Jump to content
Mod

Najlepszy kredyt mieszkaniowy, jaki bank wybrać ?

Recommended Posts

Mod

Informacja dla wszystkich, którzy zadają pytanie typu: "Który kredyt mieszkaniowy jest najlepszy? Jaki bank ma najkorzystniejszą ofertę?"

 

Otóż nie ma jednoznacznej odpowiedzi gdyż, każdy kredytobiorca jest na ogół w innej sytuacji finansowej. Najwięcej zależy od Twojej zdolności kredytowej tj. czy Twoje dochody jako osoby wnioskującej o kredyt są wystarczające, by pokryć koszty związane z utrzymaniem osób pozostających na Twoim utrzymaniu oraz regularną spłatę raty kredytu i innych ewentualnych zobowiązań. Inne istotne rzeczy to np. wysokość wkładu własnego (czyli ile jesteś w stanie wyłożyć z własnych już posiadanych środków na zakup danej nieruchomości), długość okresu kredytowania, na jakiej formie zatrudnienia jesteś itp.

 

Do orientacyjnego obliczenia zdolności kredytowej (na jak duży kredyt można liczyć), można wykorzystać kalkulator zdolności kredytowej.

 

Najczęściej wybierane kredyty hipoteczne - Październik 2019:

 

 

 

Warto złożyć wniosek do min. 2-3 banków by mieć porównanie i pole manewru w razie długiego oczekiwania na decyzje w jakimś banku. By złożyć wniosek wystarczy kliknąć na wybrany bank i wypełnić formularz kontaktowy. Złożenie takiego wniosku nie wymaga jakichkolwiek zobowiązań. Natomiast specjaliści hipoteczni banków oddzwonią, wyliczą dokładną zdolność kredytową oraz przedstawią symulację spłat rat kredytu - oczywiście wszystko bezpłatnie.

 

 

Możesz także skorzystać z pomocy ekspertów hipotecznych udzielających się aktywnie na naszym forum. Tych najlepszych poznasz po jakości ich postów, randze oraz wskaźnikowi "Pomógł" (będącym informacją o liczbie przydatnych postów, za które otrzymał dany użytkownik podziękowania) przy profilu każdego użytkownika forum. Listę najbardziej fachowych i pomocnych doradców na forum znajdziesz w grupie Eksperci. Są to osoby kompetentne, które na bieżąco wykazują się wiedzą merytoryczną na temat kredytów hipotecznych. Informacje jak skontaktować się z danym ekspertem zobaczysz klikając w przycisk "Profil" znajdujący się u dołu każdego posta napisanego przez danego eksperta.

 

Pamiętaj spotkanie z ekspertem kredytowym jest zupełnie bezpłatne i do niczego Ciebie nie zobowiązuje.

punho

Zgadzam sie w 100% z twierdzeniem ze nie ma czegos takiego jak najlepszy kredyt dla wszystkich, poniewaz kazdy jest w innej sytacji. Biorac kredyt kazdy sam musi przejsc sie osobiscie po kilku bankach, przekalkulowac i wybrac to co jest najlepsze dla niego. Ja zrobilem podobnie, na poczatku to forum pomoglo mi rozeznac sie w ogolnej sytacji, nastepnie wybralem sie do ok 10 bankow, porownalem oferty a takze poziom obslugi klienta.

 

Zostałem przy Millenium

 

Formalonosci przebiegly dosc szybko, kredyt przelany i juz nawet zaczal sie splacac. Czy dokonalem slusznego wyboru okaze sie najpewniej za pare lat. Po moich doswiadczeniach przyznaje ze nie ma idealnego banku. Banki chca zarobic jak najwiecej a klient jak najmniej zaplacic - i tu zawsze bedzie konflikt. Kazdy musi sam ruszyc glowa i wybrac to co mu odpowiada.

Pozdrawiam

rafimus

Z pomocy doradców oczywiście można skorzystać. Pozwolę więc sobie dać pewną radę. Warto pójść do doradcy finansowego (Open Finance, Expander) ale tylko po to żeby sobie rozjaśnić na czym to wszystko polega jakie banki pobierają opłaty, w jakiej walucie obecnie najlepiej brać kredyt. Po zdobyciu wiedzy zakończ współpracę z doradcą i poszukaj najlepszego kredytu na własną rękę (przecież tu chodzi o twoje pieniądze i nie jest to mała kwota więc warto włożyć w to trochę wysiłku). Następnie możesz skorzystać z wniosków kredytowych ktore sa tutaj online. Powysyłaj wnioski do różnych banków.

oliwiakkk

Tak naprawdę nie ma sensu wypowiadanie się czy kredyt w jednym banku jest lepszy od kredytu oferowanego przez inny bank. Warunki na jakich bank nam udziela kredytu są zależne od indywidualnej sytuacji biorącego kredyt (zdolność kredytowa, istniejące zobowiązania, rodzaj umowy o pracę, wiek kredytobiorcy itp.) Nie ma innej możliwości jak osobiste sprawdzenie warunków kredytowych jakie oferuje nam każdy z banków bo w przypadku każdej osoby wygląda to inaczej. Jest przy tym niestety trochę "chodzenia" ale warto poświęcić trochę czasu bo kredytem wiążemy się na całe życie.

