Jump to content
Cubasa

Dobra Pozyczka - PKF Skarbiec - Opinie

Recommended Posts

Cubasa

Witam

Ktos mial z tą firmą do czynienia?

 

"Dobra Pożyczka" firma PKF Skarbiec - prawdziwe opinie i prawdziwy schemat działania tej firmy, bez manipulacji.

 

Jakie są wasze opinie o tej "dobrej pożyczce".

 

----------

Reportaże telewizyjne i artykuły w gazetach o schemacie działania tej firmy można znaleźć na pierwszej stronie tego wątku:

 

http://www.forum-kredytowe.pl/f136/dobra-pozyczka-pkf-skarbiec-opinie-42839.html#post128234

 

----------

 

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku prowadzi postępowanie w sprawie doprowadzenia szeregu osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przy zawieraniu przedwstępnych umów pożyczki, oferowanych przez Polską Korporację Finansową Skarbiec z siedzibą w Słupsku - obecnie Pomocną Pożyczkę Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku.

 

Informacja dla osób chcących złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestepstwa na ich szkodę przez spółkę Skarbiec z siedzibą w Słupsku , obecnie Pomocna Pożyczka z siedzibą w Gdańsku.

 

2013-10-11 14:25

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku prowadzi postępowanie w sprawie doprowadzenia szeregu osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przy zawieraniu przedwstępnych umów pożyczki, oferowanych przez Polską Korporację Finansową SKARBIEC Sp. z o.o. z siedzibą w Słupsku – obecnie Pomocną Pożyczkę Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, tj. o czyn z art. 286 § 1 kk.

Osoby, które zawarły przedwstępną umowę pożyczki i wpłaciły opłatę przygotowawczą, a pożyczki nie otrzymały i w związku z tym czują się pokrzywdzone działaniem spółki, zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestepstwa winne skierować bezpośrednio do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku na adres: 80-853 Gdańsk ul. Wały Jagiellońskie 36.

Do zawiadomienia należy dołączyć kserokopie całej dokumentacji oraz korespondencji związanej z przedwstępną umową pożyczki. Na kopercie proszę wskazać sygnaturę sprawy : VI Ds. 65/12 .

 

Źródło:

http://www.prokuratura.gda.pl/index.php?cat=2&id=403

Krzysiek

UWAGA: Prokuratura Okręgowa w Gdańsku prowadzi w sprawie działalności tej firmy postępowanie na szeroką skalę - sygnatura sprawy : VI Ds. 65/12

 

 

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku prowadzi postępowanie w sprawie doprowadzenia szeregu osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przy zawieraniu przedwstępnych umów pożyczki, oferowanych przez Polską Korporację Finansową Skarbiec z siedzibą w Słupsku - obecnie Pomocną Pożyczkę Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku.

 

- Dla potrzeb prowadzonego w tej sprawie postępowania zabezpieczono, w formie elektronicznej, dokumentację finansowo-księgową spółki - informuje Grażyna Wawryniuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. - Między innymi na jej podstawie ustalono liczbę osób, które za pośrednictwem biur regionalnych spółki, funkcjonujących na terenie całej Polski, zawarły przedwstępne umowy pożyczki, uiściły opłaty przygotowawcze i nie otrzymały wnioskowanych pożyczek. Liczba takich osób, które są potencjalnymi pokrzywdzonymi, wynosi około 48 tys. Łączna kwota uiszczonych przez te osoby opłat przygotowawczych wynosi około 115 milionów złotych. W związku z tym, że potencjalni pokrzywdzeni pochodzą z terenu całej Polski, czynności z ich udziałem realizowane są w ramach pomocy prawnej. Do chwili obecnej wystosowano ponad 4 tys. odezw o wykonanie czynności. Prokuratura otrzymała materiały z czynności z udziałem ponad 2 tys. osób pokrzywdzonych.

 

Źródło:

biznes.trojmiasto.pl/48-tys-osob-oszukanych-przez-Polska-Korporacje-Finansowa-Skarbiec-n73256.html

 

 

--------------------------------------------------------

 

Reportaże w telewizji o tym jak działa firma PKF Skarbiec - Dobra Pożyczka - juz same tytuły mówią jak naprawdę funkcjonuje ta "firma" (polecam obejrzeć każdemu,poniżej linki ):

 

TVN24:

"Szybka pożyczka, czyli blef"

tvn24.pl/12690,1589991,0,1,szybka-pozyczka---czyli-blef,wiadomosc.html

 

 

Nowiny24

"Dobra pożyczka - nie daj się skusić! "

 

 

Jest także o schemacie działania tej firmy i ludziach przez nią poszkodowanych bardzo dużo artykułów w prasie ogólnopolskiej i regionalnej:

 

 

"Skarbiec złamał prawo - Decyzja UOKiK z września 2011 r."

uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=2934

 

"W Skarbcu kredytu nie dostał, ale za niego zapłacił "

http://wyborcza.biz/finanse/1,105684,9688328,W_Skarbcu_kredytu_nie_dostal__ale_za_niego_zaplacil.html

 

"Polska Korporacja Finansowa "Skarbiec" nadal kusi łatwowiernych"

bankier.pl/wiadomosc/Polska-Korporacja-Finansowa-Skarbiec-nadal-balamuci-latwowiernych-1457765.html

 

"Skarbiec - podejrzane umowy"

finanse.egospodarka.pl/6682,Skarbiec-podejrzane-umowy,1,48,1.html

 

"Skarbiec idzie do sądu"

http://zielonagora.gazeta.pl/zielonagora/1,35182,3401894.html

 

"PKF Skarbiec ukarana przez UOKiK"

finanse.egospodarka.pl/71152,PKF-Skarbiec-ukarana-przez-UOKiK,2,48,1.html

 

 

 

Na podstawie zawartości tych linków można sobie wyrobić opinie o tej firmie.

Jednym słowem , tam gdzie żądają wcześniejszych wpłat trzeba bardzo uważać i uważnie co do słowa czytać umowy, a tam gdzie jest coś nie jasnego pytać najlepiej prawnika (lepiej wydać 100 zł na prawnika niż potem stracić kilkunastokrotnie więcej).

 

A poszkodowanym polecam zwrócenie się do jednej z kilku kancelarii prawnych zajmujących się odzyskiwaniem opłat wstępnych - z sukcesami. W podanych niżej linkach można zobaczyć skany wyroków sądowych:

 

Firma Adsum pomaga osobom, które chcą odzyskać pieniądze (tzw. opłaty przygotowawcze), wpłacone firmom udzielającym pożyczek na niekorzystnych dla klientów warunkach.

Gotowi jesteśmy podjąć się prowadzenia postępowań sądowych i egzekucyjnych na terenie całego kraju.

Wszystkie sprawy sądowe prowadzone są przez zawodowych prawników, w tym przez radców prawnych.

Informujemy, że wygraliśmy nasze pierwsze sprawy sądowe przeciwko PKF SKARBIEC sp. z o.o. i z sukcesem odzyskujemy opłaty przygotowawcze wpłacone przez naszych klientów.

Adsum - odszkodowania pomoc prawna

Virus-48

Osobiscie radziłbym mimo utrudnień i schodów które stwarzaja banki przy staraniu sie o kredyt opierac sie na tych znanych instytucjach.Radze tez unikac tzw. pozyczek społecznosciowych.Przykład :wnuk który miał pewna gotówke przekazał ja swojej babci .Gotówka niepewna z nieustalonego pochodzenia. Babcia osoba godna zaufania, ale wnuk jak by juz nie.Kontrola spłat i monitoring ich terminowosci był poprzedzany telefonami które raczej przypominały grozby niz grzeczne przypominanie...Ostrożnie zatem.

koza

Chciałabym wiedzieć czy ktokolwiek otrzymał pożyczkę w dobrej pożyczce? :

koza

Nie dostałaś odpowiedzi na forum, czy od tej firmy? :cry:

sabi700

ja w czerwcu zalatwialam sobie kredyt w "dobrej pozyczce'skarbiec..do dzis nie dostalam a wplacilam im kase,za kazdym razem odsylaja z nowymi ankietami do wyslania!!

mowia piekne slowa ,ze wplata pieniedzy jest podstawa do dostania pieniedzy..

...ja juz 5 miesiecy walcze o swoje i nic :(

sabi700

jeszcze chcialam dodac ze....nawet slowem nie powiedziala o tym ze musze miec jakies zabezpieczenie...podstawa zabezpieczenia byla wplacona gotowka..co najlepsze to to,ze mialam do 2tygodni dostac papiery a dostalam po1.5miesiaca...a tam 3 zaswiadczenia dla PORECZYCIELI ,ktorzy musza zarabiac po 3.180 zloty!!!albo zastaw hipoteczny,tyle ze o tym nie bylo mowy przy spisywaniu umowy!!!:(naprawde uwazajcie ....Sabina

Guest
....,tyle ze o tym nie bylo mowy przy spisywaniu umowy!!!:(naprawde uwazajcie ....Sabina

 

hehehe nic nie było mówione no ale gdzies musiało byc napsiane jak się nie czyta tego co się podpisuje to później są tego efekty a że takich ludzi jest pełno że zamiast czytać oglądają umowy to i klientów tej firmie nie brakuje takie jest moje zdanie

 

Ważne sa zapisy umowy a nie ustne wyjasnienia sprzedawcy!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

więc nie miejscie do nich pretensji tylko do siebie że zachowaliście sie jak dziecko - bo jak dziecko zobaczy lizaka albo coś słodkiego to od razu pakuje do buźi nie patrząc czy to jest dobre czy nie , a wracając do tej firmy to jak można dawac komus pieniądze nie sprawdzając firmy

Guest

Trzeba przeczytać wszystko dokładnie zanim co kolwiek sie podpisze i wpłaci na konto firmy!

buntownik72

A swoją drogą tyle razy się czyta o Dobrej Pożyczce.. .Wniosek z tego taki że windykatorzy mają ogromną siłę przekonywania .A mogą tyle co nic .Pozdrawiam .

Meritum

Nic byś Buntowniku nie wskórał tam - w każdej umowie zawoalowanym drukiem jest napisane pewnie że klient zgadza sie na taki rodzaj transakcji wypłaty pożyczki ....

 

niestety

Guest
Prokuratura Rejonowa dla Miasta Rzeszowa przez kilka miesięcy badała, czy Polska Korporacja Finansowa Skarbiec działała zgodnie z prawem. Efekt?

Śledztwo w sprawie firmy Skarbiec, która oferuje tzw. Dobrą Pożyczkę, zostało umorzone. Setkom klientów, którzy stracili od kilkuset do paru tysięcy złotych pozostaje tylko postępowanie cywilne.

Zdaniem prokuratury nie oszukała klientów. Przypomnijmy, że oferowała w Rzeszowie i nadal to robi korzystnie oprocentowaną, tylko 2,99 proc., "Dobrą Pożyczkę?. Klienci podpisywali umowy, nie czytając ich wcześniej, i wpłacali na konto firmy pięć procent pożyczanej kwoty, tytułem tzw. opłaty przygotowawczej...

 

Cytat pochodzi z artykułu tutaj:

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /790819554

marek80800

Ja bym chciał się zapytać pani Sabiny który bank płaci jej pieniądze i w którym banku pracuje,Provident czy skok???czy może jakiś inny inny:):):).

1965

zalatwialam kredyt w skarbcu,wplacilam pieniądze ale niestety nie otrzymalam nic,oni się tlumaczyli, że przyslali mi umowę a ja jej nie odebralam

Pati09

w Skarbcu nikt nie dostanie kasy :( będą przysyłać dokumenty następne i następne aż w końcu znowu zmienią nazwę :(

michalm

No dobra pożyczka to tak naprawde tylko z nazwy jest dobra nie wpłacajcie im pieniedzy bo pozniej sadownie bedziecie musieli je odbierac ja własnie dzisiaj wygralem z nimi rozprawe i odzyskalem pieniadze wiec wszyscy którzy jezeli chca odzyskac pieniadze niech kieruja sprawy do sadu

naiwna70

Witam,no cóż jestem niestety kolejną ofiarą,a właściwie to mój mąż tej spółki,ale myślę nie co innaczej jak Pani.Oczywiście zgadzam się z Pani zdaniem,że powinno się czytać to co się podpisuje,ale ilu z Nas zdarzyło się podpisać nie jeden papierek czytając go pobierznie.Czasami są takie sytuacje że człowiek pdpisuje szybko,bez czytania,bo kolejka goni,ludzie się niecierpliwią,tak się też zdarza.Skutki tego mamy właśnie na tym forum,gdzie zamiast się osądzać,pomóżmy Tym którym to się przytrafiło.Jeśli mogę prosić Pana,który wygrał sprawę z firmą S-niech napisze jak się do tego zabrał oraz jak się to Panu udało.Będę wdzięczna za jaką kolwiek radę.

Ekspert_Kredytowy
Witam,no cóż jestem niestety kolejną ofiarą,a właściwie to mój mąż tej spółki,ale myślę nie co innaczej jak Pani.Oczywiście zgadzam się z Pani zdaniem,że powinno się czytać to co się podpisuje,ale ilu z Nas zdarzyło się podpisać nie jeden papierek czytając go pobierznie.Czasami są takie sytuacje że człowiek pdpisuje szybko,bez czytania,bo kolejka goni,ludzie się niecierpliwią,tak się też zdarza.Skutki tego mamy właśnie na tym forum,gdzie zamiast się osądzać,pomóżmy Tym którym to się przytrafiło.Jeśli mogę prosić Pana,który wygrał sprawę z firmą S-niech napisze jak się do tego zabrał oraz jak się to Panu udało.Będę wdzięczna za jaką kolwiek radę.

Najlepiej niech Pan napisze na forum jak się do tego zabrał i wspólnie łatwiej będzie odzyskać pieniądze od tej firmy...

Ekspert_Kredytowy

Dzisiaj dostałem od nich pięknego maila rozsyłanego przez o2.pl ....

 

ich strona też całkiem ładna, kręcąca się moneta, na rewersie orzeł..

jakaś masakra.

Czy ktoś dostał od nich jakiekolwiek pieniądze?

 

Pozdrawiam

Pati09

Też mam już w sądzie sprawę z nimi. :(

michalm
No dobra pożyczka to tak naprawde tylko z nazwy jest dobra nie wpłacajcie im pieniedzy bo pozniej sadownie bedziecie musieli je odbierac ja własnie dzisiaj wygralem z nimi rozprawe i odzyskalem pieniadze wiec wszyscy oszukani jezeli chca odzyskac pieniadze niech kieruja sprawy do sadu

poprostu poszedłem do sądu wniosłem opłate za załozenie sprawy sad wyznaczył termin rozprawy zebrałem kserokopie wszystkich dokumentów które otzrymałem od tej dobrej pozyczki miałem dwie rozprawy na trzeciej orzeczenie wyroku na moją korzysc poniewaz sad stwierdzil ze w umowie nie ma zawartych kilku rzeczy dotyczacych rzekomo tej pozyczki wiec wedle praw umowa jest nieważna

bogna1423
poprostu poszedłem do sądu wniosłem opłate za załozenie sprawy sad wyznaczył termin rozprawy zebrałem kserokopie wszystkich dokumentów które otzrymałem od tej dobrej pozyczki miałem dwie rozprawy na trzeciej orzeczenie wyroku na moją korzysc poniewaz sad stwierdzil ze w umowie nie ma zawartych kilku rzeczy dotyczacych rzekomo tej pozyczki wiec wedle praw umowa jest nieważna

 

podpisałam umowę przedwstęną, ale nie otrzymałam jeszcze żadnych dokumentów, ani nie składałam zabezpieczeń i chcę się wycofać nie tracąc wpłaconych pieniędzy. Jak to zrobić?

Ekspert_Kredytowy

Poszukuję osoby, która starała się u nich o kredyt i wpłaciła im pieniądze! Chciałbym pomóc w odzyskaniu pieniędzy! Nie zapoznawałem się z umową więc nie wiem dokładnie jak tam wyglądają zapisy, ale widziałem wyroki sądów, w których jest obowiązek zwrotu tych pieniędzy dla wnioskodawców pożyczek...

Czyli sprawa jest do zrobienia.. chętnie się podejmę wyzwania ;)

Zdzichu

Jak już pisałem wcześniej - byłem u nich w oddziale i zdecydowałem się na pożyczkę. Zresztą znajomi wzięli od Skarbca gotówkę na nowe mieszkanie - pod hipotekę i są naprawdę zadowoleni. Przynajmniej nie liczą na łaskę banków. To co się dzieje teraz z marżami bankowymi i oprocentowaniem kredytów hipotecznych to masakra (mam na myśli punkty procentowe). Na szczęście Skarbiec ma swój własny kapitał i nie jest uzależniony od odgórnych, państwowych decyzji. Trzymają stałe oprocentowanie (od lat).

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL. • Similar Content

  • izolnik
   By izolnik
   czy ktos korzystał z oferty tej firmy??
   udzielaja kredytu, pod weksel in blanco i chca 5% od wartości
   minimum mozna wnioskowac 25 tyś.
   jestem tak zdesperowana ze chyba skorzystam mam czas do piatku na podpisanie umowy.
   blagam niech ktos cos poradzi
  • michalopc
   By michalopc
   Witam chciałbym dowiedzieć się więcej o tej firmie DOBRA POŻYCZKA gotówkowa bez BIKu. Ponieważ chciałem wziąć tam pożyczkę dość sporą okazuję się że jest to bardzo proste podpisuje się umowę i wszystko, ale do tego trzeba zapłacić ze środków własnych prowizje która wynosi 5% kwoty którą chcesz uzyskać np. kredyt w wysokości 100000 tys. trzeba wpłacić 5000tys. a kredyt będzie przelany za jakiś czas na konto to wszystko załatwia się w 5min. Ja nie jestem tego wszystkiego pewien gdyż jest zbyt łatwo.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.