Jump to content
Mod

ING Bank Śląski - Kredyt Hipoteczny - Opinie

Recommended Posts

Mod

PYTANIA i OPINIE Kredytobiorców: Kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim.

 

 

ing.gif

 

Waluta kredytu: PLN.

Okres kredytowania: do 35 lat.

Wysokość: do 80% wartości nieruchomości.

 

 

Wypełnij formularz kontaktowy. Doradca oddzwoni do Ciebie i odpowie na wszystkie Twoje pytania, sprawdzi Twoją zdolność kredytową i obliczy Ci raty kredytu:

Zobacz szczegóły
Kontakt z doradcą

 

 

 

Czy warto wziąć kredyt hipoteczny ING? Opisz swoje doświadczenia kredytowe i wyraź swoją opinie o ING. Zadaj pytanie odnośnie oferty banku.

 

Zobacz też ing konto direct opinie

Misza1980

Witam. Czy w promocji 0% prowizji są ukryte jakieś haczyki? Czy wystarczy tylko założyć konto w banku i utrzymywać wpływy 2000 zł miesięcznie. A jak wygląda sprawa prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu i czy jest jakiś okres karencji?

mp.finance.consultin

Nie ma żadnych haczyków. Konto ing z wpływami jest wymagane przy każdej ofercie, brak konieczności ubezpieczenia (może być dobrowolne). Prowizja od wcześniejszej spłaty wynosi 2% i obowiązuje przez pierwsze 5 lat. Nadpłata musi wynosić minimum 2-krotność raty.

kasia198

Jakie dokumenty trzeba do złożenia wniosku kredytowego w ING banku?

Doradca Lubuskie

- wnioski kredytowe

- dokumenty potwierdzające dochody

- dokumenty dotyczące nieruchomości

Anka88

Witam, w poniedziałek otrzymaliśmy ostateczną pozytywną decyzję ING o przyznanym kredycie na budowę. Napiszcie proszę co sądzicie o warunkach. Z góry wielkie dzięki.

 

kwota kredytu 232 000 wypłacana w trzech transzach I 152 000, II 70 000 i III 10 000

Działka 28a była naszym wkładem własnym

prowizja 1,69 = 3920,80 zł

marża 1,69

rata kapitałowa 1041,77 zł

kredyt na 360 miesięcy

raty równe

plus ubezpieczenie na życie min na 3 lata

bercik302

orientujecie się czy warunki ING które dostaje się przy kredycie są ostateczne czy negocjowalne ? dokładniej chodzi mi o zapis o ubezpieczeniu na życie w ofercie wyprzedaż noworoczna. Rezygnacja z niego powoduje podwyższenie marży o 0,1. Czy można wynegocjować rezygnacje z niego bez podnoszenia marży ?

lzalewski

Oferta nie jest negocjowalna.

pawkus

Orientuje się ktoś może ile na chwile obecną trwa załatwienie kredytu w ING. Od złożenia dokumentów mijają już 3 tygodnie i jeszcze nie dostałem decyzji wstępnej. Czy decyzja ostateczna po wykonaniu wyceny przez rzeczoznawcę również zajmuje tyle czasu?

bercik302

jak długo czeka się w ing na decyzję czy udzielą kredyt czy nie ?

lukasz9011

My czekaliśmy 1 tydzień na wstępna w tym musieliśmy poprawić 1 dokument, a ostateczna to 2-3 dni. Tylko mieliśmy wykonany operat szacunkowy (budowa domu).

 

ING nie ma MDM i nie ma korków jak w innych bankach.

 

Jaką ofertę wybraliście? Bo my dostaliśmy 1,65 (marża) i 1,65 (prowizja) tylko musimy mieć ubezpieczenie na życie w ING. W przypadku rezygnacji 1,75% marża...

lukasz9011

To ubezpieczenie zbyt mocno zobowiązuję klienta do długoletniej "współpracy" na siłę. Początkowo myślałem, że nie można zrezygnować, ale w regulaminie jest 0,1 p.p w górę. Tylko ciekawy jestem czy podczas podpisywania umowy czy np. po miesiącu.

 

Własnie zastanawiam się poważnie czy ING czy czekać na decyzje ostateczna PEAKO (m: 1,7; p:1,9).

 

Doczytałeś jeszcze coś istotnego w umowie, regulaminie itd.? Bo ja dzisiaj będę czytał wszystkie dokumenty, które dostałem z umowa ostateczną.

PlanFinance.pl

Z ubezpieczenia rezygnuje się po uruchomieniu kredytu.

 

Jeśli nie chcecie ubezpieczenia ING to nie rezygnujcie w ogóle z ubezpieczenia. Zaciągając kredyt hipoteczny zdecydowanie lepiej posiadać na wszelki wypadek.

bercik302

z tego co wiem z tego ubezpieczenia można zrezygnować w każdym momencie i w każdym momencie je ponownie wykupić o spowoduje z powrotem obniżenie marży o 0,1

PlanFinance.pl
W przypadku produktu określonego w par. 2 ust. 1 lit. c Regulaminu Bank ma prawo do podwyższenia marży o 0,1 p.p. w stosunku rocznym, w momencie rezygnacji z wybranego

ubezpieczenia indywidualnego OPCJA ŻYCIE Plus lub Bezpieczny Kredyt STANDARD Plus, o którym mowa w par. 2 ust. 1 lit. c Regulaminu, w wyniku czego żaden z Uczestników nie będzie objęty ochroną ubezpieczeniową w ramach ww. ubezpieczenia

Podwyższona marża będzie obowiązywać do momentu ponownego zawarcia umowy ubezpieczenia za pośrednictwem Banku, o którym mowa w par. 2 ust. 1 lit. c Regulaminu. Wówczas marża zostanie obniżona o wysokość obniżki obowiązującej na dzień ponownego zawarcia umowy ubezpieczenia za pośrednictwem Banku, o którym mowa w par. 2 ust. 1 lit. c, pod warunkiem, że w dniu ponownego zawarcia umowy ubezpieczenia Bank oferuje obniżkę marży w zamian za zakup ubezpieczenia.

 

Zapis z regulaminu.

ColinM

Ok, dziękuje za te fragment regulaminu.

Ja natomiast w umowie kredytowej znalazłem taki zapis:

 

"Bank, w okresie 3 lat od daty zawarcia umowy, ma prawo do jednorazowego podwyższenia marży, odrębnie dla

każdego z niżej określonych przypadków, o:

 

(...)

 

b) 0,1 punktu procentowego w stosunku rocznym w przypadku odstąpienia od / wypowiedzenia umowy

ubezpieczenia Programu Ubezpieczeniowego, w wyniku czego żadna z osób określonych łącznie w niniejszej

umowie jako Kredytobiorca nie będzie objęta ochroną ubezpieczeniową w ramach ww. Programu

Ubezpieczeniowego . Pod pojęciem umowy ubezpieczenia Programu Ubezpieczeniowego rozumie się umowę

ubezpieczenia ochronnego, którą Kredytobiorca zawarł z towarzystwem ubezpieczeń za pośrednictwem Banku

będącą jednym z warunków uzyskania preferencji cenowych w związku z wybrana ofertą cenową.

 

Marża zostanie podwyższona od dnia płatności raty (odsetkowej/kapitałowo-odsetkowej w miesiącu następnym po

miesiącu, w którym zobowiązanie opisane w lit a) lub b) nie zostało dotrzymane i będzie obowiązywać do końca trwania umowy kredytu."

 

Nie ma tutaj żadnej wzmianki o ewentualnym ponownym obniżeniu marży

PlanFinance.pl

Przemyślałem to wszystko i nie widzę żadnego konfliktu zapisów. Umowa nie mówi że nie ma możliwości powrotu do obniżki marży. Nie mówi również, iż nie można podpisać nowego ubezpieczenia.

ColinM

Pamiętam, że pytaliśmy o to doradcę z ING i jednoznacznie stwierdził, że ponowne podpisanie umowy ubezpieczeniowej nie powoduje obniżenia marży. Bazując jedynie na tym zapisie z umowy, ja również interpretuje to w ten sam sposób.

PlanFinance.pl
Pamiętam, że pytaliśmy o to doradcę z ING i jednoznacznie stwierdził, że ponowne podpisanie umowy ubezpieczeniowej nie powoduje obniżenia marży. Bazując jedynie na tym zapisie z umowy, ja również interpretuje to w ten sam sposób.

 

Doradca mógł nie sprawdzić zapisów przed odpowiedzią(wtedy też podobne były). Wskaż zapis z umowy, który nie daje możliwości na obniżenie marży.

ColinM

"Marża Banku jest niezmienna w całym okresie kredytu, z zachowaniem postanowień ust. 1.1 i 4, 4.1. "

Ust. 1.1 i 4, 4.1 mówią o ewentualnych możliwościach podwyższenia marży. Dla mnie jest to jednoznaczne, że nie mogę obniżyć marży w jakikolwiek sposób.

PlanFinance.pl
"Marża Banku jest niezmienna w całym okresie kredytu, z zachowaniem postanowień ust. 1.1 i 4, 4.1. "

Ust. 1.1 i 4, 4.1 mówią o ewentualnych możliwościach podwyższenia marży. Dla mnie jest to jednoznaczne, że nie mogę obniżyć marży w jakikolwiek sposób.

 

Nigdzie w przywołanych ust. nie ma informacji, że marża nie może z powrotem zostać obniżona.

 

- - - Uaktualniono - - -

 

http://www.forum-kredytowe.pl/f128/

ColinM

Ale jest informacja że marża jest niezmienna. Niezmienna czyli nie może ani zwiększyć się, ani zmniejszyć. Z wyjątkiem opisanych ust.

PlanFinance.pl
Ale jest informacja że marża jest niezmienna. Niezmienna czyli nie może ani zwiększyć się, ani zmniejszyć. Z wyjątkiem opisanych ust.

 

Marża jest niezmienna z zachowaniem zasad dotyczących ust. zasad produktowych. Kminisz?.

 

Nie bardzo rozumiem Twoje wpisy. Dzisiaj prawidłowość zapisów potwierdziło wsparcie ING czyli ludzie znający wszystkie kwestie dotyczące ING.Nie chcesz skorzystać nie korzystaj. Nie pisz jednak głupot.

bercik302

Czy w ing można zrobić tak iż deklaruje się że wykona się za własne środki budowę do pewnego etapu i później chcę się dopiero kredyt? Chciałbym podpisać umowę na tych warunkach które są teraz ale bym musiał mieć zapis iż kontrola przez rzeczoznawce na początku kwietnia i od wtedy kredyt.

PlanFinance.pl

Tak to żaden problem. Nie ma kontroli. Są własne zdjęcia i dziennik budowy.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL. • Similar Content

  • Memento
   By Memento
   Witam.  
   Z przyczyn osobistych zalegalem ze splatą kilku pozyczek gotówkowych w ING. Miedzy 1,5 tysiaca a 7. Lacznie okolo 30 tysiecy.    Umowy wszystkich pozyczek zostaly wypowiedziane. W ING powiedzieli, że mam sie kontaktowac tylko z intrum.   Teraz moje pytanie: czy dlug juz zostal sprzedany do tej zewnetrzej firmy? Czy nie?  Poniewaz na koncie w banku dalej widneje ze te pozyczki sa aktualne. Bardzo prosze o pomoc stoje na skraju zalamania nerwowego.    Wyczytalem ze dla mnie lepiej jak dlug zostanie sprzedany.  Natomiast mam sprzeczne informacje. Z jednej storny rozmawiac tylko z intrum a z drugiej pozyczki dalej sa widoczne na koncie ing.  Pozdrawiam :-(
  • Magda23333
   By Magda23333
   Witam, 
    
   Dwa lata temu wzięłam kredyt w ING, od pół roku nie spłacam go z przyczyn osobistych, problemy zdrowotne i utrata pracy. 
    
   W dniu wczorajszym otrzymałam listem poleconym wypowiedzenie umowy, w którym jest informacja, że w terminie 30 dni muszę spłacić  całość.  Niestety jest to spora kwota, kilka tysięcy złotych.  I że względy na inne zobowiązania oraz trudna sytuację teraz z pracą nie spłacę tego, ponieważ nie mam z czego. 
    
   Czy był ktoś w podobnej sytuacji? I czy udało się jakoś porozumieć z Bankiem? Jakaś ugoda do umowy? 
    
    
   Będę bardzo wdzięczna za każdą pomocna odpowiedź. 
  • 19mati942
   By 19mati942
   Witam.
   Jestem tutaj nowy i potrzebuje pilnej pomocy. 
   Mam 24 lata i nie radze sobie ze spłatą kredytu.
   Jeden kredyt mam w "starym WBK" na kwotę 47000 złotych z ratą +-830 złotych, lecz go spłacam bez problemu (zostało około 24400 złotych). 
   Problem pojawia się z kredytem w ING.. W 2016 roku zaciągnąłem kredyt gotówkowy na kwotę 12958 złotych z ratą +-250 złotych i zaczęły się schody. Urodziło mi się dziecko, płaciłem jak miałem od nich telefony, później przestałem odbierać i spłacać (tak, wiem- można pomyśleć "debil"). Dostałem ostatnio list z "Kaczmarski Inkasso" oraz "Sądu rejonowego w Lublinie", że mam do spłacenia całość w ciągu 7 dni od odebrania listu (list odebrał mój brat, gdzie już nie mieszkam).  Do spłacenia zostało 9166 złotych, lecz nie mam z czego.. Wypłatę jaką dostaje na poczet umowy o prace na czas nieokreślony to 2400 złotych. Nie mam żadnych nieruchomości. Jest jakaś szansa lub opcja, żeby ogarnąć mój problem?  Góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam. 
    
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.