Jump to content
lukasznutd

Czy to w ogóle możliwe?

Recommended Posts

lukasznutd

Witam wszystkich,

 

prawdopodobnie pytam nie w tym dziale, ale mam nurtujące mnie od dłuższego czasu pytanie czy to w ogóle możliwe ? Chodzi o moje przyszłe plany, które prawdopodobnie nie mają racji bytu ale może się mylę...

 

Chodzi o to, że wraz z narzeczoną chcielibyśmy kupić mieszkanie lub dom, na razie nie wiemy jakie i za ile... ale zastanawiamy się w jaki sposób to zrobić (oczywiście mam na myśli kredyt na zakup mieszkania lub domu ewentualnie budowę domu i zakup działki). Największym problemem w tym temacie jest fakt, że mamy do spłaty kilka różnych kredytów na łączną kwotę ok 95 000 zł (75 tys to różne kredyty gotówkowe, a 20 tys to kredyty odnawialne) jakiś czas temu popełniliśmy kilka błędów, które wędziły Nas w nie. Kredyty spłacamy regularnie i terminowo są to kwoty pozostałe do spłaty.

 

Stąd pytanie czy w ogóle jest szansa żeby jakiś bank przychylnie na Nas spojrzał i udzielił Nam kredytu na zakup domu mieszkania ??

korzenny

jeśli macie:

-  zdolność kredytową,

-  dobrą historię kredytową (nie było opóźnień w spłacie rat)

-  pieniądze na wkład własny (od 10 do 20% wartości nieruchomości)

to jaki problem?

Pogoda jest dla bogaczy.

 

lukasznutd

Ja się na tym kompletnie nie znam, ale masz rację spróbować można, za chwilę uzupełnię informacje na temat zobowiązań itd na forum kredytów hipotecznych. Pozdrawiam 😉

Ekspert_Kredytowy

Masz aktualny raport z BIK?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL. • Similar Content

  • eragon169
   By eragon169
   Jak wiadomo, Urzędy Skarbowe wyrywkowo, po zakupie mieszkania, sprawdzają, czy podatnicy dysponowali na to opodatkowanymi/zwolnionymi z opodatkowania środkami.

   A co, jeśli podatnik podpisał u notariusza tylko umowę przedwstępną albo deweloperską na zakup mieszkania? Chodzi o sytuację, gdy do płatności za nieruchomość i podpisania umowy przeniesienia własności nieruchomości ostatecznie nie doszło.

   Rozmawiałem kiedyś z doradcą podatkowym i powiedział, że umowy przedwstępne i deweloperskie US nie interesują i nie ma zresztą prawnej możliwości przeprowadzenia postępowania, bo takie umowy nie świadczą o poniesieniu wydatku i powiększeniu majątku. To prawda? 
  • Bogusia2020
   By Bogusia2020
   Witam,
   bardzo proszę o informacje:
   posiadam trzy działki , na jednej stoi dom, na którego budowę wzięłam kredyt. Bank jako zabezpieczenie wziął pod hipotekę wszystkie trzy działki. Teraz chcę sprzedać jedną z działek ale tylko częściowo tzn. u notariusza spisać umowę o takiej sprzedaży ale tylko pomiędzy nami, z zapiskiem gwarancji, że ta działka na pewno jest własnością nowego nabywcy jednak nie informując o tym banku ponieważ chcę te pieniądze wykorzystać na opłacenie prawnika , który prowadzi moją sprawę o unieważnienie kredytu frankowego. Nie chcę tymi pieniędzmi spłacać kredytu. I co w takim wypadku z budową domu przez nowego właściciela ( na zgłoszenie lub nie )  Jednocześnie czy taka umowa zwalnia kupującego od zapłacenia podatku z otrzymanego wcześniej spadku jeżeli nie minął jeszcze termin na jego zapłacenie. 
   Z góry dziękuję za wszelkie informacje
  • bartello88
   By bartello88
   Kiedy można się spodziewać aktualizacji WIBOR 3M w banku PKO a zarazem nowej wyceny raty?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

X Najczęściej wybierane kredyty konsolidacyjne: