Jump to content
hbs2s1

Nowy raport BIK

Recommended Posts

hbs2s1

Witam, do tej pory raport BIK był w miarę czytelny. Dzisiaj kupiłem nowy pakiet i jest zupełnie inny (brak gwiazdek, punkty są do 100) i przede wszystkim brak eksportu do pdf. Co o nim sądzicie i jak czytać te punkty, no i z przesłanie raportu da analizy będzie problem.

Linki
hbs2s1

te informacje to sam przeczytałem. Jeżeli wiesz to powiedz jaka punktacja jest dobra, a od ilu słaba?

hbs2s1

Ja nie pytam się o stary raport bo sam co 3 dni go pobierałem. Jak skończył się abonament i opłaciłem nowy, jest już zupełnie inny raport z nowa punktacją, bez gwiazdek i możliwości pobierania w PDF. Interesują mnie punkty czy np 50 to dużo czy mało, czy może granica np 50, 60, 70- itp o czymś mówi.

marek31

Zmienili też cenniki. Wszystko jest droższe.

hbs2s1

$$$$$dokładnie$$$$$$,chyba to w złą stronę idzie widzą, że ludzie biorą raporty i oni chcą się dorobić

knuroslaw

Zmiana dotyczy raportów pobranych po 20.12.2017r.

Finalist
Ja nie pytam się o stary raport bo sam co 3 dni go pobierałem. Jak skończył się abonament i opłaciłem nowy, jest już zupełnie inny raport z nowa punktacją, bez gwiazdek i możliwości pobierania w PDF. Interesują mnie punkty czy np 50 to dużo czy mało, czy może granica np 50, 60, 70- itp o czymś mówi.

 

To chyba najprościej będzie na swoim przykładzie sprawdzić, jeśli faktycznie dość często pobierał Pan raporty. Proszę napisać jaką punktację miał Pan wg starego raportu i z kiedy ona jest i jaką według nowego ? Sami jako eksperci zastanawiamy się nad tym, jak tą punktację oczytywać i chyba tylko takie porównania w odstępie krótkiego czasu będą najbardziej miarodajne.

hbs2s1

Do 20.12 miałem stary abonament ze starą wersją raportu. Miałem 462 pkt. 24 grudnia już na nowym abonamencie było 48/100 pkt. Wczoraj podskoczyło mi do 52/100 w dniu 27.12 mam już 56/100

 

- - - Uaktualniono - - -

 

Procentowo patrzeć to 462 pkt to jest ok 73 procent

hbs2s1

dzisiejsza odpowiedź z BIK w sprawie raportu

 

uprzejmie informujemy, iż pierwszy raport wygeneruje się od razu po dokonaniu płatności. Wygenerowane raporty można obejrzeć w zakładce "Wygenerowane raporty".

Raport jest interaktywny, można rozwijać i zwijać poszczególne sekcje.

Aktualnie nie ma możliwości pobrania raportu w formie pliku PDF.

Po stronie BIK trwają prace nad tym elementem. Nowa funkcjonalność planowana jest do udostępnienia w Portalu BIK w połowie stycznia.

 

Pozdrawiam

Ewelina Kulma

Centrum Obsługi Klientów

Biuro Informacji Kredytowej

Alisa

Ja akurat 20 grudnia wykupiłam abonament na 12 pobrań :(

dzisiaj z ciekawości kupiłam raport NOWY - średnio Mi się podoba. Trochę inaczej to rozwiązali. Najbardziej śmieszny jest postęp w spłacie....

Dziwi mnie, ze w starym raporcie mam inne terminy spłat kredytów całkowicie niż w nowym.

Ekspert_Kredytowy

Nowe raporty z BIK - wielka kaszana.

 

Nie wiem po co zmieniają coś, co było bardzo dobre.

Milten

Wiadomo co z osobami które miały wykupione poprzednie raporty?

Wygenerowałem stary raport (nowego nie mogę) i jest ocena punktowa w starej skali od 192 do 631 mimo, że na stronie wyraźnie pisze, że teraz jest 1-100. Co więcej mam podejrzenie, że stara ocena punktowa, nie jest wcale aktualizowana, chociaż może po prostu u mnie nic się nie zmieniło. Na pierwszy rzut oka wygląda to po prostu na próbę wyłudzenia kolejnych pieniędzy od osób które już zapłaciły.

Alisa

Milten

ja mam wykupiony stary i nowy pakiet ;) i stary też się zmienia punktowo.

 

Nowy raport jest trochę inny niż stary - w starej wersji kredyty na zielono, w tej na czerwono. ostatnie 6 miesięcy spłacania kredytu było prawidłowe. Dlatego domyślam się, że w starej wersji były na zielono...

OlmerPL

Z mojego doświadczenia, jeśli miało się stary abonament wykupiony, to można z niego jeszcze korzystać, ja mam jeszcze 5 raportów i spokojnie mogę je dalej generować w starym systemie. Jeśli bym chciał teraz wykupić nowy abonament z nową pulą raportów do generowania, to musiał bym to zrobić w nowym systemie. Chyba nie ma sensu wcześniej wykupywać tego nowego, tym bardziej że zawalili sprawę i wypuścili nie ukończony/zbugowany produkt.

tymon83

A jakie macie porównanie starej punktacji do nowej?

U mnie w starej 549pkt i 5 gwiazdek, w nowej (tylko) 69% - mimo, że nie doszło żadne opóźnienie/zapytanie

jedman

u mnie na starym 517p a na nowym przeliczyło 62/100

 

Poza tym zauważyłem że w starym profilu kredytowym zobowiązania do 30 dni były na zielono, w nowym są na pomarańczowo. Nie żebym się tym sugerował, ale może nowy system będzie surowiej oceniał/punktował. Samo przeliczenie punktów na procenty już jest nie współmierne.

grabek

z dzisiaj

stary system 545p nowy 75p

Finalist

Z kiedy jest punktacja 545 a z kiedy 75% ? Między jedną a drugą punktacją występowały jakieś opóźnienia ?

grabek

punktacja 75 z wczoraj 545 z dzisiaj przez ten czas nie było żadnej nowej informacji do bik odnośnie kredytów

wcześniej było 542 oraz 72

marek31

A ja mam całe 58/100. Stara punktacja to 470.

 

W nowym raporcie mam też inne zobowiązania niż w starym. Doszły płatności ratalkne których nie było w starym /PC/.

Kamil27

Mam pytanie: jeżeli w raporcie BIK miałem status "opóźnienia w płatnościach" (czerwone kółko z krzyżykiem)a w tej chwili mam "płacę bez opóźnień (zielone kółko z ptaszkiem) to oznacza, że nie jestem w rejestrze BIK i odzyskałem zdolność kredytową?

sthEn

Ale się zdziwiłem, jak wygenerowałem dzisiaj nowy raport. Zdecydowanie stara forma była lepsza.

 

89/100 chyba nie najgorzej? :)

 

P.S. Export do PDF już działa prawidłowo.

Ekspert_Kredytowy

Export do pdf działa prawidowa. a 89/100 to świetna punktacja.

Finalist
Mam pytanie: jeżeli w raporcie BIK miałem status "opóźnienia w płatnościach" (czerwone kółko z krzyżykiem)a w tej chwili mam "płacę bez opóźnień (zielone kółko z ptaszkiem) to oznacza, że nie jestem w rejestrze BIK i odzyskałem zdolność kredytową?

 

Myli Pan pojęcia.

 

Status opóźnień w płatnościach ma wpływ na Pana scoring, a nie na zdolność.

 

Według nowych raportów w BIK, status czerwonego kółka z krzyżykiem oznacza opóźnienia powyżej 30 dni. Jeśli obecnie pokazuje się status bez opóźnień, to dotyczy on bieżącej płatności, natomiast historycznie opóźnienie powyżej 30 dni nadal widnieje i analityk banku będzie to widział.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • BIK

   wynik BIK 81/100 jest dobry ?

   in BIK i BIG

  • Leasing/wynajem długoterminowy na nowy samochód Jeep Reneade

   Od kiedy istnieje firma: 01-2018 Wiek przedsiębiorcy: 32 Przedmiot leasingu (rodzaj, marka, model): Jeep Renegade GSE T3 Turbo / 120 KM / S&S Rok produkcji: 2018 Nowy czy używany: Nowy Kto będzie dostawcą (autoryzowany sprzedawca, komis, inna firma, osoba prywatna):autoryzowany sprzedawca Wartość netto przedmiotu leasingu: 60081 Czy będzie wystawiona faktura z pełnym VATem czy VAT marża: pełny VAT Preferowany okres leasingu: 36 m-cy Preferowana wielkość opłaty wstępnej: 10%

   in Leasing

  • Zły wpis w BIK a przejęcie skoku przez bank

   Witam, posiadam jeden wpis w BIK z przed 3 lat na 16 tysięcy. Dług miał status odzyskany , sam kredyt zaciągnięty był w SKOK-u. W zeszłym roku w kwietniu napisałam pismo z cofnięciem zgody na przetwarzanie osobowe. Odpisali , że będą dane na temat tego zobowiązania przetwarzać nadal do 2021 r. ale uwzględniają odmowę przetwarzania danych. Zapis o niewyrażeniu zgody na przetwarzanie widnieje w BIK z datą kiedy dostali pismo w kwietniu 2018 r. W styczniu 2019 r. otrzymałam pismo z Millenium B

   in BIK i BIG

  • Leasing na nowy samochód - Škoda Fabia

   Od kiedy istnieje firma: 04-2014 Wiek przedsiębiorcy: 35 Przedmiot leasingu (rodzaj, marka, model): Škoda Fabia Rok produkcji: 2019 Nowy czy używany: nowy Kto będzie dostawcą (autoryzowany sprzedawca, komis, inna firma, osoba prywatna): dealer Wartość netto przedmiotu leasingu: 49000 Czy będzie wystawiona faktura z pełnym VATem czy VAT marża: pełny VAT Preferowany okres leasingu: 3 lat

   in Leasing

  • Niski BIK a kredyt hipoteczny

   Witam, moja punktacja w BIK to tylko 46 pkt. Zdarzały się opóźnienia, jednak wszystkie zobowiązania łącznie z kartą kredytową są całkowicie spłacone. Zdolność kredytowa jest, czy mam szanse na kredyt hipoteczny? Jeżeli tak, to w jakim banku? Dziękuję za pomoc i pozdrawiam 

   in BIK i BIG

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.