Jump to content
Mod

NAJLEPSZY KREDYT DLA FIRM - Jaki bank wybrać ?

Recommended Posts

Mod

Informacja dla wszystkich, którzy zadają pytanie typu: "Który kredyt dla firm jest najlepszy? Jaki bank ma najkorzystniejszą ofertę kredytu dla nowych rozpoczynających działalność firm?"

 

Otóż nie ma jednoznacznej odpowiedzi gdyż, każdy firma jest na ogół w innej sytuacji finansowej. Najwięcej zależy od zdolności kredytowej Twojej firmy tzn. czy jej dochody są wystarczające, by pokryć koszty związane z jej bieżącą działalnością oraz regularną spłatę raty kredytu i innych ewentualnych zobowiązań. Inne istotne rzeczy to: forma prawna firmy, długość okresu istnienia firmy (prowadzenia działalności) itp. Ważny jest też rodzaj i cel kredytu (obrotowy, hipoteczny, inwestycyjny).

 

 

 

Możesz także skontaktować się bezpośrednio z przedstawicielami poszczególnych banków (przedstawienie im szczegółów odnośnie działalności Twojej firmy i jej finansów) poprzez formularz kontaktowy. Złożenie takiego wniosku nie wymaga jakichkolwiek zobowiązań. Natomiast doradca danego banku oddzwoni do Ciebie i odpowie na wszystkie Twoje pytania, sprawdzi Twoją zdolność kredytową i obliczy Ci raty kredytu - oczywiście wszystko bezpłatnie. Dzięki otrzymanym informacjom od doradców kredytowych poszczególnych banków dowiesz się który bank proponuje najlepsze warunki.

 

 

Poniżej zostały zebrane oferty czołowych banków zajmujących się udzielaniem kredytów dla firm oraz leasingiem:

KREDYTY NA START, KREDYTY GOTÓWKOWE DLA FIRM:

 

 

 

SZYBKIE POZABANKOWE POŻYCZKI DLA FIRM

 

 

 

LEASING DLA FIRM:

 

Linki
ebankierzy

pieniądze na start - regionalne fundusze pożyczkowe pożyczki pod zabezpieczenie - często preferencyjne (nawet na 3% w skali roku),

 

komercyjnie to IDEA BANK, NEST BANK, jeśli dobry pomysł i jest zabezpieczenie to można spróbować w innych bankach np. PKO BP SA,

 

środki trwałe - maszyny, pojazdy, urządzenia - proponuję w leasing

 

pozostałe firmy - w zależności od rodzaju prowadzonej działalności, długości funkcjonowania, sytuacji ekonomiczno-finansowej - mogę podpowiedzieć nieodpłatnie - ale wybór banku zależy od:

 

 

 • długości funkcjonowania firmy (dobrze jeśli ponad 18 mcy)
 • branży (PKD) - niektóre banki mają tzw.listę branż wykluczonych lub pod obserwacją
 • formy prawnej (np. osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, spółka cywilna, spółka jawna, sp. z o.o.) oraz formy księgowości (KPiR, ryczałt, karta podatkowa, pełna rachunkowość)
 • czy są podmioty powiązane?
 • jaka jest sytuacja ekonomiczno-finansowa (przychody, koszty, dochód, zobowiązania krótkoterminowe, długoterminowe itp.)
 • jaka wiarygodność kredytowa (bik osobisty właściciela, wspólników oraz bik firmowy)

 

 

jeśli dobra sytuacja - to najlepszy kredyt dla firm ma PKO BP SA, jeśli średnią, ale jest zabezpieczenie to banki spółdzielcze lub fundusze pożyczkowe, jeśli branża związana z rolnictwem to bs-y, BGŻ lub Credit Agricole.

 

jeśli słaba sytuacja - to trzeba pokombinować różnymi produktami i ułożyć strukturę finansowania.

