Jump to content
Mod

NAJLEPSZY KREDYT DLA FIRM - Jaki bank wybrać ?

Recommended Posts

Mod

Informacja dla wszystkich, którzy zadają pytanie typu: "Który kredyt dla firm jest najlepszy? Jaki bank ma najkorzystniejszą ofertę kredytu dla nowych rozpoczynających działalność firm?"

 

Otóż nie ma jednoznacznej odpowiedzi gdyż, każdy firma jest na ogół w innej sytuacji finansowej. Najwięcej zależy od zdolności kredytowej Twojej firmy tzn. czy jej dochody są wystarczające, by pokryć koszty związane z jej bieżącą działalnością oraz regularną spłatę raty kredytu i innych ewentualnych zobowiązań. Inne istotne rzeczy to: forma prawna firmy, długość okresu istnienia firmy (prowadzenia działalności) itp. Ważny jest też rodzaj i cel kredytu (obrotowy, hipoteczny, inwestycyjny).

 

 

By znaleźć najlepszy kredyt na początek najlepiej skontaktować się bezpośrednio z przedstawicielami poszczególnych banków (przedstawienie im szczegółów odnośnie działalności Twojej firmy i jej finansów) poprzez formularz kontaktowy. Złożenie takiego wniosku nie wymaga jakichkolwiek zobowiązań. Natomiast pracownik danego banku oddzwoni do Ciebie i odpowie na wszystkie Twoje pytania, sprawdzi Twoją zdolność kredytową i obliczy Ci raty kredytu - oczywiście wszystko bezpłatnie. Dzięki otrzymanym informacjom od doradców kredytowych poszczególnych banków dowiesz się który bank proponuje najlepsze warunki.

 

Poniżej zostały zebrane oferty czołowych banków i firm pozabankowych zajmujących się udzielaniem kredytów dla firm oraz leasingiem:

 

BANKOWE KREDYTY DLA FIRM:

 

 

 

POŻYCZKI POZABANKOWE DLA FIRM:

 

 

 

LEASING DLA FIRM:

 

Starfinance

To ja dorzucę jeszcze od siebie Nest Bank. Nowość na rynku i ciekawe podejście do klienta. Oferta głównie dla jednoosobowych działalności nawet do 300 000 złotych. Bez poręczeń i zabezpieczenia do 20 000 złotych.

Toommi

Witam wszystkich. mam pomysł na interes i szukam pieniędzy na ten cel. Zeby go zrealizować muszę kupić działkę i wybudować dom. Potrzebuje na ten cel ok 400 000 zl. Zastanawiałem się nad obecna oferto Idea Banku który udziela pożyczek ze wsparciem unijnym czy Idea Bank to dobrym kierunku ? i jaką role odgrywa w tym kredycie wsparcie unijne ? Prosze o pomoc

eeebankier

pieniądze na start - regionalne fundusze pożyczkowe pożyczki pod zabezpieczenie - często preferencyjne (nawet na 3% w skali roku),

 

komercyjnie to IDEA BANK, NEST BANK, jeśli dobry pomysł i jest zabezpieczenie to można spróbować w innych bankach np. PKO BP SA,

 

środki trwałe - maszyny, pojazdy, urządzenia - proponuję w leasing

 

pozostałe firmy - w zależności od rodzaju prowadzonej działalności, długości funkcjonowania, sytuacji ekonomiczno-finansowej - mogę podpowiedzieć nieodpłatnie - ale wybór banku zależy od:

 

 

  • długości funkcjonowania firmy (dobrze jeśli ponad 18 mcy)
  • branży (PKD) - niektóre banki mają tzw.listę branż wykluczonych lub pod obserwacją
  • formy prawnej (np. osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, spółka cywilna, spółka jawna, sp. z o.o.) oraz formy księgowości (KPiR, ryczałt, karta podatkowa, pełna rachunkowość)
  • czy są podmioty powiązane?
  • jaka jest sytuacja ekonomiczno-finansowa (przychody, koszty, dochód, zobowiązania krótkoterminowe, długoterminowe itp.)
  • jaka wiarygodność kredytowa (bik osobisty właściciela, wspólników oraz bik firmowy)

 

 

jeśli dobra sytuacja - to najlepszy kredyt dla firm ma PKO BP SA, jeśli średnią, ale jest zabezpieczenie to banki spółdzielcze lub fundusze pożyczkowe, jeśli branża związana z rolnictwem to bs-y, BGŻ lub Credit Agricole.

 

jeśli słaba sytuacja - to trzeba pokombinować różnymi produktami i ułożyć strukturę finansowania.

