Jump to content
Piotrek

EuroBank - Kredyt Hipoteczny - Opinie

Recommended Posts

Piotrek

PYTANIA i OPINIE: Kredyt hipoteczny - EuroBank

 

 

eurobank.gif

 

Waluty kredytu: PLN

Max. okres kredytowania: PLN: 30 lat

Max. wysokość: PLN: 90%

 

 

Wypełnij formularz kontaktowy z doradcą kredytowym. Doradca oddzwoni do Ciebie i odpowie na wszystkie Twoje pytania, sprawdzi Twoją zdolność kredytową i obliczy Ci raty kredytu:

Kontakt z doradcą

 

 

 

Czy warto wziąć kredyt mieszkaniowy w EuroBanku ? Opisz swoje doświadczenia kredytowe i wyraź swoją opinie o Euro Banku. Zadaj pytanie.

Przeczytaj zdania i opinie o EuroBank innych kredytobiorców i zdecyduj sam.

 

Kredyt gotówkowy:

https://www.eurobank.pl/produkty,kredyty-gotowkowe,11,6.html

http://www.e-banki.home.pl/article-123.html

Linki
michalek

Ok, jestem po konsultacji z doradcą Eurobanku. Na spokojnie po przeczytaniu ofert widzę, że nie wypytałem o pewne szczegóły. Otóż przy LTV 79,30% doradca przedstawił marżę 2.84% przy kredycie ~250 tys zł.

 

Nie wiem jak to się ma do marży przedstawionej na stronie www , tzn. (7.01 - 4.21 = 2.8%) ?

 

Pytanie stąd, że podobno przy wykupie ubezpieczenia na życie marża wg pana "Doradca k.hipotecznego" mówił nawet o marży 1,89% przy LTV 80%. Nawet dobierając ubezpieczenie od utraty pracy tej marży niestety nie można osiągnąć.

 

Tak więc wyliczona marża 2.84 jest jeszcze wyższa niż wyjściowa 2.80 na stronie mimo wzięcia ubezpieczenia Wariant II na 5 lat ?

 

Skąd takie rozbieżności ?

Doradca k.hipotecznego

Marża 1,89% jest oczywiście do osiągnięcia, ale kiedy wykupione też zostanie ubezpieczenie od utraty pracy (Są to bardzo atrakcyjne i tanie ubezpieczenia wieloletnie z możliwością wykupienia ubezpieczenia z wariantem rozszerzonym, w którym jeżeli jeden z kredytobiorców traci pracę to Ubezpieczyciel może spłacać całą ratę. To unikalne ubezpieczenia na rynku).

 

Niestety nie znam szczegółów oferty, jaką przedstawił Tobie doradca, więc ciężko się do tego odnosić. Być może to LTV dotyczyło kredytu netto, a od LTV 80% marża standardowa jest już trochę wyższa (ale to tylko przypuszczenie). Być może parametry oferty były minimalnie różne od tego, o czym piszesz. Wykup ubezpieczeń zdecydowanie może wpłynąć na obniżenie marży, więc jak najbardziej, to o czym pisałem wcześniej jest aktualne.

 

Pozdrawiam

Paweł

 

doradca k.hipotecznego

michalek

Niestety te 2.84 jest już z ubezpieczeniem, jeśli dodatkowo miałoby być ubezpieczenie od utraty pracy to niestety nie zejdę i tak poniżej 2.44%.

 

Ponadto LTV było od kredytu brutto więc to nie to.

 

Po prostu widać co innego podają - a co innego dają :-(

michal_sz

Średnio fajna ta oferta. Prowizja, ubezpieczenie jedno, można też drugie i marża przeszło 2,8% to zupełnie nic ciekawego....

michalek

Dokładnie, Gdyby faktycznie osiągalne było w normalnych warunkach te 1.79% to już inna bajka.

Doradca k.hipotecznego

Bardzo dziękuje za przedstawienie symulacji. Faktycznie, marża w przedstawionej ofercie jest wyższa niż ta na stronie, ale tak się może zdarzyć. Marża może zostać czasem podwyższona z uwagi na zwiększone ryzyko Banku. To zależy od konkretnej oferty i nie jest związane z ofertą ubezpieczeniową, a na przykład historią kredytową klienta.