 

pozdrawiam

Borysss

Drodzy Państwo,

mam w miarę świeży kredyt na firmę (4-letnia linia kredytowa na 40 tys. PLN). Spłacane wg. harmonogramu rat odsetkowych i 1/4 kapitału w każdą rocznicę. Wzięty przy sporej marży 10pp i chciałbym ją obniżyć. Posiadam ok 30-40% środków na wcześniejszą spłatę. Jaki bank ma dobra ofertę by przejąć resztę linii? Myślałem o obrotówkach czy k. w rach. bież., ale większość banków ma w ofercie tylko roczne, a myślę o rozłożeniu na min. 3 lata. Nie lubię kredytów z harmonogramem spłat, ale przy dobrej ofercie i to rozważę. Gdzie zapukać? ;)

83KAFI83

Witam jestem nowy na forum od 3 miesięcy szukam usilnie Banku, który udzieli mi najlepszego kredytu firmowego pod zabezpieczenie do 100tyś, który bank udzieli takiego kredytu na start, bo tyle będzie mnie kosztowała moja inwestycja

 

IDEA BANK Totalna porażka z wartość działki oraz mieszkania po 160tyś mieszkanie i ziemia 130tyś wartość 30% razem daje nam 70 tyś a obie nieruchomości mają wartość 290tyś

 

Alior Bank Wszystko prosto a jednak dużo wypełniania papierów oraz jeżeli chodzi o zabezpieczenie jest wymagane udokumentowanie np., jeżeli na działce jest droga, ale nie była konieczna w latach od, 1940 do 1989 czyli buduj pan a droga nie jest wymagana teraz to się zmieniło i od 1990r jest to już wymagane, więc kredyt inwestycyjny tylko na mieszkanie 70tyś

 

PKO Bank Polski ze starymi tradycjami tu jest też wszystko fajne, lecz zaczynają się schody przy załatwianiu dokumentacji papierów 5tyś a trwają i trwają i nie ma końca w załatwianiu to jest koszmar

 

Nest Bank eh tu, jeżeli chodzi o małą pożyczkę na start warto minimum załatwiania i 15tyś ok

Jeżeli potrzebujesz większą kwotę to nie masz, na co liczyć w tym banku nawet z zabezpieczeniem szkoda czasu

 

ING BANK dobry nawet bym powiedział ze najlepszy, lecz 2 zasady 1 kredyt hipoteczny z udokumentowanym dochodem, jeżeli chodzi o kredyt inwestycyjny to prowadzenie działalności do 6 miesięcy do 60tyś a potem 12 miesięcy 300tyś fajna opcja, lecz na START nie ma szans plus prowadzenia konta firmowego minimum 3 miesiące wcześniej:)

 

Eurobank w ogóle nie ma żadnych opcji kredytowania dla Firm:) szkoda czasu:)

Ja powiem tak z mojego krótkiego doświadczenia wynika jedno wszystkie banki mają dobry napis dajemy kredyty:) i nawet do 300tyś bez zabezpieczeń i tylko to przyciąga uwagę, bo realia są takie siadasz rozmawiasz i dostajesz zimny kubeł wody:), jeżeli ktoś z Państwa ma dobrych doradców dla firmy początkujących proszę o kontakt PW lub e mail

 

PS inne firmy dają kredyty na start do max 15tyś w zależność od banku wiec główne banki są wymienione i radzę porządnie się zastanawiać przez każdą umową proszę też sobie wziąć doradcę żeby przejrzał każdą umowę w bankach, bo można się naciąć i to zdrowo mój post nie jest w celu zniechęcenia, lecz służy do wymiany opinii na ten temat pozdrawiam serdecznie KAFI:)

 

PS2, jeżeli komuś pomogłem w jakiś % będzie mi bardzo miło czekam na wymianę informacji

 

PS3 doradca najlepiej gdyby był z regionu śląskiego

ebankierzy

witam

 

po pierwsze - proponuję bezpłatne dotacje z Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej

 

po drugie - finansowanie z regionalnych, lokalnych ośrodków - np.Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy - lub odpowiednik - w zależności od siedziby Wnioskodawcy - powód - niski koszt finansowania

 

po trzecie - określić właściwie cel finansowania - kredyt obrotowy dla firmy, pożyczka, kredy inwestycyjny dla firmy, leasing, faktoring

 

będzie taniej - jeśli posiadamy zabezpieczenie spłaty kredytu - jeśli nie to możemy skorzystać z pomocy regionalnych, lokalnych funduszy poręczeń kredytowych

Rafal Wwa

Witam serdecznie,

 

Poszukuję najlepszej (to zawsze oczywiste ) oferty kredytu dla spółki z o.o. lub karty kredytowej z dużym limitem. Kwota o jakiej myślę to około 50 000zł. Oczywiście większa kwota pozwoli bardziej rozwinąć biznes.

Spółka istnieje od 2007 roku. Przychód w 2015 roku wyniesie ponad 1,2mln złotych.

Spółka nie posiada innych kredytów, kart kredytowych, widnieje jako rzetelna firma w KRD czyli nie ma zadłużeń, nie jest w stanie upadłości itd. Funkcjonująca, działająca spółka.

 

Będę wdzięczny za propozycję lub konkretne oferty.

 

Pozdrawiam

 

Rafał

hanawlkp

a ja szukam najlepszego kredytu dla nowej firmy tzw. kredytu na start , bo prawie juz wszystkie dokumenty dt działalności mam , ktos poleci Bank który wspiera młodych przedsiębiorców????

 

pozdrawiam hanawlkp

Starfinance

hm - jeśli firma jest nowa - nie ma historii rachunku więc linię w mbanku dostanie najwcześniej po 3 miesiącach , w kredyt banku był też produkt - linia kredytowa ale potrzebny jest poręczyciel , poza tym wychodzi drogo , w fm nie zrobią kredytu dla nowej firmy , pozostaje chyba tylko skok - ale do 30 000 procedura trwa ok 1 tygodnia i jest sporo wypełniania ale myślę że jest ok

ebankierzy

na start - proponuję przede wszystkim pożyczki z dopłatami unijnymi np.pożyczka na 3% w skali roku do kwoty 50 tys.zł (oferowane przez regionalne fundusze pożyczkowe). Klientom z woj.kuj.pomorskiego proponuję bezpłatne doradztwo. Większe kwoty również wchodzą w grę, ale na oprocentowaniu komercyjnym. Jednakże dobre warunki kredytowania dostępne dla Klientów z zabezpieczeniem spłaty kredytu - najlepiej hipoteka. W przypadku start-upów wymagane projekcje finansowe, często biznesplan.

Hubert09

Witam wszystkich,

 

szukam dobrego kredytu na start dla działalności. Moja działalność to w skrócie myjnia samochodowa, w której to ja będę mył samochody. Potrzebowałbym tak 40-50 tysięcy złotych. Czy ktoś wie jaki kredyt teraz najbardziej się opłaca? Oczywiście szukam też czegoś we własnym zakresie ale jakby coś ktoś wiedział to będę wdzięczny za informację.

 

Pozdrawiam

ebankierzy

- na start -

 

proponuję regionalne fundusze pożyczkowe lub IDEA BANK (tylko trochę drogo)

 

Przed rozpoczęciem działalności koniecznie proszę zapoznać się z ofertą funduszy pożyczkowych regionalnych

 

- na rozwój -

 

należy określić potrzebę - polecam PKO BP i fundusze pożyczkowe

Tomasz 1

Regionalne fundusze pożyczkowe to dobra rzecz na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Bardzo popularna jest Inicjatywa Jeremie. W nowym programowaniu na lata 2014 - 2020 ma być zdecydowanie więcej pieniędzy na pożyczki dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą, niż na dotacje. I bardzo dobrze !!!!

mol

Witam

Staram się o kredyt w Idea Bank dla firm na start dla firmy jednoosobowej. Zabezpieczenie mam. Niestety serwują mi jakieś obowiązkowe ubezpieczenie na życie w wysokości 700 zł miesięcznie co poważnie podnosi mi ratę, Jest ktoś zorientowany czy można się tego ubezpieczenia pozbyć lub przynajmniej obniżyć, Może ktoś zna jakiś inny bank gdzie tego nie ma. Staram się o kredyt na 15 lat , 200 tys zł.

pomocdluznikom

witajcie

 

kredyt na działalność to bardzo trudna sprawa szczególnie w obecnym czasie.

 

szczególnie z niskim oprocentowaniem i wysokim kapitałem np. do 200 tys złotych i na oświadczenie o dochodzie, przy dobrej historii kredytowej w BIK.

Wiele firm na problem z udokumentowaniem dochodu, tym samym nie mają zdolności kredytowej.

bizneskredyt

Kredyt na oświadczenie w Getin Noble Banku to najlepsze rozwiązanie dla firm, które nie posiadają zdolności na warunkach standardowych a posiadają nieruchomość. Ale trzeba się liczyć z kosztami w wysokości 2% prowizji i 4% ubezpieczenie ? to trochę dużo ? ale dla niektórych jedyne rozwiązanie. Jeśli jednak firma posiada dobrą zdolność kredytową i planuje zakup np. nieruchomości, działki, maszyn i urządzeń, pojazdów to najlepszym rozwiązaniem jest kredyt inwestycyjny standardowy z oprocentowaniem rocznym w granicach 5 ? 7% w

 

Kredyt w rachunku jest idealnym rozwiązaniem dla firm, które posiadają dobry przepływ kapitału dla reszty może okazać się wielkim bólem głowy. Max. Kwoty to 300 000 ? 500 000 zł, ale nie więcej niż do jednokrotności obrotów lub wysokości przychodu (nieliczne banki proponują dwu- lub trzy- krotność wpływów)

 

Kredyty obrotowe mają podobny charakter do kredytów w rachunku, z tym że trzeba dokumentować wydatki ,ale nie ma kwoty maksymalnej. Dużym udogodnieniem są równe raty i krótki okres spłaty ok. 3 lat.

 

Pozdrawiam

Starfinance

To ja dorzucę jeszcze od siebie Nest Bank. Nowość na rynku i ciekawe podejście do klienta. Oferta głównie dla jednoosobowych działalności nawet do 300 000 złotych. Bez poręczeń i zabezpieczenia do 20 000 złotych.

biznesreklamy

Podejdź do banku Pocztowego jeśli masz 6 miesięcy działalność to nie powinno być problemu z uzyskaniem kredytu tylko wiadomo że wszystko jest zależne od tego jakie masz dochody, i też wiek który też gra bardzo ważna rolę w kredytowaniu. Jak również możesz podejść do Getin - Idea bank bo to jest ta sama grupa kapitałowa.

83KAFI83

tak fajne to brzmi ale czy są banki które dają pod zabezpieczenie majątkowe czyli kredyt na start w wysokości od 100tys do 150tyś mową o nowej działalność i zabezpieczenie majątkowe w wysokości 300tyś ? oto jest pytanie

Suzana

Decyzje online nie są żadną nowością. Bardziej korzystne bo...? Tak właśnie weszłam na ich stronę i rzucił mi się w oczy online taki z Obrotomierzem i z oprocentowaniem 4,04% To o tym mówisz?

dorotka11

Na start ? Tylko w mBanku ! Od razu po otwarciu konta można dostać 10,000 zł bez zaświadczeń w pierwszym dniu prowadzenia działalności, w innych bankach zwykle trzeba czekać rok czasu lub też wykazać się odpowiednimi obrotami w firmie. Oczywiście podczas umowy mozna starać się w każdej chwili o podwyższenie limitu nawet do 500,000 zł.

Sligan

Podobno millenium ma niezłą ofertę, ale nie mam porównania z innymi. Ktoś z Was miał kredyty firmowe w różnych bankach?

pitbul

Uwazam ze dobrym bankiem kredytowym dla firm jest ING korzyscia jest niski koszt kredytu. troche dokumentów trzeba przedstawić, ale mamy kredyt na jasnych warunkach nie to co w Małych mmmmm bankach 8)

Biznesowy

polecam Nest Bank (dawny Biz Bank) do 60 tyś dostajemy na dokumentach dochodowych, powyżej tej kwoty potrzebne jest zabezpieczenie a jeśli chodzi o tgz wolne zawody jak np. lekarz itp. dostajemy kredyt na oświadczenie 120tyś.

 

Ma dobrą ofertę, przyznawalność jest na dobrym poziomie ale bolączką są comiesięczne wpłaty na podatek dochodowy, które trzeba przedstawić.

Mk kredyty

Podobnie jest w Mbanku tyle że jest to limit odnawialny na koncie, a więc na rok z możliwością przedłużenia ido tego karta kredytowa na podobnych warunkach - więc wychodzi że to reklama.

Szulik1

Ja brałem w millenium również podobną kwotę, mają naprawdę niezłą ofertę i była lepsza niż w innych bankach, polecam sprawdzić.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Wypowiedziany kredyt mBank.

   Witam,   z góry zaznaczam że nie wiem czy w dobrym miejscu umieszczam swój post ale pisze pod tak dużym napięciem że prosze o nie usuwanie. Przechodząc do rzeczy. Posiadałem w mBanku kredyt odnawialny na kwotę 12 500zł przez 3 lata spłacałem odsetki + ubezpieczenie jakie co miesiąc generował mój dług. Ostatnimi czasy moja sytuacja finansowa bardzo sie pogorszyła, na koncie pojawiał się komornik, musiałem również spłacić długi zaciągniętych pożyczek przez co zaniedbałem płatności na rac

   in Dla zadłużonych

  • Kredyt mieszkaniowy 700 000 zł Warszawa

   Dzien dobry, chcialbym zapytać Państwa o moja zdolność kredytowa   1.Waluta kredytu - PLN 2.Pożądana długość okresu kredytowania - 30 lub 35 lat   3.Wysokość kredytu - 700 000 zł  4.Wkład własny - 100 000 zł  5.Wartość nieruchomości - 800 000 zł  6.Rynek pierwotny / rynek wtórny* - wtórny  7.Rodzaj nieruchomości / rodzaj własności - mieszkanie/własność  8.Powierzchnia użytkowa nieruchomości - 95 m2 9.Lokalizacja nieruchomości (województwo /

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Kredyt samochodowy okolo 40 tys

   Witam, zaczynam zagłębiać się w temat kredytu samochodowego, nie mam jeszcze upatrzonego konkretnego auta.   Wysokość kredytu 40.000zl Wartość samochodu / wkład własny 40.000/0 Stan pojazdu ... używany -komis Rok Produkcji pojazdu ...2015r. Salon/Komis komis Pożądana długość okresu kredytowania ... 96msc Łączna liczba osób w gospodarstwie domowym ...3 Łączny miesięczny dochód netto na rodzinę 3mc/6mc ... 21 tys/42 tys Źródło uzyskiwania dochodó

   in Kredyty samochodowe

  • Kredyt: 15000 zł

   Kwota kredytu: 15000 zł Okres kredytowania: 60 miesięcy (może być mniejszy, lub większy, w zależności od pojedynczej raty kredytu) Kwoty 3 ostatnio otrzymanych wynagrodzeń/świadczeń: 10.10 mam dostać pierwsza wypłatę - 2800 brutto, po okresie próbnym (01.02.2020) - 3000 brutto Rozbicie dochodu na podstawę i dodatki/premie - kwotowo (jeśli występuje): brak Źródło uzyskiwania dochodów: umowa o pracę na czas określony Łączny okres zatrudnienia u obecnego pracodawcy - od kiedy i do kiedy trw

   in Kredyty gotówkowe

  • kredyt na zakup mieszkania 350 tys.

   Dzień dobry, W jakim banku mógłbym dostać najkorzystniejszy kredyt w mojej sytuacji? Czy brak historii kredytowej może istotnie wpłynąć na zdolność kredytową?   1.Waluta kredytu - PLN 2.Pożądana długość okresu kredytowania - 180 -200 msc. 3.Wysokość kredytu - 350 000 PLN 4.Wkład własny - 250 000 PLN 5.Wartość nieruchomości - 600 000 PLN 6.Rynek pierwotny / rynek wtórny* - wtórny 7.Rodzaj nieruchomości / rodzaj własności -  mieszkanie / własnościowe

   in Kredyty mieszkaniowe

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.