Jump to content
Piotrek

Najlepszy kredyt mieszkaniowy, jaki bank wybrać ?

Recommended Posts

Piotrek

Informacja dla wszystkich, którzy zadają pytanie typu: "Który kredyt mieszkaniowy jest najlepszy? Jaki bank ma najkorzystniejszą ofertę?"

 

Otóż nie ma jednoznacznej odpowiedzi gdyż, każdy kredytobiorca jest na ogół w innej sytuacji finansowej. Najwięcej zależy od Twojej zdolności kredytowej tj. czy Twoje dochody jako osoby wnioskującej o kredyt są wystarczające, by pokryć koszty związane z utrzymaniem osób pozostających na Twoim utrzymaniu oraz regularną spłatę raty kredytu i innych ewentualnych zobowiązań. Inne istotne rzeczy to np. wysokość wkładu własnego (czyli ile jesteś w stanie wyłożyć z własnych już posiadanych środków na zakup danej nieruchomości), długość okresu kredytowania, na jakiej formie zatrudnienia jesteś itp.

 

Do orientacyjnego obliczenia zdolności kredytowej (na jak duży kredyt można liczyć), można wykorzystać [ucms=https://www.forum-kredytowe.pl/porady/kalkulator-zdolnosci-kredytowej-139/]kalkulator zdolności kredytowej[/ucms].

Można także skorzystać z innych przydatnych kalkulatorów:

[ucms=https://www.forum-kredytowe.pl/porady/kalkulator-kredytowy-oblicz-koszt-kredytu-i-wysokosc-raty-189/]Kalkulator całkowitego koszt kredytu i wysokości miesięcznej raty[/ucms]

[ucms=https://www.forum-kredytowe.pl/porady/jaka-mam-zdolnosc-kredytowa-193/]Czy stać mnie na kredyt? (czy otrzymam potrzebną kwotę)[/ucms]

 

 

 

Warto złożyć wniosek do min. 2-3 banków by mieć porównanie i pole manewru w razie długiego oczekiwania na decyzje w jakimś banku. By złożyć wniosek wystarczy kliknąć na wybrany bank i wypełnić formularz kontaktowy. Złożenie takiego wniosku nie wymaga jakichkolwiek zobowiązań. Natomiast doradcy kredytowi banków oddzwonią, wyliczą dokładną zdolność kredytową oraz przedstawią symulację spłat rat kredytu - oczywiście wszystko bezpłatnie.

 

 

 

 

 

 

Możesz także skorzystać z pomocy doradców udzielających się aktywnie na naszym forum. Tych najlepszych poznasz po jakości ich postów, randze oraz wskaźnikowi "Pomógł" (będącym informacją o liczbie przydatnych postów, za które otrzymał dany użytkownik podziękowania) przy profilu każdego użytkownika forum. Listę najbardziej fachowych i pomocnych doradców na forum znajdziesz w grupie Rekomendowani Doradcy. Są to osoby kompetentne, których wiedzy merytorycznej na temat kredytów możesz być pewien. Informacje jak skontaktować się z danym doradcą zobaczysz klikając w przycisk "Profil" znajdujący się u dołu każdego posta napisanego przez danego doradcę.

 

Pamiętaj spotkanie z doradcą kredytowym jest zupełnie bezpłatne i do niczego Ciebie nie zobowiązuje.

