc gdzie to jest .Mam przyjśc w przyszłym tygodniu złożyc nowy wniosek.Ale ja juz

podziękuje .Najgorszy bank .Nie polecam .PORAŻKA.

Guest Gość - Emilia

Zgadzam się z którymś z moich przedmówców, kilkudniowa zwłoka w spłacie kredytu kończy się nerwicą, ale o to im chyba chodzi. Ja spłacam kredyt od dwóch lat, zawsze w terminie, bo tak już mam. Ostatnio się rozchorowałam, a nie miałam nic na koncie, by dokonać przelewu; miałam gotówkę w domu, ale nie ryzykowałam pogorszenia stanu zdrowia, więc ratę zapłaciłam w oddziale z 5-dniowym opóźnieniem. W ciągu tych 5-ciu dni ciągłe telefony o najróżniejszych porach, mało tego - telefony do mojego pracodawcy. I co dzieje się dalej? Ratę zapłaciłam wczoraj (przypominam: W ODDZIALE BANKU!), a dzisiaj telefon dzwoni nadal, ten u pracodawcy także. Ktoś oszalał, a ja będę następna w kolejności.

Guest Gość90

Witam,

ja mimo, iż otrzymałam decyzję odmowną z tego banku uważam, że jest on solidnym i godnym zaufania bankiem. To, że jest dużo odmów świadczy tylko o tym, że są bardzo proceduralni i jeżeli nie spełniasz wymogów to po prostu nie dostaniesz i tyle. Moja kuzynka ma bardzo duży kredyt w tym banku ale jest bardzo zadowoloona. Niska prowizja możliwość szybszej spłaty bez ponoszenia kosztów.. z tego co wiem ostanio nawet dobierała sobie gotówki i to tez właśnie w tym banku. Ja posiadam tam konto, które jest całkowicie bezpłatne i jestem bardzo zadowolona. To na jakiego doradce się trafi niestety wpływa na opinię na temat banku, ale w moim przypadku i w przypadku Placówki, do której uczęszczam to jest strzał w dziesiątekę. Dziewczyny ogarnięte, wiedzą co 5 a co 10, solidne i skrupulatne. Polecam.

Guest siedlce

Porażka.

Pralka na raty - 3 x 570 zł, płatnośc 24 dzień miesiąca. Druga ratę zapłaciłam 25 - tego dnia sms z info, że mam 1,12 zł zaległości. Tego samego dnia wygenerowano wezwanie do zapłaty całej raty wraz z odsetkami z .... firmy windykacyjnej. Następnie firma wysyła sms, że dziękują za wpłatę, ale zaległość 1,12 zł nadal istnieje. Dzwonię - nie potrafią powiedzieć, skąd się te 1,12 zł wzięło. Wpłącam profilaktycznie 5 zł - i dostaję smsa z wezwaniem do zapłty 1,12 zł. Interwncja telefoniczna - odpowiedź: dowo wpłąty 1,12 zł nalezy wysłać do firmy windykacyjnej. Wysłany - zobaczymy co będzie dalej. Wszystko działo sie na przestrzeni ostatniego tygodnia - od 25 sierpnia.

 

Jeszcze dodam, że umowy nie czytałam - mały kredyt i tylko trzy raty, więc nie zweracałma uwagi. Dopiero po tej hryii z firmą windykacyjną - przestudiowałam zapisy umowy i jestem przerazona. Bron Boże większego kredytu - przy takich zapisach w umowie na kazdego kredytobiorce znajdzie się haczyk. Większość zapisó niezgodna z KC. To się nadaje dpo UOKiK.

Guest Gość daria

Nie polecam banku Alior w sprawie kredytów. Mam u nich konto.regularne wpływy wypłaty 2500 netto. Czusty bik.Dzwoni Pani z oddziału z propozycją kredytu ale m7sze do nich przyjść.ide i co się okazuje brak oferty.bank nie ma dla mnie oferty i zero zdolności.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

X TOP3 Najczęściej wybierane kredyty: