Jump to content
wojtek509

czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku w pko bp z mdm

Recommended Posts

wojtek509

w dniu 10 marca 2014r. udało nam się zebrać komplet dokumentów i złożyliśmy z udziałem doradcy finansowego wniosek kredytowy na zakup domu z mdm w pko bp - odział wrocław. Już 12 marca nieruchomość wizytowana była przez rzeczoznawcę. Dziś mija 21 dni czekania od momentu złożenia wniosku kredytowego, z kontaktu z doradcą wynika, że analityk banku w poprzednim tygodniu poprosił o wyjaśnienia w kwestii statusu prawnego odnośnie rynku pierwotnego, ze względu na fakt, że doradca kredytowy pośredniczy również w sprzedażny nieruchomości to on w naszym imieniu złożył stosowne wyjaśnienia. Jest to o tyle pozytywny sygnał, że nasz wniosek nie lezy bezproduktywnie na biurku Nam pozostało czekać, czekać, czekać ... ile to zazwyczaj trwa, zakładając, że na dzień dzisiejszy wszystko jest ok? Czy te dokumenty ogląda analityk z regionu dolnośląskiego czy też wędrują jeszcze do jakiejś centrali w Wawie? Zaczynamy się niecierpliwić, bo umowę przedwstępną mamy podpisaną do 30 kwietnia 2014

Ferulka

My składaliśmy wniosek o mdm na początku stycznia również w oddziale we Wrocławiu. Nie wiem czy to u nas tylko jakoś idzie to wyjątkowo topornie. Czekamy prawie 3 miesiące!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dostaliśmy warunki kredytu, i mamy go podpisać. Mamy nadzieję, ze zrobimy to w tym tygodniu bo bank dalej ma jakieś obiekcje co do umowy deweloperskiej. Nasz wniosek z Wrocławiu jeszcze szedł do Poznania po akceptację. Myślę jednak, że teraz MDM powinien iść szybciej niż na samym początku kiedy banki same były jeszcze zielone w tej kwestii. My już drugi raz musielibyśmy zmieniać termin wpłaty pieniędzy deweloperowi, pierwszy mieliśmy określony na koniec lutego, teraz mamy na koniec marca.....

GPO Finanse

Aktualnie czas oczekiwania na decyzję w PKO BP to 4-5 tygodni, niestety.

 

My składaliśmy wniosek o mdm na początku stycznia ..... Czekamy prawie 3 miesiące!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ....

 

Ferulka - twoje 3 miesiące to ewenement, w styczniu można było uzyskać decyzję w tydzień, nawet dla MDM.

Anna Kielce

Witam

U mnie od momentu zebrania kompletu dokumentów decyzja zapadła po 19 dniach (centrum analizy - KRAKÓW).

Pozdrawiam

Andzik222

Jaki jest obecnie czas oczekiwania na decyzję w PKO SA oraz PKO BP ( w ramach MDM )? Wnioski składaliśmy w Poznaniu, decyzja na poziomie oddziału -kredyt poniżej 200 tyś zł.

PlanFinance.pl

2 posty wyżej masz odpowiedź.

Andzik222

Bardziej zależy mi na PKO SA. Co do PKO BP zdawaliśmy sobie sprawę od początku, że to potrwa...

wojtek509

PKO BP- Wrocław decyzja kredytowa po 28 dniach.

Jednak od momentu wydania decyzji do proponowanego terminu podpisania umowy dodać trzeba jeszcze 10 dni ....

Andzik222

Dziękuję za odpowiedź.

PlanFinance.pl
PKO BP- Wrocław decyzja kredytowa po 28 dniach.

Jednak od momentu wydania decyzji do proponowanego terminu podpisania umowy dodać trzeba jeszcze 10 dni ....

