Jump to content
mgmg

Kredito24 - opóźnienie w spłacie.

Recommended Posts

mgmg

wziąłem 980 zł w Kredito24, termin oddania (1225 zł..) minął 6 września .

 

Gdzieś znalazłem że wysyłają 5 wezwań, w 3,6,9,12,15 dniu opóźnienia , i biorą za to 30,40,40,50,50 zł.

Ale przy tym, co ważne, odsetki za ten okres już po terminie spłaty nie są 2000% czy 3000% rocznie, tylko maksimum dozwolone ustawą czyli ok 16 czy 20% rocznie.

 

Czy to znaczy , że jeżeli spłacę całość z 30-40 dniowym opóźnieniem, to mogę się spodziewać, iż całkowita kwota do spłaty zamknie się w około 1225 + 210 (za 'wezwania do zapłaty) + odsetki karne (kilkadziesiąt złotych) ???

 

czy też będą już próbowali naliczyć za jakieś czynności prawne , kolejne wezwania, czy inne kary ?

 

 

najlepiej jakby ktoś miał z nimi swoje doświadczenia..

 

z góry dziękuję za pomoc

Guest

Wszystkie opłaty za nieterminową spłatę pożyczki powinieneś mieć w swojej umowie.

Z warunków umowy zamieszczonej na ich stronie wynika, że:

W 3, 6, 9, 12, 15 dniu opóźnienia naliczane są dodatkowe koszty, wynoszące odpowiednio: 20 zł, 20 zł, 20 zł, 20 zł, 150 zł.

Do tego naliczane są odsetki wynoszące 16% w skali roku, zatem mniej więcej pokrywa się to z tym co napisałeś.

mgmg

Dzięki Amiga.

 

Z tego by wynikało że za drugi miesiąc pozyczki wyjdzie niewiele więcej niż za pierwszy.

 

Gdyby wypowiedział się ktoś kto faktycznie ich przetrzymał o miesiąc albo i o trochę więcej, to się nie będę tak stresował..

 

 

nie chciałbym się z nimi po sądach ciągać jakby kilkaset złotych wyciagnęli z rękawa za jakieś pseudoczynności prawne

 

pozdr

Guest

Osobiście nie mam żadnych doświadczeń z kredito24. Każda firma tego typu ma swój własny schemat działania.

Z reguły po jakimś czasie(może to być miesiąc, mogą też być 3 miesiące) kieruje sprawę do zewnętrznej windykacji. Przez ten czas naliczane są tylko odsetki ustawowe. Skierowanie sprawy do sądu to raczej ostateczność. W razie gdyby jednak sprawa trafiła do sądu, maksymalne koszty sądowe przy tej kwocie zobowiązania to jakieś 200-300 zł.

julek35

Spokojnie możesz miesiąc puzniej koszt niewielki :)

kaneli

Ja mam jakieś 2 tygodnie opóźnienia i po zalogowaniu się na konto okazało się, że kredito umożliwiło mi spłatę w ratach (max 12 rat, sama wybieram jaką kwotę jestem w stanie spłacać miesięcznie). Przy 1500 do spłaty rozłożenie na 12 rat wychodzi jakieś 250 zł więcej. Ja jutro wpłacam pierwszą ratę, żeby akceptować układ ratalny i będę spać choć trochę spokojniej. Jeśli będę w stanie, to spłacę kilka rat na raz, jeśli nie, to jedna rata do spłaty nie będzie bolała tak jak cała pożyczka z dodatkowymi kosztami i nerwami.

 

Jeśli będziesz mieć opcję rat, to wpłać pierwszą... nie masz 100% pewności, że za miesiąc będziesz w stanie spłacić zaległą pożyczkę z dodatkowymi kosztami.

mgmg

wielkie dzieki za info.

oczywiscie opłaty za te 5 wezwań do zapłaty doliczają do kwoty całkowitej?

 

jak tylko będę mógł to spłacę na raz to bo chwilówki to faktycznie RAK.

kaneli

Doliczą za każde wysłane wezwanie.

 

 

 

-------------------------------

 

Właśnie wpłaciłam pierwszą ratę... jednak koszty są duże mniejsze, do 1500 zł doliczone jest niecałe 100 zł za rozbicie na raty (za wezwania wyjdzie Ci dużo więcej).

NOVE Finanse

Generalnie jest tak, że firmy z tej branży starają się zarabiać na nieświadomości klientów i dążą do przedłużania umów po spłacie kosztów poprzedniej. Czasami paradoksalnie bardziej opłacalne jest spłacanie z opóźnieniem niż podpisywanie kolejnej umowy. Inna sprawa czy opłaty, które naliczają te firmy nie mogą być uznane za niedozwolone postanowienia umowne. W Twoim przypadku sensowne jest pytanie czy czas , który firma daje na reakcję między kolejnymi wezwaniami jest wystarczający i nie warto tego sprawdzić.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL. • Similar Content

  • lyca
   By lyca
   "Zobowiązuję się do przesłania popisanej umowy ramowej pożyczki przesłanej na mój adres email podany przy rejestracji do Kredito24 na adres Postivo, ul. Mikołaja Reja 12 lok. 118, 35-211 Rzeszów"
    
   A co jeśli nie prześle takiej umowy?
  • kamilka1985
   By kamilka1985
   Witam moja siostra 15.08 zaciągnęła poZyczke w kredito24 na 300 zł a pieniędzy nie otrzymała do tej pory. Z ta firma sie nie da skontaktować w żadne sposób.. Co robic?
  • binka
   By binka
   Witam.W zeszłym roku wzięłam 600zł pożyczki w tejże firmie.Początkowo przedłużałam ową pożyczkę potem nie spłacałam już w ogóle-moje zarobki spadły do tego stopnia że nie dałam rady.Wybrałam płacenie kredytu hipotecznego aby mieć gdzie mieszkać.Początkiem tego roku otrzymałam nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym na kwotę około 1100zł.Chciałam dogadać się z wierzycielem co do spłaty zadłużenia na raty,jednak moja korespondencja powróciła-jako odbiorca nieznany.Sprawa trafiła do komornika.Kontaktowałam się z kancelarią odnośnie długu który urósł do kwoty na dzień 12,09,2014 1900zł!!!!!!!!Pomocy!!!chciałabym spłacić ten cholerny wybryk!ale nie wiem czy istnieje szansa dogadania się z wierzycielem co do spłaty należności głównej,która była w nakazie zapłaty???z 600zł aż do 1900?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.