Linki
punho

Zgadzam sie w 100% z twierdzeniem ze nie ma czegos takiego jak najlepszy kredyt dla wszystkich, poniewaz kazdy jest w innej sytacji. Biorac kredyt kazdy sam musi przejsc sie osobiscie po kilku bankach, przekalkulowac i wybrac to co jest najlepsze dla niego. Ja zrobilem podobnie, na poczatku to forum pomoglo mi rozeznac sie w ogolnej sytacji, nastepnie wybralem sie do ok 10 bankow, porownalem oferty a takze poziom obslugi klienta (w Millenium po minucie rozmowy z gburowatym doradca postanowilem wyjsc).Zaskoczyla mnie pani w ING ktora jako jedyna powiedziala wprost ze banki nie udzielaja kredytow we frankach bo im sie to nie oplaca, dlam nie byl to duzy plus za szczerosc. Po tej analizie zostaly 3 oferty: DB, Polbank (CHF) i 'Rodzina na Swoim' w PKO BP. Kredyt we frankach okazal sie tanszy od kredytu z dofinansowaniem w PLN a Polbank stwierdzil ze nie spelniam wymogow (bardziej spodziewalem sie tego po DB). Wiec zostalem przy DB, pomimo wysokiego spreadu. Formalonosci przebiegly dosc szybko, kredyt przelany i juz nawet zaczal sie splacac. Czy dokonalem slusznego wyboru okaze sie najpewniej za pare lat. Po moich doswiadczeniach przyznaje ze nie ma idealnego banku. Banki chca zarobic jak najwiecej a klient jak najmniej zaplacic - i tu zawsze bedzie konflikt. Kazdy musi sam ruszyc glowa i wybrac to co mu odpowiada.

Pozdrawiam

rafimus

Z pomocy doradców oczywiście można skorzystać. Pozwolę więc sobie dać pewną radę. Warto pójść do doradcy finansowego (Open Finance, Expander) ale tylko po to żeby sobie rozjaśnić na czym to wszystko polega jakie banki pobierają opłaty, w jakiej walucie obecnie najlepiej brać kredyt. Po zdobyciu wiedzy zakończ współpracę z doradcą i poszukaj najlepszego kredytu na własną rękę (przecież tu chodzi o twoje pieniądze i nie jest to mała kwota więc warto włożyć w to trochę wysiłku). Następnie możesz skorzystać z wniosków kredytowych ktore sa tutaj online. Powysyłaj wnioski do różnych banków.

Mex

podejscie do klienta, jest takie ze zaden doradca finansowy nie jest biegły we wszystkich bankach. dlatego warto poszukać dobrego banku czy kilku i starać sie w nich osobiście, niz korzystać z usług dodarc finansowych bo oni znają tylko ramy w jakich produkty danych banków są sprzedawane a ramy to my mamy na ulotkach. takie ogolne streszczenie najlepszych aktualnie bankow - jest podane w pierwszym poscie - warto wg mnie powysylac wnioski do wskazywanych tam bankow. oczywiscie mozna tez sprawdzic doradcow - bo to nic nie kosztuje.

wg mnie w w palcówkach bankowych siedza specialisci ktorzy znają procedury swojego banku

oliwiakkk

Tak naprawdę nie ma sensu wypowiadanie się czy kredyt w jednym banku jest lepszy od kredytu oferowanego przez inny bank. Warunki na jakich bank nam udziela kredytu są zależne od indywidualnej sytuacji biorącego kredyt (zdolność kredytowa, istniejące zobowiązania, rodzaj umowy o pracę, wiek kredytobiorcy itp.) Nie ma innej możliwości jak osobiste sprawdzenie warunków kredytowych jakie oferuje nam każdy z banków bo w przypadku każdej osoby wygląda to inaczej. Jest przy tym niestety trochę "chodzenia" ale warto poświęcić trochę czasu bo kredytem wiążemy się na całe życie.

Justyna86

Specjaliści? niekoniecznie, nie mówię oczywiście o każdym, ale zdarzają się Doradcy, którzy nie potrafią odpowiedzieć na proste pytania, a mają do zapamiętania jeden bank a nie 20cia.

 

Składając wniosek przez brokera (np. Open Finance, Expander czy Notus) zyskujemy przede wszystkim:

 

- lepsze możliwości negocjacji ( składa kilka wniosków w miesiącu do danego banku, czyli idzie pożyczyć 4 mln a nie 400 tys., co za tym idzie ma "większe" argumenty do negocjacji),

- załatwia wszystkie formalności; począwszy od latania po urzędach po aktualne dokumenty, robienia inspekcji nieruchomości, kontakcie z deweloperem, wyjaśnianie wzmianek itp., a doradca w banku, nawet nie wychyli nosa z po za swojego biurka,

- potrafi bez chodzenia po 5 bankach przedstawić najbardziej dopasowaną indywidualnie ofertę dla klienta.

Nie mam nic przeciwko doradcom z banku, ale nie zgodzę się z stwierdzeniem, że lepiej jest bezpośrednio w danym banku!!

let

Dokładnie tak jak piszą przedmówcy - koniecznie starając się o kredyt - porównaj banki pod kątem TWOICH preferencji/możliwości/sytuacji. Jeden bank może mieć super ofertę przy 30% wkładu własnego, ale przy 0% to już niekoniecznie (lub jej nie oferować).

 

Ja przynajmniej starając się o kredyt poprosiłem o symulację kosztów łącznych (jako listę: 1 rata + koszt do czasu wpisu do hipoteki + ubezpieczenia +inne koszty: tyle i tyle, 2 rata... oczywiście wszystko przy założeniu, ze kursy się nie zmieniają itp.) kilku najbardziej obiecujących. Wyszło mi, że PKO i PEKAO są dość drogie, Deutsche też nie był tani, Polbank tak sobie, KB już w miarę , w miarę a najlepsze okazały się mBank i Multibank. Wysłałem (przez doradcę ) do 3 najbardziej rokujących. Zdziwiło mnie taka jakaś nieprzytomność niemal każdego z analityków - bo pytali się ponownie o rzeczy już dostarczone.

 

Tak żeby czasu nie tracić poprosiłem o info, która mogłaby dyskredytować Bank, czyli warunki wypowiedzenia umowy w trakcie i zażądanie spłaty. Otrzymałem je i OK - nie było źle. Standardowo - nie płacę - to mam problemy.

 

A potem się zaczęło - mBank, najpierw zarzucił mi, że na podstawie kilku lat PITów przekłamałem dochody (a we wniosku pytano mnie o miesięczny dochód - więc podałem taki jak mam od kilkunastu miesięcy), potem przedstawiono mi mój przychód jako mój dochód! A potem zaprezentowano propozycję umowy, w której istniał, niezamieszczony w ogólnych warunkach, punkt o tym, że jak bank stwierdzi, że o 10% obniżyły mi się dochody (rocznie? miesięcznie?). Szczegóły są opisane w wątku: kredyt hipoteczny - zapis w umowie o zmianach przy zmniejszeniu dochodów o 10%.

No i zrezygnowałem z kredytu w mBanku - bo nie dało się nic zrobić z tym zapisem. Dla Ciebie taki zapis może być akceptowalny.

 

Generalnie nie szkodzi przejść się do doradcy kredytowego i samemu uderzyć do banków, których oferty on ci nie zaprezentuje.

 

Zrób jakąś hierarchię celów i wykładnię porównania np:

- 100% finansowania przez bank

- EUR lub CHF

- stałą rata

- zaprezentowanie symulacji listy rat nr 1..360 (przy zamrożonych kursach, stopach, spreadzie)

- wielkość średniego speadu dla banku w ciągu ostatnich kilku lat

- nie zależy na obniżeniu rat jeśli miałbym płacić jakiś fundusz - lub należy ten fundusz dorzucić do kosztów ogólnych (bo to komplikuje, spłacisz kredyt wcześniej i zostaniesz z jakimś programem oszczędnościowym, którey za kilka lat będzie nieefektywny itp)

- koszty crossellingowanych produktów bankowych i ubezpieczeń i opłat dorzucić do kwoty rat

- warunki przewalutowania

- warunki wcześniejszej spłaty

 

Potem przenieś sobie do Excela i spójrz co jest dla Ciebie najlepsze

 

A potem wysyłąmy wnioski z prośbami o kontakt do wybranych banków ( i ewentualnie doradców kredytowych). Bezpośrednie linki do wniosków kontaktowych i wstępna selekcję banków mamy w pierwszym poście.

 

Powodzenia

DeutscheWarszawa

Jak doradca mobilny chciałbym skomentować kilka rzeczy o któych napisała Justyna86:

 

-lepsze możliwości negocjacji ( składa kilka wniosków w miesiącu do danego banku, czyli idzie pożyczyć 4 mln a nie 400 tys., co za tym idzie ma "większe" argumenty do negocjacji),

dla banku argumentem w tym miejscu będzie wydanie decyzji przez inny bank zawierającą określone warunki cenowe a nie fakt, że ktoś złożył 10 wnioskó, nie jest argumentem dla banku, że pośrednik składa dużo wniosków, w przeciwnym wypadku doradcy opena dostawaliby 2 razy lepszą ofertę niż reszta :)

-załatwia wszystkie formalności; począwszy od latania po urzędach po aktualne dokumenty, robienia inspekcji nieruchomośc w większości banków do zrobienia inspekcji uprawniony jest pracownik banku ewentualnie firma zewnętrzna, gdyż to oni potwierdzają, że zdjęcia w inspekcji przedstawiają kredytowany lokal/budynek, to że przybijesz pod spodem swoją pieczątkę nie oznacza, że posiada to jakąkolwiek moc prawną poza samą czynnością faktyczną

i, kontakcie z deweloperem, wyjaśnianie wzmianek sytuacja analigiczna do inspekcji nieruchomości a doradca w banku, nawet nie wychyli nosa z po za swojego biurka chyba nie wiesz co piszesz

 

Nie mam nic przeciwko doradcom z banku, ale nie zgodzę się z stwierdzeniem, że lepiej jest bezpośrednio w danym banku odnoszę wrażenie, że sytuacja jest bardziej złożóna tzn. lepiej jest trafić do brokera niż do średniej jakości doradcy w dobrym banku lub też dobrego doradcy w średniej jakości banku ale dobry doradca w jednym z czołowych banków zdziała dla nas więcej (pomocą podobnie ale więcej cenowo) niż broker (pomijam tu część brokerów, którzy wszystko chcą zamykać w getinie.

Arek7373

Witam serdecznie!

 

Proszę pamiętać:

 

1. każda oferta banku jest kierowana do wybranej grupy docelowej, i to co na pierwszy rzut oka wydawałoby się świetną propozycją, przy bliższym przyjrzeniu się, może okazać się całkowicie nieodpowiednie dla konkretnej osoby.

 

2. proszę podchodzić do promocji z dużą rezerwą, tak aby nie okazało się, że promocyjne niespodzianki, w dłuższej perspektywie nie zrekompensują nam minusów oferty.

 

3. pamiętać, że oferty kredytów hipotecznych zmieniają się dość często, może nie tak dynamicznie jak kredyty gotówkowe, ale z taką częstotliwością, że oferta sprzed 2-3 m-cy nie będzie już tak bardzo korzystna, ponieważ inne banki oferują bardziej interesujące.

 

4. Do wstępnej selekcji ofert bankowych używać porównywarek kredytowych takich jak przedstawiona w pierwszym poście tego wątku..

 

5. Składamy jeden wniosek kredytowy do jednego banku. Banki, jak powszechnie wiadomo, sprawdzają potencjalnych kredytobiorców w BIK. W przypadku "odkrycia" wielu wniosków składanych przez klienta, w krótkim okresie czasu mogą nabrać podejrzeń, a tym samym nasze szanse na kredyt hipoteczny, zdecydowanie maleją.

 

Jeszcze raz chciałbym podkreślić, że tak jak nie ma najlepszych samochodów dla wszystkich, tak i nie ma najlepszych kredytów (hipotecznych) dla wszystkich. Dwadzieścia lat temu skończył się system, który miał być najlepszy dla wszystkich. Skończył się. Na szczęście.

 

Pozdrawiam

Arek

Dymitryj

Hehehe, Arek, ależ słuszny wniosek przedstawiłeś na końcu ;). Ciekawe, jak będzie z tymi kredytami za 2-3 lata, ja do tego czasu chcę odkładać kasę i czekać na lepsze warunki, myślicie, że będzie łatwiej? Mieszkania mają tanieć, a banki chyba poluźnią trochę warunki przyznawania kredytów, bo chyba nie da się ich jeszcze bardziej zacieśnić...

silu

Bardzo prosze o pomoc w wskazaniu najlepszej dostepnej oferty kredytowej

 

Wysokość kredytu - 200 000

Wartość nieruchomości / wkład własny - 500 000

Rynek pierwotny/rynek wtórny - pierwotny

Rodzaj nieruchomości - dom

Metraż nieruchomości - 280 m2

Lokalizacja nieruchomości (np. województwo lub miasto) - Dolnyśląskie Lubin

Stan zaawansowania inwestycji - stan surowy zamknięty

Waluta kredytu - złoty

Pożądana długość okresu kredytowania - 20 lat

Łączna liczba osób w gospodarstwie domowym - 3

Łączny miesięczny dochód netto na rodzinę 3mc/6mc - średnia 6000 netto / średnia 6000 netto

Źródło uzyskiwania dochodów - umowa o prace na czas nieokreslony

Wiek kredytobiorcy - 37

Aktualne obciążenia kredytowe - brak

Historia w BIK - brak

 

Pozdrawiam i dziekuje.

lzalewski

DB:

- marża 1,3%

- prowizja 0%

- rata 1409zł

Wymagane konto oraz karta kredytowa.

silu

dzięki za szybką odpowiedz sprawdzę to, a co sądzicie o PKO BP, pytam bo znajomy doradca właśnie ten bank mi poleca?

lzalewski

Będzie to gorsza oferta. W dodatku PKO BP jest w tym momencie zawalone wnioskami na RnS. Po trzecie bank sam w sobie uważam, że również gorszy.

stany1

A gdyby ktoś mi pomógł :-)

 

 

Wysokość kredytu - 120 000

Wartość nieruchomości / wkład własny - 450 000

Rynek pierwotny/rynek wtórny - pierwotny

Rodzaj nieruchomości - dom

Metraż nieruchomości - 190 m2

Lokalizacja nieruchomości (np. województwo lub miasto) - małopolskie Limanowa

Stan zaawansowania inwestycji - stan surowy zamknięty, trochę wykończeniówki

Waluta kredytu - złoty

Pożądana długość okresu kredytowania - 10 lat

Łączna liczba osób w gospodarstwie domowym - 3

Łączny miesięczny dochód netto na rodzinę 3mc/6mc - średnia 6000 netto / średnia 6000 netto

Źródło uzyskiwania dochodów - umowa o prace na czas nieokreslony

Wiek kredytobiorcy - 34

Aktualne obciążenia kredytowe - brak

Historia w BIK - brak

 

Pozdrawiam i dziekuje.

MJM

Dobrze wyjdzie DB potem załączę wyliczenia :)

prezessekty

Ja również proszę o wyliczenia i informację w jakim banku korzystnie będzie podpisać umowę o kredyt hipoteczny:

 

Wysokość kredytu - 300 000

Wartość nieruchomości / wkład własny - 300 000

Rynek pierwotny/rynek wtórny - wtórny

Rodzaj nieruchomości - mieszkanie

Metraż nieruchomości - 55 m2

Lokalizacja nieruchomości (np. województwo lub miasto) - małopolskie Kraków

Stan zaawansowania inwestycji - gotowe do odbioru

Waluta kredytu - złoty

Pożądana długość okresu kredytowania - 30 lat

Łączna liczba osób w gospodarstwie domowym - 2

Łączny miesięczny dochód netto na rodzinę 3mc/6mc - średnia 5000 netto / średnia 5000 netto

Źródło uzyskiwania dochodów - umowa o prace na czas nieokreslony + druga osoba umowa o prace na czas okreslony (do konca grudnia 2013)

Wiek kredytobiorcy - 29

Aktualne obciążenia kredytowe - 360zł miesięcznie (kredyt BGZ - do rozpoczecia złożenia wniosku prawdopodobnie będzie zamknięty)

Historia w BIK - jest

 

 

Pod uwagę proszę wziąć również wszelkie dodatkowe opłaty, jak prowizja dla banku, ubezpieczenie od małego(braku) wkładu własnego, przewalutowanie kredytu, opłaty o wcześniejsza spłatę (czy jest wogóle możliwa) + inne o których jeszcze nie wiem.

 

Z góry dziękuję!

lzalewski

DB:

- marża 1,6%

- prowizja 0%

- rata 1747zł

- ubezpieczenie niskiego wkładu 1350zł/5lat

- ubezpieczenie pomostowe 235zł/m-c (do czasu wpisania banku do hipoteki)

Wymagane konto (12pln/m-c), karta kredytowa.

Przewalutowanie kredytu w najbliższym czasie raczej nie wchodzi w grę. Prowizja za wcześniejszą spłatę 2% przez pierwsze 5 lat.

Roberta

Ja również proszę o wyliczenia i informację w jakim banku korzystnie będzie podpisać umowę o kredyt hipoteczny:

 

Wysokość kredytu - 150 000

Wartość nieruchomości / wkład własny - 250 000/100000

Rynek pierwotny/rynek wtórny - pierwotny

Rodzaj nieruchomości - mieszkanie

Metraż nieruchomości - 64 m2

Lokalizacja nieruchomości (np. województwo lub miasto) - podlaskie

Stan zaawansowania inwestycji - 40%

Waluta kredytu - złoty

Pożądana długość okresu kredytowania - 10 lat

Łączna liczba osób w gospodarstwie domowym - 2

Łączny miesięczny dochód netto na rodzinę 3mc/6mc - średnia 6600 netto / średnia 6600 netto

Źródło uzyskiwania dochodów - umowa o prace na czas nieokreslony + druga osoba emerytura

Wiek kredytobiorcy - 54

Aktualne obciążenia kredytowe - o

Historia w BIK - drobne kredyty spłacone przed terminem

lzalewski

DB:

- marża 1,4%

- prowizja 0%

- rata 1617zł

Wymagane konto oraz karta kredytowa. Brak prowizji za wcześniejszą spłatę po 5 latach.

suruf

Witam. Prosiłbym o wyliczenie i informację

 

Wysokość kredytu - 140 000

Wartość nieruchomości / wkład własny - 140 000

Rynek pierwotny/rynek wtórny - wtorny

Rodzaj nieruchomości - mieszkanie

Metraż nieruchomości - 54 m2

Lokalizacja nieruchomości (np. województwo lub miasto) - śląskie

Stan zaawansowania inwestycji - 0%

Waluta kredytu - złoty

Pożądana długość okresu kredytowania - 30 lat

Łączna liczba osób w gospodarstwie domowym - 3

Łączny miesięczny dochód netto na rodzinę 3mc - średnia 5000 netto

Źródło uzyskiwania dochodów - umowa o prace na czas nieokreslony

Wiek kredytobiorcy - 25

Aktualne obciążenia kredytowe - 0

Historia w BIK - spłacone jakiś czas temu drobne kredyty

PlanFinance.pl

PKO BP i Deutsche Bank.

rudziutki102

Witam,

proszę o pomoc odnośnie kredytu mieszkaniowego na 100% wartości, rynek wtórny.

 

Wysokość kredytu - 450 000

Wartość nieruchomości / wkład własny - 450 000/0

Rynek pierwotny/rynek wtórny - wtórny

Rodzaj nieruchomości - mieszkanie

Metraż nieruchomości - 72 m2

Lokalizacja nieruchomości (np. województwo lub miasto) - Mazowieckie

Stan zaawansowania inwestycji - 100%

Waluta kredytu - złoty

Pożądana długość okresu kredytowania - max 30 lat

Łączna liczba osób w gospodarstwie domowym -

Łączny miesięczny dochód netto na rodzinę 3 mc - średnia 5700 netto (umowa) + 7500 (działalność)

Źródło uzyskiwania dochodów - umowa o prace na czas nieokreślony + działalność

Wiek kredytobiorcy - 32 i 28

Aktualne obciążenia kredytowe - 1535 pln BZWBK do 05.02.2015 r - może można wliczyć w kredyt.

Historia w BIK - wszystkie kredyty brane w swoim banku BZWBK spłacone - łącznie ok 40 000 plus raty w EURO AGD zakończone terminowo

Wydatki łączne miesięczne - 750 alimenty, 250 lokata dla dziecka jeszcze 12 lat, Zus najniższy, koszty reszta (tv+tel+internet) około 400 pln

 

Pod uwagę proszę wziąć również wszelkie dodatkowe opłaty, jak prowizja dla banku, ubezpieczenie od braku wkładu własnego, opłaty o wcześniejsza spłatę (czy jest wogóle możliwa) + inne o których jeszcze nie wiem.

 

Z góry dziękuję.

 

Pozd

 

Michał

lzalewski

Od kiedy prowadzona jest działalność gospodarcza?

W przypadku działalności gospodarczej podaj dochód za cały rok 2012 oraz za rok 2011.

rudziutki102

W tym roku w czerwcu minie 3 rok.

2011 - 44 800 pln

2012 - 55 000 pln

 

ale 2012 jest przybliżony - zaniżony oczywiście.

 

Pozd

 

Michał

Guest
This topic is now closed to further replies.

 • Similar Topics

  • Kredyt hipoteczny w BGŻ sprzed 5 lat 3,64% co dalej po MDM

   Witam, 5 lat temu wziąłem kredyt na 30 lat. Kwota początkowa 244 699 zł(pozostało 230 352 zł), obecne oprocentowanie 3,64, rata 1170 zł. Minęło 5 lat uwolniłem się więc od warunków MDM, a z zapisów w umowie mogę teraz nadpłacić kredyt bez dodatkowych opłat, lub dokonać zmian w warunkach umowy - opłata 250 zł(skrócenie czasu trwania kredytu). Do tego posiadam wolną gotówkę w wysokości 30 000 zł. Pytanie zatem do was, co robić? Zmienić kredyt na coś w innym banku? Renegocjować warunki w

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Kredyt Dom Ryczałt 8,5%

   1.Waluta kredytu - PLN 2.Pożądana długość okresu kredytowania - 360 miesięcy 3.Wysokość kredytu - 352 000 PLN 4.Wkład własny - 80 000 PLN 5.Wartość nieruchomości - 432 000 PLN 6.Rynek pierwotny / rynek wtórny* - wtórny 7.Rodzaj nieruchomości / rodzaj własności - dom 8.Powierzchnia użytkowa nieruchomości - ~ 130 mkw 9.Lokalizacja nieruchomości (województwo / miasto) - Łódzkie/Łask/Budy Stryjewskie 10.Obecny stan zaawansowania inwestycji - do zamieszkan

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Kredyt hipoteczny na mieszkanie

   Witam,   Bardzo proszę o pomoc w wyborze banku do kredytu hipotecznego.    1.Waluta kredytu - PLN 2.Pożądana długość okresu kredytowania - 300 miesięcy 3.Wysokość kredytu - 250 000 PLN 4.Wkład własny – 25 000 PLN 5.Wartość nieruchomości - 236 000 PLN  6.Rynek pierwotny / rynek wtórny* - wtórny 7.Rodzaj nieruchomości / rodzaj własności - mieszkanie/własność 8.Powierzchnia użytkowa nieruchomości – 44,55 mkw 9.Lokalizacja nieruchomości (wo

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Kredyt we frankach i dochodzenie roszczeń.

   Witam Proszę o pomoc w podjęciu decyzji związanej z dochodzeniem roszczeń od banku z kredytu waloryzowanego. Z firmy votum S.A otrzymałem poniższe informacje i muszę podjąć decyzję. Nie znam się na tych sprawach i nie za bardzo wiem jakie opcję wybrać. Przeczytałem, że sąd może mi uznać umowę kredytowa za nieważną, nie wiem co się z tym wiąże? czy będę musiał spłać cały kredyt ??   Poniżej otrzymane pismo :   w nawiązaniu do korespondencji prowadzonej w sprawie w której dochodzimy r

   in Forum prawne

  • kredyt

   bardzo prosze o porade wynajmuje od 16 lat mieszkanie place 1200zl miesiecznie teraz wlasciciel sprzedaje je za 70000zl wplacilam mu 30000zl zaliczki i potrzebuje reszte 40tys zl mam zly bik i krd poniewaz popelnilam bledy pare lat temu ale caly czas pracuje i w latach 2009 do 2015 splacalam dlugi razem ok 35000tys zl bo chcialam wyjsc na prosta zostalo mi 9000zl do splacenia z 2003roku ale nie mam windyfikacji bardzo prosze o pomoc pracuje na umowe na czas nieokreslony moje zarobki to 3000tys n

   in Kredyty mieszkaniowe

 • Similar Content

  • besquitu
   By besquitu
   Witam, mam kredyt hipoteczny gdzie mam wymagane minimalne wplywy na konto w wyosokosci 2500zl netto(mam wtedy niższą marże na kredyt). Niestety mam w pracy postojowe( pierwszy raz od 4 lat swoją drogą ) i wiem że nie osiągne tych 2500zł.. co zrobi bank? podwyższy marże?Moge w ogóle coś działac w tym temacie czy jestem pozostawiony na łaskę mojego zakładu pracy?
  • Ers
   By Ers
   Dzień dobry, od kilku lat nie moge sie wygrzebac z zadłużenia w chwilówkach:( w zeszłym roku udało mi sie skonslidowac kredyty w bankach i część chwilowek, kt były widoczne w bik ale niestety nie wszystko więc koszmar trwa....Przecztałam, że można odzyskać wpłaty na poczet przedłużeń (ja naliczyłam na przestrzeni osttanich 5 lat w sumie ponad 12 tys w 3 chwilówkach (Vivus, ViaSms i Aventus-Pożyczka Plus) ale nie sa to wpłaty za przedłużenie jednej umowy tylko ....kilku-kilkunastu (udało mi sie wyciągnąć z archiwuw umowy, mam też potwierdzenia wpłat z konta - z Aventus jest gorzej, inna sprawa ze zlikwidowałam tam konto więc nie wiem czy to ma znaczenie w kontekście odzyskania nadpłat) ale ....moje pytanie brzmi czy w przypadku przedłuzeń kilku umów a nie jednej jest sens i prawdopodobieństwo, ze takie wpłaty da się odzyskać....?
    
   Aktualnie mam chwilówki w Vivus, Via Sms - płatnosć rozłożoną na raty (do lipca) oraz w Łatwy Kredyt, NetCredit i Wandoo w sumie 17 tys. Spłacam też kredyt w Alior (rata mc ok 2300) i Hapi (600/mc). Na dodatek, po 15 latach muszę wykupić lub zwolnić mieszkanie należące do mojej rodziny, za które płaciłam tylko czynsz...Na wykup raczej nie mam szans, no bo kto da kredyt osobie która ma juz kredyt na ok 200 tys i wiele zapytań w BIK + dwa negatywne wpisy od Vivusa (2 pożyczki spłacone po terminie tylko wg mnie po np 21 od dnia terminu spłaty w Vivus zaraportował je jako 90 opóźnienie, tak jakby liczył od dnai zaciągnięcia pożyczki a nie od dnia, kiedy ona miała być spłacona - czy to jest w ogóle uczciewe?? jak to zmienić??)....Moja niedawna puntkacja w bik to było 71/100...
    
   Czy ktoś z Państwa by mi pomógł to ogarnać? jak się pozbyć na stałe chwilówek? Czy jest szansa na odzyskanie zaległych wpłat na przedłuzenia? Czy mam szanse na jakikolwiek kredyt hipoteczny? Czy da się wyczyścić BIK z zapytań, ew jakoś go skorygowac jeśi uważam ze jest niezgodny z faktami? Mam 46 lat, moje zarobki to ok  4 tys z umowy o pracę _ ok 1 tys z um zlecenia (um podpisana na rok i corocznie przedłużana), wychowuję 16 letnie dziecko - jestem w trakcie pisania pozwu o alimenty, nigdy wcześniej o nie nie występowałam bo nie chciałam mieć nic wspólnego z byłym partneret. BARDZO proszę o pomoc...
  • fermion45
   By fermion45
   Cześć,
   Niedługo zaczne się starać o kredyt na mieszkanie. Rynek pierwotny. Mieszkanie 3-pokojowe w bloku. Wartość mieszkania 275 tyś. brutto.
   Pytanie moje dotyczy opłat notarialnych i w szystkich innych opłat zwiazanych z kupnem mieszkania.
   Banki wiedzą o tych formalnościach.
   Czy kredyt , albo kwota kredytu może zostać powiększony o wysokośc tych opłat?
   Chodzi mi o sytuacje,że mam wklad własny. Biore kredyt na kwotę ok. 250 tyś.
   Wiem,że wszystkie dodatkowe opłaty to ok. 20 -23 tyś.
   Czy bank może udzielić mi kredytu na 270 tyś? Tak,żebym miał też pieniądze na te wszystkie opłaty?
    
    
    
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.