Mex

podejscie do klienta, jest takie ze zaden doradca finansowy nie jest biegły we wszystkich bankach. dlatego warto poszukać dobrego banku czy kilku i starać sie w nich osobiście, niz korzystać z usług dodarc finansowych bo oni znają tylko ramy w jakich produkty danych banków są sprzedawane a ramy to my mamy na ulotkach. takie ogolne streszczenie najlepszych aktualnie bankow - jest podane w pierwszym poscie - warto wg mnie powysylac wnioski do wskazywanych tam bankow. oczywiscie mozna tez sprawdzic doradcow - bo to nic nie kosztuje.

wg mnie w w palcówkach bankowych siedza specialisci ktorzy znają procedury swojego banku

Justyna86

Specjaliści? niekoniecznie, nie mówię oczywiście o każdym, ale zdarzają się Doradcy, którzy nie potrafią odpowiedzieć na proste pytania, a mają do zapamiętania jeden bank a nie 20cia.

 

Składając wniosek przez brokera  zyskujemy przede wszystkim:

 

- lepsze możliwości negocjacji ( składa kilka wniosków w miesiącu do danego banku, czyli idzie pożyczyć 4 mln a nie 400 tys., co za tym idzie ma "większe" argumenty do negocjacji),

- załatwia wszystkie formalności; począwszy od latania po urzędach po aktualne dokumenty, robienia inspekcji nieruchomości, kontakcie z deweloperem, wyjaśnianie wzmianek itp., a doradca w banku, nawet nie wychyli nosa z po za swojego biurka,

- potrafi bez chodzenia po 5 bankach przedstawić najbardziej dopasowaną indywidualnie ofertę dla klienta.

Nie mam nic przeciwko doradcom z banku, ale nie zgodzę się z stwierdzeniem, że lepiej jest bezpośrednio w danym banku!!

let

Dokładnie tak jak piszą przedmówcy - koniecznie starając się o kredyt - porównaj banki pod kątem TWOICH preferencji/możliwości/sytuacji. Jeden bank może mieć super ofertę przy 30% wkładu własnego, ale przy 0% to już niekoniecznie (lub jej nie oferować).

 

Ja przynajmniej starając się o kredyt poprosiłem o symulację kosztów łącznych (jako listę: 1 rata + koszt do czasu wpisu do hipoteki + ubezpieczenia +inne koszty: tyle i tyle, 2 rata...

 

Tak żeby czasu nie tracić poprosiłem o info, która mogłaby dyskredytować Bank, czyli warunki wypowiedzenia umowy w trakcie i zażądanie spłaty. Otrzymałem je i OK - nie było źle. Standardowo - nie płacę - to mam problemy.

 

Generalnie nie szkodzi przejść się do doradcy kredytowego i samemu uderzyć do banków, których oferty on ci nie zaprezentuje.

 

Zrób jakąś hierarchię celów i wykładnię porównania np:

 

Potem przenieś sobie do Excela i spójrz co jest dla Ciebie najlepsze

 

A potem wysyłąmy wnioski z prośbami o kontakt do wybranych banków ( i ewentualnie doradców kredytowych). Bezpośrednie linki do wniosków kontaktowych i wstępna selekcję banków mamy w pierwszym poście.

 

Powodzenia

Beer

Nie ukrywam, że zasięgnąłem już opinii w Expanderze, lecz ciągle "w głębi" czai się obawa, że doradcy zrzeszeni w firmach typu Expander, OpenFinance (pewnikiem są też inne) mają spisane "umowy" z wybranym pakietem banków, stąd też ich oferta nie zawsze jest tą najsamlepsiejszą ;-) Nie jest kompletna.

Nie jest dla nikogo tajemnicą, że uruchomienie w niemłodym już wieku kredytu na ~pół mln (czyli spłata bliska mln) to poważna decyzja, więc pomimo pozytywnego odbioru doradcy z EX, szuka człek czegoś innego... A nuż okaże się, że ładny grosz zostanie w kieszeni...

 

Jeśli moje pytanie okaże się niezgodne z panującymi tu zwyczajami, to proszę je zignorować. Ale zapytam:

czy wg Was (obecnych tu osób "zorientowanych w temacie") istnieje znacząca różnica pomiędzy ofertami dostępnymi u doradców obu wymienionych wyżej firm? Czy raczej nie ma o co kruszyć kopii, bo różnice w ostatecznym kształcie ofert są na poziomie kilkunastu (~dziesięciu) złotych, czyli nieistotne?

Arek7373

Witam serdecznie!

 

Proszę pamiętać:

 

1. każda oferta banku jest kierowana do wybranej grupy docelowej, i to co na pierwszy rzut oka wydawałoby się świetną propozycją, przy bliższym przyjrzeniu się, może okazać się całkowicie nieodpowiednie dla konkretnej osoby.

 

2. proszę podchodzić do promocji z dużą rezerwą, tak aby nie okazało się, że promocyjne niespodzianki, w dłuższej perspektywie nie zrekompensują nam minusów oferty.

 

3. pamiętać, że oferty kredytów hipotecznych zmieniają się dość często, może nie tak dynamicznie jak kredyty gotówkowe, ale z taką częstotliwością, że oferta sprzed 2-3 m-cy nie będzie już tak bardzo korzystna, ponieważ inne banki oferują bardziej interesujące.

 

4. Do wstępnej selekcji ofert bankowych używać porównywarek kredytowych takich jak przedstawiona w pierwszym poście tego wątku..

 

5. Składamy jeden wniosek kredytowy do jednego banku. Banki, jak powszechnie wiadomo, sprawdzają potencjalnych kredytobiorców w BIK. W przypadku "odkrycia" wielu wniosków składanych przez klienta, w krótkim okresie czasu mogą nabrać podejrzeń, a tym samym nasze szanse na kredyt hipoteczny, zdecydowanie maleją.

 

Jeszcze raz chciałbym podkreślić, że tak jak nie ma najlepszych samochodów dla wszystkich, tak i nie ma najlepszych kredytów (hipotecznych) dla wszystkich. Dwadzieścia lat temu skończył się system, który miał być najlepszy dla wszystkich. Skończył się. Na szczęście.

 

Pozdrawiam

Arek

Guest
This topic is now closed to further replies.


 • Similar Content

  • m4rcin0991
   By m4rcin0991
   Dzień dobry. Chciałbym przedstawić mój problem. Zdecydowałem się na kredyt hipoteczny w banku BNP Paribas. Kredyt na mieszkanie wypłacany w transzach. Pierwsze 2 transze wypłacone w terminie. Aktualnie, zgodnie z harmonogramem, ustalonym przez dewelopera (bank zaakceptował) powinna zostać wypłacona trzecia transza i mimo, że są już 2 dni po terminie, transza nadal nie została wypłacona przez bank. Dyspozycja została podpisana 18.09. W umowie kredytowej bank określił czas wypłacania transzy na 6 dni roboczych od daty podpisania dyspozycji. Ze swojej strony dopełniliśmy formalności, co potwierdziła doradca klienta, która zajmuje się naszym kredytem ale zaznacza, że nie ma wpływu na terminy realizacji transz przez administrację.
   Tak jak wspominałem są już 2 dni po terminie a deweloper nadal nie otrzymał transzy naszego kredytu. A zgodnie z ustawą deweloper może naliczać odsetki. Co w takiej sytuacji można zrobić?
  • Robsoniada1
   By Robsoniada1
   Witam, 
    
   Mam pytanie. Staramy się z żoną o kredyt w Pko s.a.który wymaga wyciągów z ostatnich 12 miesięcy 
   Lubię grać na zakładach bukmacherskich,  gdzie widnieje na wyciągu wiele transakcji Payu. Czy bank bierze to pod uwagę. Nigdy nie było żadnych debetów itp. Pozdrawiam 
  • Dabek123
   By Dabek123
   Witam. 
   3 lata temu wraz z mężem zaciągnęliśmy kredyt na zakup mieszkania - 42 M2 nowe budownictwo - kredyt do spłaty 150 tys zł - szacunkowa wartość nieruchomości dziś to ok 300 tys złotych ( wraz z piwnica, miejscem postojowym podziemnym). 
   Kupując nasze pierwsze mieszkanie baliśmy się dużych kredytów więc i metraż nie wielki.... Obecnie mamy dziecko , plany na kolejne ( w przyszłości) i marzenie posiadania domu. 
   I tu pytanie dla osób zorientowanych w temacie... Jak z naszej sytuacji wybrnąć? Czy jedynym rozwiązaniem jest sprzedaż mieszkania , spłata obecnego zadłużenia i starania o kredyt na budowę domu? Nie wiem jakie są możliwości dla osób , które już posiadają jakieś zobowiązanie.... Dodam, że mamy środki na zakup działki lecz na jakiekolwiek ruszenie budowany środków brak... Nie wiem czy dom to marzenie ściętej glowy? Opcje , która widzę dziś to : zakup dzialki, odłożenie paru groszy na jakiekolwiek rozpoczęcie budowy, sprzedaż mieszkania, i ze środków, które zostaną po pokryciu hipoteki - dalsza inwestycja w budowę i dopiero w ostateczności kredyt na wykończenie nieruchomości. Trudne lecz dość realne lecz z drugiej strony chciałoby się znaleźć rozwiązanie by troszkę cała realizację przyspieszyć mając jakieś środki już prędzej... - stad mój post tutaj. Proszę o porady...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.