Tutaj mamy przypadek z podniesieniem marży 0,04% w stosunku do marży standardowej (jest to minimalny wzrost), natomiast czasami Banki podnoszą marżę nawet o 0,4%. Tak jest na całym rynku.

 

Jeśli chodzi o ubezpieczenia, to Eurobank oferuje 20 pakietów ubezpieczeniowych. Niestety nie wszystkie pakiety mogą być proponowane każdemu klientowi (na przykład nie możemy zaproponować jednej osobie ubezpieczenia dedykowanego dla dwóch osób).

Marża zatem może osiągnąć wysokość 2,44%. Jest to marża znacznie niższa od marży standardowej i dość konkurencyjna w stosunku do marż proponowanych aktualnie przez Banki. Być może możliwa bylaby jeszcze niższa marża w przypadku, gdyby w kredycie było więcej osób lub dokonany bylby wybor innych pakietow. Marża 2,44% jest w naszej ofercie marżą przeciętną. Jesteśmy w stanie zaoferować (i często oferujemy) znacznie niższe marże, więc może warto ponownie przyjrzeć się ofercie.

 

Z pozdrowieniami

Paweł

Doradca k.hipotecznego

michalek

Tak, tutaj chodzi o przypadek jednej osoby biorącej kredyt.

 

Jednak nie zmienia to faktu, że nic nie zostało obniżone za wzięcie pakietu ubezpieczenia na życie, mimo zadeklarowania się na 5 lat z góry płatnego. Tak więc chyba więcej i tak nie dałoby się zejść gdyż nawet konsultant mówił że wzięcie ubezpieczenia od utraty pracy nie wiele pomoże i być może właśnie te 2.44 to max co można osiągnąć w tym banku...

EWKA80

witam ja mam kredyt hipoteczny w eurobanku we frankach szwajcarskich -szczerze jestem bardzo zadowowlona z tego banku co 3 miesiace dzwoni nasz dradca z informacja ze mozna dobrac jakas kwote odrazu splaca sie jeden kredyt drugim oprocentowanie co kredyt to nizsze i co najwazniejsze im frank wyzej to rata w dol polecam!!!!!!!!!

beny

od dawna interesuję się posiadłością za którą właściciel żąda 220 tyś lecz potrzebowałbym 300 tyś gdyż wymaga remontu. czy dostanę te pieniązki? jestem klientem eurobanku i mam za sobą dwie pożyczki spłacone bezproblemowo z rocznym wyprzedzeniem. mam ok 1800-1900 zł przychodu miesięcznie. proszę o opinie

michal_sz
michal_sz

Brak zdolności.

Możesz wypełnić stosowny schemat odn. [url2=http://www.forum-kredytowe.pl/f125/zdolnosc-kredytowa-kalkulator-obliczanie-zdolnosci-kredytowej-42722.html]zdolności kredytowej[/url2] i zamieścić w dziale kredyty mieszkaniowe.

stiwen

Mam trzykredyty wszystkie w kasie skoku rowniez hipoteczny ktory wynosi ok 38 tys i dwa gotowkowe 23 i 18 tys miesiecznie place 2300 zl rat suma. chcialbym wziasc kredyt hipoteczny w innym banku i splacic te stare dom ma 50 mk i jest drewniany w jakim banku moge sie starac o taki kredyt ? MOJE ZAROBKI TO OK 3500 ZL DO REKI

Kriss37

Interesuje mnie kredyt na 125000 zł na 15 lat, mieszkanie rynek pierwotny za 290000 zł. Proszę o informację jaka marża, jaki Wibor, jaka rata, opłata za wcześniejszą spłatę, jaka prowizja za udzielenie?

Bofik

Przypadkiem na forum money wpadłem na temat kredytów branych w eurobanku to co ludzie tam piszą to jest straszne: money.pl/forum/temat,14,113794,113794,15,0,uwaga;na;eurobank.html

 

A już miałem składać tam wniosek bo oferta jest najtańsza.

andrzejwilczak

Piszę wiadomość, ponieważ pracownik EuroBank z numeru 71 795 54 83 telefonował dziś na mój prywatny numer telefonu wieczorem. Obudził mi córkę. Nie wytłumaczył skąd ma moje nazwisko, telefon (prywatny) oraz zna moją kierowniczkę, z którą chciał się skontaktować. Przecież to nie żona!