 

pozdrawiam

Borysss

Drodzy Państwo,

mam w miarę świeży kredyt na firmę (4-letnia linia kredytowa na 40 tys. PLN). Spłacane wg. harmonogramu rat odsetkowych i 1/4 kapitału w każdą rocznicę. Wzięty przy sporej marży 10pp i chciałbym ją obniżyć. Posiadam ok 30-40% środków na wcześniejszą spłatę. Jaki bank ma dobra ofertę by przejąć resztę linii? Myślałem o obrotówkach czy k. w rach. bież., ale większość banków ma w ofercie tylko roczne, a myślę o rozłożeniu na min. 3 lata. Nie lubię kredytów z harmonogramem spłat, ale przy dobrej ofercie i to rozważę. Gdzie zapukać? ;)

83KAFI83

Witam jestem nowy na forum od 3 miesięcy szukam usilnie Banku, który udzieli mi najlepszego kredytu firmowego pod zabezpieczenie do 100tyś, który bank udzieli takiego kredytu na start, bo tyle będzie mnie kosztowała moja inwestycja

 

IDEA BANK Totalna porażka z wartość działki oraz mieszkania po 160tyś mieszkanie i ziemia 130tyś wartość 30% razem daje nam 70 tyś a obie nieruchomości mają wartość 290tyś

 

Alior Bank Wszystko prosto a jednak dużo wypełniania papierów oraz jeżeli chodzi o zabezpieczenie jest wymagane udokumentowanie np., jeżeli na działce jest droga, ale nie była konieczna w latach od, 1940 do 1989 czyli buduj pan a droga nie jest wymagana teraz to się zmieniło i od 1990r jest to już wymagane, więc kredyt inwestycyjny tylko na mieszkanie 70tyś

 

PKO Bank Polski ze starymi tradycjami tu jest też wszystko fajne, lecz zaczynają się schody przy załatwianiu dokumentacji papierów 5tyś a trwają i trwają i nie ma końca w załatwianiu to jest koszmar

 

Nest Bank eh tu, jeżeli chodzi o małą pożyczkę na start warto minimum załatwiania i 15tyś ok

Jeżeli potrzebujesz większą kwotę to nie masz, na co liczyć w tym banku nawet z zabezpieczeniem szkoda czasu

 

ING BANK dobry nawet bym powiedział ze najlepszy, lecz 2 zasady 1 kredyt hipoteczny z udokumentowanym dochodem, jeżeli chodzi o kredyt inwestycyjny to prowadzenie działalności do 6 miesięcy do 60tyś a potem 12 miesięcy 300tyś fajna opcja, lecz na START nie ma szans plus prowadzenia konta firmowego minimum 3 miesiące wcześniej:)

 

PS inne firmy dają kredyty na start do max 15tyś w zależność od banku wiec główne banki są wymienione i radzę porządnie się zastanawiać przez każdą umową proszę też sobie wziąć doradcę żeby przejrzał każdą umowę w bankach, bo można się naciąć i to zdrowo mój post nie jest w celu zniechęcenia, lecz służy do wymiany opinii na ten temat pozdrawiam serdecznie KAFI:)

 

PS2, jeżeli komuś pomogłem w jakiś % będzie mi bardzo miło czekam na wymianę informacji

 

PS3 doradca najlepiej gdyby był z regionu śląskiego

DrogadowlasnegoM

Szukam najlepszego kredytu na firmę (działalność od 4,5 roku), czytać jak najniższy koszt.

Najchętniej w formie odnawialnego limitu do wykorzystania jak pojawi się okazja.

eeebankier

witam

 

po pierwsze - proponuję bezpłatne dotacje z Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej

 

po drugie - finansowanie z regionalnych, lokalnych ośrodków - np.Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy - lub odpowiednik - w zależności od siedziby Wnioskodawcy - powód - niski koszt finansowania

 

po trzecie - określić właściwie cel finansowania - kredyt obrotowy dla firmy, pożyczka, kredy inwestycyjny dla firmy, leasing, faktoring

 

będzie taniej - jeśli posiadamy zabezpieczenie spłaty kredytu - jeśli nie to możemy skorzystać z pomocy regionalnych, lokalnych funduszy poręczeń kredytowych

Rafal Wwa

Witam serdecznie,

 

Poszukuję najlepszej (to zawsze oczywiste ) oferty kredytu dla spółki z o.o. lub karty kredytowej z dużym limitem. Kwota o jakiej myślę to około 50 000zł. Oczywiście większa kwota pozwoli bardziej rozwinąć biznes.

Spółka istnieje od 2007 roku. Przychód w 2015 roku wyniesie ponad 1,2mln złotych.

Spółka nie posiada innych kredytów, kart kredytowych, widnieje jako rzetelna firma w KRD czyli nie ma zadłużeń, nie jest w stanie upadłości itd. Funkcjonująca, działająca spółka.

 

Będę wdzięczny za propozycję lub konkretne oferty.

 

Pozdrawiam

 

Rafał

hanawlkp

a ja szukam najlepszego kredytu dla nowej firmy tzw. kredytu na start , bo prawie juz wszystkie dokumenty dt działalności mam , ktos poleci Bank który wspiera młodych przedsiębiorców????

 

pozdrawiam hanawlkp

Starfinance

hm - jeśli firma jest nowa - nie ma historii rachunku więc linię w mbanku dostanie najwcześniej po 3 miesiącach , w nest banku nie zrobią kredytu dla nowej firmy , pozostaje chyba tylko skok - ale do 30 000 procedura trwa ok 1 tygodnia i jest sporo wypełniania ale myślę że jest ok

eeebankier

na start - proponuję przede wszystkim pożyczki z dopłatami unijnymi np.pożyczka na 3% w skali roku do kwoty 50 tys.zł (oferowane przez regionalne fundusze pożyczkowe). Klientom z woj.kuj.pomorskiego proponuję bezpłatne doradztwo. Większe kwoty również wchodzą w grę, ale na oprocentowaniu komercyjnym. Jednakże dobre warunki kredytowania dostępne dla Klientów z zabezpieczeniem spłaty kredytu - najlepiej hipoteka. W przypadku start-upów wymagane projekcje finansowe, często biznesplan.

eeebankier

- na start -

 

proponuję regionalne fundusze pożyczkowe lub IDEA BANK (tylko trochę drogo)

 

Przed rozpoczęciem działalności koniecznie proszę zapoznać się z ofertą funduszy pożyczkowych regionalnych

 

- na rozwój -

 

należy określić potrzebę - polecam PKO BP i fundusze pożyczkowe

Hubert09

Witam wszystkich,

 

szukam dobrego kredytu na start dla działalności. Moja działalność to w skrócie myjnia samochodowa, w której to ja będę mył samochody. Potrzebowałbym tak 40-50 tysięcy złotych. Czy ktoś wie jaki kredyt teraz najbardziej się opłaca? Oczywiście szukam też czegoś we własnym zakresie ale jakby coś ktoś wiedział to będę wdzięczny za informację.

 

Pozdrawiam

MateuszEFCE

Witam serdecznie,

 

oferta najkorzystniejszego kredytu firmowego zależy przede wszystkim od zdolności finansowej, wysokości uzyskiwanych przychodów, wskaźników firmy (aktywa, pasywa, posiadany majątek) oraz okresu działalności firmy. Główną rolę w kształtowaniu wskaźników kredytu ma scoring/rating danej firmy.

 

Scoring/Rating: składa się na kilkadziesiąt, być może kilka set pytań odnośnie firmy. Niektóre z nich:

-wysokość przychodów,

-dochód firmy,

-forma prawna,

-okres działalności firmy,

-pkd działalności firmy,

-zakres działań firmy,

-historia kredytowa,

-wiarygodność firmy np. strona internetowa,

i wiele wiele innych.

 

Przykład z miesiąca: X Bank pożycza firmie Z kwotę w formie kredytu obrotowego na marży: 3,5% + wibor 3 msc. 1,72% = 5,22% w skali roku. 

Brak opłat pobocznych typu ubezpieczenia itp. Prowizja za udzielenie 1% wysokość kwoty 500 tyś. zł.

 

Ten sam Bank X na drugi dzień pożycza firmie Y (o podobnej charakterystyce - przychody, branża, dochód, okres działalności) niższą kwotę 300 tyś. zł.

na oprocentowaniu o 2,5% wyższym.  Co za tym idzie - nie ma czegoś takiego jak stała oferta jest tylko oferta standardowa, która może być lepsza lub gorsza

ze względu na lepszy scoring/rating lub gorszy.

 

marczix

Pomysł na własny biznes jest, ale niestety środków co nieco brakuje. Gdzie warto wziąć kredyt, aby wszystko sprawnie zostało zrealizowane i móc zajmować się przedsiębiorstwem ? Trochę tych ofert jest, ale może ktoś z doświadczonych bardziej coś doradzi :)

doradcabnp

Witajcie!
W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Państwa doradcą online. Pozostaję do dyspozycji dla wszystkich zainteresowanych tematyką kredytu firmowego dla mikroprzedsiębiorców w BNP Paribas. Jeśli maja Państwo jakiekolwiek pytania, chętnie pomogę najszybciej jak to możliwe.