 

Decyzja = umowa do podpisu od razu. Zarówno w PKO BP jak i PEKAO S.A

Andzik222

To dobrze. Mam nadzieję, że się wyrobimy w czasie. Z pozytywną decyzją, oczywiście.:calm:

wojtek509

PlanFinance.pl

Cytat Zamieszczone przez wojtek509 Zobacz posta

PKO BP- Wrocław decyzja kredytowa po 28 dniach.

Jednak od momentu wydania decyzji do proponowanego terminu podpisania umowy dodać trzeba jeszcze 10 dni ....

Decyzja = umowa do podpisu od razu. Zarówno w PKO BP jak i PEKAO S.A

 

W moim przypadku we wtorek doradca zadzwonił z radosną wieścią że decyzja banku jest pozytywna, umówiliśmy sie na piątek na podpisanie umowy

i co ciekawe po poinformowaniu klienta o pozytywnej decyzji okazało się że po ponownym przejrzeniu umowy kredytowej przez analityka jest tam błąd mianowicie powierzchnia kotłowni uznana została za powierzchnie użytkową.... analityk nie wyrobił sie na piątek z poprawą dokumentacji, po weekendzie mają urlopy i wszystko przesuwa się o tydzień!

GPO Finanse
.... po poinformowaniu klienta o pozytywnej decyzji okazało się że po ponownym przejrzeniu umowy kredytowej przez analityka jest tam błąd..

 

Takie rzeczy się zdarzają, ale nie jest to standard więc nie można tu mówić o tym, że od decyzji jest tydzień do podpisania umowy. Generalnie umowa przychodzi wraz z decyzją i jeżeli klient chce może ją podpisać tego samego lub następnego dnia.

 

 

 

.... . po weekendzie mają urlopy i wszystko przesuwa się o tydzień!

 

Kto ma urlopy, wszyscy w banku ??

wojtek509

rzekomo w poniedziałek analityk urlopuje przez co nad naszą sprawą pochyli się dopiero we wtorek o poranku, a osoba prowadząca nasze sprawy w odziale absencję zalicza we wtorek i środę, przez co propozycja podpisania umowy kredytowej padła dopiero na czwartek..... nie wiem czy tam nie mają zastępstw czy jak ale takie są realia i fakty przekazane przez pośrednika

GPO Finanse

To o czym piszesz to kwestia organizacji (w Twoim przypadku na odwal, bo jeżeli zależy Ci na czasie to trzeba pogonić pośrednika), a nie czasu oczekiwania na decyzję i podpisywania umowy.

wojtek509

sugestia, że to co piszę to sprawy organizacyjne wskazuje, że piszę nie na temat poświęcony wątkowi, jednak forum służyć winno poszerzeniu wiedzy w każdym obszarze i postępowaniu banków również w sytuacjach niestandardowych, wszak nie neguje tezie, że zaraz po decyzji jest intencja podpisania umowy a wskazuje precedens gdzie jest inaczej. Co do "robienia na odwal" sugerujesz że ja nie angażuje się w sposób należyty w istotne dla mnie sprawy czy też pośrednik olewa temat?, tak czy inaczej przekonany jestem, że gdyby presja czasu stanowiła by istotną zmienną wówczas poczynił bym stosowne kroki. Lektura forum stanowiła istotne źródło wiedzy, pozdrowienia dla moderatorów (temat do zamknięcia)

GPO Finanse
... Co do "robienia na odwal" sugerujesz że ja nie angażuje się w sposób należyty w istotne dla mnie sprawy czy też pośrednik olewa temat?, tak czy inaczej przekonany jestem, że gdyby presja czasu stanowiła by istotną zmienną wówczas poczynił bym stosowne kroki...

 

Niczego nie sugeruję, niczego nie zarzucam nikomu. Zwracam jedynie uwagę na fakt, że jeżeli presja czasu jest to są możliwości do zorganizowania wszystkiego według potrzeb klienta.

Wątek na pewno poszerzy wiedzę jej poszukującym.

grzybo

My w Pekao SA tydzień temu dostaliśmy telefon od doradcy, że decyzja kredytowa jest pozytywna. Zostaliśmy poinformowani, że teraz rzeczoznawca musi obejrzeć mieszkanie i do dziś czekamy. Wczoraj żona dzwoniła do doradcy i kobieta powiedziała że musi wysłać zapytanie, ale że powinno już być wszystko w porządku. I nadal czekamy.

Andzik222

Jak długo czekaliście na decyzję?

grzybo

Jakieś 2 tygodnie decyzja banku i 2,5 tygodnia z BGK

Andzik222

Dzięki za odpowiedź :-)

palunia

U nas porażka...rozpoczął się 6 tydzień oczekiwania i ciągle cisza...

Andzik222

Faktycznie długo. My też czekamy, ale dopiero 2 tyg od spotkania z doradcą....

PlanFinance.pl

Dzisiaj dostałem decyzję dla klienta - 5 tygodni.

Andzik222

Czyli standard. Nic tylko cierpliwie czekać...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Content

  • gluee
   By gluee
   Dzień dobry,
   Znalazłem kupca na moje mieszkanie, którego zakup sfinansowałem w 2011 roku kredytem hipotecznym Własny Kąt w PKO BP.
   Nabywca chce finansować zakup również kredytem hipotecznym. Czy spłacając pozostałość mojego kredytu w banku (83.000zł) będzie naliczona prowizja w związku z wcześniejszą spłatą? Jeśli tak, to jaki to jest procent?
  • dis_manibvs
   By dis_manibvs
   09/08/2019 zostałem pozwany przez Panfil za kredyt w PKO BP
   24/09/2019 "Postanowienie o braku podstaw do wydania nakazu i przekazaniu wg własciwości" i sprawa została skierowana do mojego Sądu Rejonowego
    
   chodzi o ponad 11tyś złotych.
    
   Co dalej? Proszę o odpowiedzi osób które miały z tym do czynienia.
    
  • emis223
   By emis223
   Witam serdecznie. Bardzo proszę Państwa o pomoc bo sam nie wiem już co robić.
   Moja sytuacja wygląda następująco:
   W grudniu ubiegłego roku skonsolidowałem w banku PKO BP dwie pożyczki. Miałem problemy z wpłatą rat dlatego wpłacane były nieregularnie (spłaciłem około 7000 zł, kredyt miałem z umową na 10 lat - gdybym spłacał go przez 10 lat łącznie wyniósłby mnie ok 72 tys). W marcu tego roku bank wypowiedział mi umowę kredytową - do spłaty na dzień dzisiejszy 47 000 zł. Nie przyszło do mnie żadne pismo wypowiadające umowę kredytu, albo zostało pominięte przez osobę skanującą korespondencję w wirtualnym biurze. O wypowiedzeniu umowy dowiedziałem się dziś w CRW gdyż bank nie pobrał z konta raty. Pani z działu CRW poinformowała mnie, że jeżeli wpłacę jak najszybciej 20 tys zł to bank rozłoży mi resztę na raty. Nie mam niestety takich pieniędzy dlatego ostatecznie zgodziła się na raty 4x5000 zł, a pozostała część zadłużenia w ratach przez 2-3 lata. Prosiła też bym listownie wysłał do nich propozycję ugody.Nie wiem skąd wezmę te pieniądze dlatego tutaj pojawiają się moje pytania do Państwa:
    
   - czy myślicie, że bank nie zgodzi się na niższe raty (powiedzmy pierwsza wpłata 3000 zł, pozostała kwota w ratach po 1000 zł)chodzi o to czy po prostu Pani z windykacji specjalnie podała takie kwoty by jak najszybciej odzyskać należność
   - czy posiadacie wzory takiej ugody? zupełnie nie wiem co mam tam napisać
   - wydaje mi się, że miałem ubezpieczenie na ten kredyt (muszę to sprawdzić w umowie) - czy mogę odzyskać kwotę którą bank pobrał na ubezpieczenie?
    
    
   Bardzo proszę Państwa o pomoc.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.