Mało tego, nie zostałem poinformowany o nagrywaniu rozmowy telefonicznej, a jak się okazało była nagrywana.

Mało tego na żądanie informacji jakie dane mają o mnie, bo nigdy nie byłem ich klientem, nawet nie pytałem o kredyt (wiadomo dlaczego) twierdził, że sam podałem, ale nie podał okoliczności zasłaniając się tajemnicą bankową.

Czyli bank może sobie przetwarzać co chce jak chce nawet nie dane klientów i zawracać im cztery litery wieczorami.

 

Jeśli nękają mnie, choć nie jestem klientem, co robią klientom ?

Nawet nie chcieli podać adresu oddziału ... bo pytałem o adres do wysłania skargi, tylko życzyli sobie telefonu w godzinach urzędowania 7-15. Do mnie telefonowali po wieczornej kąpieli córki!

 

Zanim skorzystasz z ich usług .. najlepiej nie korzystaj, jeśli nie chcesz być nękany (ani Twoi znajomi) za pomocą metod ponad prawem czy to ofertami czy windykacją.

matibxx

Chciałem wszystkich ostrzec przed stratą czasu przy wyborze kredytu hipotecznego w eurobanku.

Eurobank pomimo pełnej zdolności kredytowej klienta i wkładu własnego w postaci książeczki mieszkaniowej nie udziela klientowi kredytu tłumacząc że jest to dla banku nieopłacalne.

250 tyś kredytu i do oddania dla banku 600 tyś jest nieopłacalne.

Naczytałem się mase opinii na forach o profesjonalności eurobanku i pomimo to postanowiłem sam sprawdzić wiarygodność banku. Niestety okazuje się że bank jest nieprofesjonalny, niedoinformowany a w dodatku nie potrafi obejsc się z takim dokumentem jak ksiażeczka mieszkaniowa. Z byle dokumentu robi problem nie do rozwiazania pomimo tego że inne banki nie mają z tym problemu. Dobrze że wychodzi to przed kredytem a nie w trakcie bo boję sie mysleć jak bank będzie obsługiwał klienta bo cudownym uzyskaniu w jakiś sposob kredytu. Być może raty ustali z ksieżyca tłumacząc że obecna rata jest nieopłacalna. Wybierajcie ludzie inne banki i bardziej profesjonalne pomimo ponoć niskiego oprocentowania banku, bo tak podaje. Na eurobank szkoda czasu i załatwień z papierami. Straciłem 4 tygodnie z tym bankiem. Pozdrawiam wszystkich

Ania K

Staraliśmy się z mężem o kredyt z dopłatami na 173000 zł. Wstępna decyzja pozytywna tylko ze zmniejszyli nam kwotę do 170000, co chwile dzwonili i prosili o jakiś dokument aby dostarczyć. Czas nas gonił a oni ciągle mieli jakieś ale! Mieliśmy już pozytywna decyzje w Pekao na 160000 ale woleliśmy te 170000 w Eurobanku. Otrzymaliśmy informacje ze znowu nam zniżyli kwotę do 160000 zł wiec w tym momencie podziękowaliśmy temu bankowi i zdecydowaliśmy się na Pekao. Przed złożeniem wniosku czytałam na forum o takim samym zachowaniu tego banku jednak chciałam to osobiście sprawdzić i widzę ze postępują tak z większościowa.

BoloM

Dzień dobry

Państwu

Co bym chciał powiedzieć - krótko i na temat

starałem się w tym banku o kredyt hipoteczny moja zdolność kredytowa była ponad kredyt, o który się ubiegałem.

Mam podpisana z małżonką intercyzę, która mówi o rozdzielności majątkowej. Ale Banku lub Pana analityka to nie obchodzi sprawdzają moje dane oraz żony, a kredytobiorcą jestem tylko i wyłącznie ja. Wydaje mi się że osoby na stanowisku analityka powinny być osobami kompetentnymi, a tu wychodzi zupełnie co innego szkoda czasu i nerwów dla takich banków jak ten dwa miesiące i bez efektu chodzenie po urzędach załatwianie dokumentów do hipoteki, dodatkowe opłaty tzw ukryte bo dlaczego mam podwójnie płaci za coś co nie jest potrzebne ale odpowiedź z EuroBanku była taka takie mamy procedury i prawa. Moje zdanie Prawo jest prawem a Bank jest Bankiem. Jestem urażony ze tak mnie zrobili w tzw Karolka po dwóch miesiącach załatwiania formalności. A odpowiedz którą otrzymałem od was Cyt Jest pan zatrudniony zagranicą na stałe, a nie w Polsce wiec widzi pan duże ryzyko dla kredytu Hipotecznego - brak komentarza z mojej strony

Pozdrawiam

Guest Gość 2

Ja dostałem kredyt 160 tys z marżą 0,99% bez żadnego problemu, co prawda załapałem się na promocję kredytu refinansowanego.

Na obsługę nie narzekam. Decyzje otrzymałem bardzo szybko.

Po doświadczeniach z kredytem hipotecznym w PKO BP mogę stwierdzić że Eurobank jest OK.

MarcinK09

Ja również chciałbym pochwalić ten bank.

Wnioskowana kwota to 250 000 zł. Od złożenia wniosku do wypłaty pierwszej transzy minęło nieco ponad dwa tygodnie.

Marża: 1.05

Prowizja: 0%

Dodatkowe ubezpieczenie na życie na którym mi zależało.

Poza tym bez żadnych dodatkowych kosztów i dziwnych zachcianek do spełnienia.

Wnioskowaliśmy wspólnie z żoną a wypłata wpływa tylko moja.

Konto free, karta płatnicza free, przelewy i wypłaty ze wszystkich bankomatów też free.

No i zwracają 1% za transakcję bezgotówkowe.

Mam kilku znajomych co mają kredyty gotówkowe w tym banku i nigdy nie wspominały o jakiś telefonach z windykacji chociaż spóźniały się z ratą.

Mogę więc z całą pewnością polecić ten bank.

 

Pozdrawiam.

tyszka

Witam serdecznie,

 

Planujemy z chłopakiem wziąć ok 150tys. kredytu na mieszkanie. Byliśmy do tej pory w jednym banku i na wstępie zaskoczyła mnie informacja od konsultantki, jak możemy zaoszczędzić na ratach.

Kredyt możemy spłacić po 3 latach bez odsetek.

 

Z tego co się dowiedzieliśmy, przy odrobinie kombinowania i nadpłatach możemy całkowicie uniknąć spłaty odsetek.

Postaram się opisać, co powiedziano nam w banku.

 

Skan symulacji kredytu w załączeniu posta.

 

Po upływie 3 lat mogę zrobić tak:

W miesiącu nr. 36 wpłacam do banku: 833,78zł oraz dodatkowo dwie następne raty kapitałowe tzn. 192,39zł +213,91zł. Dzięki temu w miesiącach 27 i 38 całkowicie anulowane są raty odsetkowe czyli zaoszczędzamy dzięki temu prawie 1300zł. No i tutaj moje pytanie, czy to rzeczywiście tak wygląda?

Wiem, że każdą wcześniejszą spłatę muszę zgłosić na 14 dni przed terminem. Czy bank może nie wyrazić zgodny na takie spłaty?

 

Czy mogę sobie nadpłacić raty kapitałowej na np. 6 miesięcy i całkowicie anulować raty odsetkowe w tych miesiącach?

 

Będę wdzięczna za wszelkie opinie i porady o co ewentualnie powinnam zapytać w banku.

 

Pozdrawiam!

raty_forum2 .jpg

lzalewski

Nadpłacając raty zmniejszacie kapitał i w kolejnych miesiącach odsetki nadal są naliczane jednak od niższej już kwoty. 30% kapitału możecie nadpłacić również w ciągu 3 pierwszych lat bez prowizji.

Którą opcję zasugerował doradca? "W parze taniej" czy "Promocję jubileuszową"? Jaka jest wartość nieruchomości? Ile wynoszą Wasze dochody? Ile jest osób w gospodarstwie? Czy macie aktualnie jakieś obciążenia kredytowe?

tyszka

To, że kapitał się zmniejsza a tym samym odsetki jest dla mnie jasne. Jednak czy rzeczywiście wygląda to tak, że nadpłacając rate kapitałową np. na 3 miesiące z góry rata odsetkowa przez te 3 miesiące jest anulowana, czyli właściwie spłacam kredyt raz a przez 3 miesiące nie muszę nic płacić?

 

Zasugerowano nam "w parze taniej". Dopiero zaczęliśmy szukać mieszkania, więc są to nasze wstępne orientacje do jakiej kwoty możemy kupić. Planujemy mieszkanie do remontu do max 130tys. Reszta kredytu czyli 20tys na remont.

Nasze dochody netto to ok. 3500tys - 4500tys (pracuje na prowizje). Nie mamy dzieci, nie jesteśmy małżeństwem. Aktualnie chłopak ma kredyt gotówkowy, spłacany regularnie -200zł miesięcznie (pozostało ok. 6300zł).

lzalewski

Nie, rata odsetkowa w kolejnych miesiącach nie będzie anulowana, a jedynie liczona od kwoty pomniejszonej o nadpłacony kapitał.

W tej opcji na pewno nie wyjdzie marża 1,11%, którą podano w symulacji. Taka marża ma prawo wyjść w przypadku, gdyby wkład własny był na min. poziomie 40%. Ze zdolnością problemu nie będzie, jednak Eurobank nie będzie najlepszą opcją. Jak już będziecie mieli wybrane mieszkanie to załóżcie nowy wątek w dziale kredytów mieszkaniowych. Pomożemy wybrać najlepszą opcję.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • EuroBank - Kredyt Gotówkowy - Opinie

   PYTANIA i OPINIE: Kredyt gotówkowy w EuroBanku       Nazwa: Kredyt gotówkowy. Wysokość: do 120 000 zł; do 3500 zł pożyczka na oświadczenie. Maks. okres kredytowania: do 9 lat. Atuty oferty: formalności w 15 minut; możliwość uzyskania kredytu na podstawie oświadczenia o dochodach; możliwość połączenia dochodów z członkiem rodziny.         Czy warto wziąć kredyt w EuroBanku ? Opisz swoje doświadczenia kredytowe i wyraź swo

   in Kredyty gotówkowe - Opinie

  • Eurobank - umowa pierwotna a następnie umowa pożyczki powtórnej.

   W maju 2016 zawarłem w eurobanku umowę o pożyczki na kwotę 12500 + ubezpieczenie + prowizja.   Ubezpieczenie wyniosło łącznie 2263,26 zł a prowizja 1668,95 zł.   Umowa została zawarta na 36 miesięcy.   We wrześniu (tj. 4 miesiące po pierwszej umowie) zawarłem umowę pożyczki powtórnej na kwotę 16529,33. Kwota ta została pomniejszona o 15289,33 zł "w celu dokonania całkowitej spłaty wcześniejszego zobowiązania. Na konto dostałem 1240 zł.   W umowie miałem zapis że bank dokona zwrotu

   in Dla zadłużonych

  • Windykator Eurobank.

   Czy windykator może wejść do mieszkania mojej matki gdzie jestem zameldowana a mieszkam w innym miejscu ? Nachodzi ją i straszy, mnie i ją że pójdę do więzienia, że zgłosi mnie że wyludzilam kredyt jak ja poprostu za pracą pojechałam do innego miasta i życie się potoczyło tak a nie inaczej że długo nie miałam pieniędzy.

   in Komornik, windykacja

  • Eurobank - windykacja, wypowiedzenie umowy kredytowej.

   Chciałem zapytać, jak wygląda wypowiedzenie umowy przez Eurobank. W umowie napisane jest, że w przypadku zaległości z co najmniej dwiema pełnymi ratami bank wysyła pismo informujące o wypowiedzeniu umowy w terminie 14 dni od otrzymania w przypadku nieuregulowania zaległości do tego czasu. Trzecia rata nałoży mi się w środę, jak się okazuje ponoć z dwiema ratami jeszcze można, tak mówi terenowy. Mówi również, że w przypadku otrzymania takiego pisma, poza zaległymi ratami, aby nie doszło do rozwią

   in Komornik, windykacja

  • Eurobank windykacja

   Może ktoś wie z jakimi firmami windykacyjnymi współpracuje eurobank? Proszę o pomoc

   in Karty kredytowe

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.