Pozdrawiam,
Monika
Doradca Online BNP Paribas.

doris9

@doradcabnp  do jakiej kwoty można otrzymać taki kredyt? 

altjoga

kwota jest chyba zależna od Twojej zdolności. bardziej ciekawią mnie warunki :)

marczix
18 minut temu, altjoga napisał:

kwota jest chyba zależna od Twojej zdolności. bardziej ciekawią mnie warunki :)

Od zdolności to na pewno zależy, ale pewnie są jakieś widełki jeżeli chodzi górną granicę

W dniu 8.03.2020 o 15:22, doradcabnp napisał:

Witajcie!
W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Państwa doradcą online. Pozostaję do dyspozycji dla wszystkich zainteresowanych tematyką kredytu firmowego dla mikroprzedsiębiorców w BNP Paribas. Jeśli maja Państwo jakiekolwiek pytania, chętnie pomogę najszybciej jak to możliwe.

Pozdrawiam,
Monika
Doradca Online BNP Paribas.

 Jaki czas muszę prowadzić działalności aby starać się o kredyt ?

doris9

@altjoga zdolności zdolnościami, ale myślę, że jest jakaś maksymalna kwota. 

 

@marczix pewnie rok to minimum, ale to tylko moje spekulacje. 

doradcabnp
W dniu 8.03.2020 o 19:35, doris9 napisał:

@doradcabnp  do jakiej kwoty można otrzymać taki kredyt? 

Witaj doris9!

Interesujesz się tematem kredytu ponieważ zakładasz swoją pierwszą firmę czy chcesz rozwinąć skrzydła? Bank BNP Paribas docenia każdy rodzaj przedsiębiorczości dlatego też oferujemy naszym Klientom możliwość zaciągnięcia kredytu na potrzeby biznesowe aż do 250tys złotych.

Pozdrawiam,

Monika
Doradca Online BNP Paribas.


------------------------------- dodano 9 minut później -------------------------------

W dniu 10.03.2020 o 10:21, altjoga napisał:

kwota jest chyba zależna od Twojej zdolności. bardziej ciekawią mnie warunki :)

Witaj altjoga!

Odpowiadając na Twoje pytanie to warunki są bardzo przychylne naszym klientom. Jednym z istotniejszych punktów jest to, aby w dniu złożenia wniosku o kredyt na warunkach opisanych w regulaminie, klient nie był stroną żadnej umowy o kredyt z przeznaczeniem na finansowanie działalności gospodarczej lub rolniczej Klienta zawartej z Bankiem. Dodatkowo kredyt jest przeznaczony dla osób które prowadzą swoją działalność od 12 lub 24 miesięcy.

Pozdrawiam,

Monika
Doradca Online BNP Paribas.

 


------------------------------- dodano 15 minut później -------------------------------

W dniu 10.03.2020 o 10:38, marczix napisał:

 Jaki czas muszę prowadzić działalności aby starać się o kredyt ?

Witaj marczix!

Istotnym jest tutaj to, jaki rodzaj działalności gospodarczej prowadzisz. W zależności od tego czy jesteś klientem firmowym mikro bądź Profesjonalistą, czas wynosi odpowiednio 24 lub 12 miesięcy. Jak jest w Twoim przypadku?

Pozdrawiam,

Monika
Doradca Online BNP Paribas.

marczix
W dniu 12.03.2020 o 21:32, doradcabnp napisał:

Witaj marczix!

 

 

Istotnym jest tutaj to, jaki rodzaj działalności gospodarczej prowadzisz. W zależności od tego czy jesteś klientem firmowym mikro bądź Profesjonalistą, czas wynosi odpowiednio 24 lub 12 miesięcy. Jak jest w Twoim przypadku?

Pozdrawiam,

Monika
Doradca Online BNP Paribas.

Prowadzę własną działalność jednak do profesjonalisty to mi jeszcze daleko. Czy korzystając z oferty w danym banku mogę skorzystać jako klient, czy muszę już być tam od jakiego czasu ?

doris9

@doradcaonlinebnp jak wyglądają na ten moment formalności dotyczące otrzymania kredytu? 

@marczix myślisz, że trzeba założyć konto w tym banku? 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

X TOP3 Najczęściej wybierane kredyty: