Jump to content
akozlowski92

Kupno mieszkania kredytowanego w CHF

Recommended Posts

akozlowski92

Witam serdecznie!

To mój pierwszy post na forum w związku z sytuacją, która spotkała mnie przy kupnie mieszkania z rynku wtórnego obciążonego hipoteką po kredytowaniu go we frankach szwajcarskich.

 

W przyszłym tygodniu jesteśmy ze sprzedającą umówieni na wizytę u notariusza (umowa przedwstępna), jednak nurtuje mnie jedna kwestia.

Całość kosztów mieszkania to 347 000 PLN. Umówiliśmy się na zadatek 10 000 przy umowie przedwstępnej, 137 000 wkładu własnego, 200 000 mojego kredytu w PLN.

Sprzedająca spłaca kredyt we frankach i zależy jej, aby wkład własny trafił na jej kontro prywatne, aby mogła wymienić złotówki na franki po lepszym kursie i tym samym spłacić część zadłużenia (oczywiście przelew z mojej strony miałby się odbyć po umowie przyrzeczonej).

Problemem jest to, że mój kredyt, który trafi bezpośrednio do banku nie pokryje zadłużenia, które obecnie wynosi ok. 330 000 PLN w przeliczeniu (widać to w zaświadczeniu z jej banku). Jak zabezpieczyć się przed nerwowymi sytuacjami w związku z koniecznością zapłaty przez sprzedającą?

 

Chciałbym zapytać czy ktoś z Was ma doświadczenie w podobnym temacie? Czy wystarczy odpowiedni zapis w umowie przedwstępnej o konieczności przekazania przez sprzedającego całego wkładu własnego na spłatę części swojego kredytu po podpisaniu aktu notarialnego? 

Jeżeli chodzi o doradcę z mojego banku przestrzegała o dobrym zabezpieczeniu się umowami u notariusza. Czy mój bank nie będzie robił problemów z przekazania środków na prywatne konto sprzedającego zamiast bezpośrednio do banku, który ma wpis w hipotece?

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Linki
Mr Tomek

To co możesz przelać na jej konto to tylko swój wkład własny. Twój kredyt pójdzie od razu na spłatę jej kredytu. 

PlanFinance.pl

Nie ma możliwości przekazania środków na prywatny rachunek. To podstawowe zabezpieczenie banku na wypadek, gdyby sprzedający był nieuczciwy. W jakim banku sprzedająca ma kredyt?

akozlowski92
8 godzin temu, PlanFinance.pl napisał:

Nie ma możliwości przekazania środków na prywatny rachunek. To podstawowe zabezpieczenie banku na wypadek, gdyby sprzedający był nieuczciwy. W jakim banku sprzedająca ma kredyt?

 

Czy dotyczy to również wkładu własnego? Rozumiem, że kredytowana część trafia od razu do banku sprzedającej (Millenium).

PlanFinance.pl

Środki możesz przekazać na rachunek jaki chcesz. Natomiast do umowy końcowej sprzedająca powinna zostać poproszona o przedstawienie zaświadczenie, z saldem kredytu w okolicach Twojego kredytu. Kredyt jest wypłacana na rachunek techniczny, służący do spłaty kredytu.

akozlowski92
Posted (edited)
27 minut temu, PlanFinance.pl napisał:

Środki możesz przekazać na rachunek jaki chcesz. Natomiast do umowy końcowej sprzedająca powinna zostać poproszona o przedstawienie zaświadczenie, z saldem kredytu w okolicach Twojego kredytu. Kredyt jest wypłacana na rachunek techniczny, służący do spłaty kredytu.

 

Rozumiem. A co w sytuacji, gdy mój kredyt 200 000 nie pokrywa w całości kredytu sprzedającej 330 000? 

Czy mogę zawrzeć w umowie notarialnej, że sprzedająca zobowiązuje się do spłaty reszty swojego kredytu moim wkładem własnym czy nie praktykuje się takich rozwiązań?

Edited by akozlowski92
literówka
PlanFinance.pl

Kwestia odpowiednich zapisów w umowie. Twój notariusz zajmie się tym bez problemu.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Kredyt hipoteczny na zakup mieszkania, Warszawa (250 000 PLN)

   Zwracam się z prośbą o wyliczenie zdolności kredytowej:   1.Waluta kredytu - PLN 2.Pożądana długość okresu kredytowania - 300-320  miesięcy 3.Wysokość kredytu - 250 000 PLN 4.Wkład własny - 50 000 PLN 5.Wartość nieruchomości - 300 000 PLN 6.Rynek pierwotny / rynek wtórny* - Wtórny 7.Rodzaj nieruchomości / rodzaj własności - mieszkanie/własność 8.Powierzchnia użytkowa nieruchomości - 35 mkw 9.Lokalizacja nieruchomości (województwo / miasto) - Mazo

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Kredyt hipoteczny na kupno domu w stanie surowym

   Staramy się o kredyt w PKO, dowiedziałam się na forum że inne banki mają lepsze propozycje... Tym bardziej że narzeczony jest kierowcą i podstawę ma mniejszą niż faktyczny zarobek...    1.Waluta kredytu - PLN 2.Pożądana długość okresu kredytowania - 35 lat 3.Wysokość kredytu - 400.000   W tym 44tys na spłatę zobowiązań (hipoteka+konsolidacja)    4.Wkład własny - 40.000 5.Wartość nieruchomości - 500.000 (tyle wpisała Pani doradczyni) 6.Rynek pier

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Zakup mieszkania, rynek wtórny, działalność gosp. Gdańsk

   Powoli chcielibyśmy się przymierzać do zakupu drugiej nieruchomości. Jednakże obawiam się, że może być problem z tym, iż prowadzę działałalność gospodarczą dość krótko, poniżej wypełniony schemat, nie mamy nieruchomości konkretnej na oku, ale wszystko zależy od tego na co będzie nas stać, przyjęłam 450 000 PLN jako wartość bazową. Mieszkania oglądamy takie, żeby można było tam mieszkać wstępnie bez remontu.   1.Waluta kredytu - PLN 2.Pożądana długość okresu kredytowania - obojętni

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Kredyt na kupno domu. Zarobki w CZK i PLN

   Witam,  Jesteśmy rodziną 2 +2. Mieszkamy w Polsce, Partnerka ma Polski dochód, natomiast ja pracuje w Czechach i zarabiam w koronie czeskiej. Szukam banku, który udzieli nam kredytu hipotecznego na zakup  domu w stanie deweloperskim. Posiadamy już jeden kredyt hipoteczny na mieszkanie który chcielibyśmy utrzymać. Planujemy wynajem mieszkania w cenie 1200 zł po zakupie domu.  Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu najlepszej oferty i banku który jest nam w stanie udzielić następującego kredytu.

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Kredyt na kupno biznesu

   Witam,   Chcialbym wstepnie rozpoznać temat.   Mogę kupić dzialający biznes, cena mw 400k netto. Generujący przychody na poziomie 500-600k rocznie i zysk 160-200k net. W sklad biznesu wchodzą ruchomości, kontakty biznesowe, umowy itp. Pytanie  - czy jest możliwość otrzymania kredytu na 10-15 lat bez zabezpieczeń np hipotecznych?

   in Kredyty dla firm

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.