Skocz do zawartości
Piotrek

Bank Pocztowy - Kredyt Hipoteczny - Opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Piotrek

PYTANIA i OPINIE Kredytobiorców: Kredyt hipoteczny - Bank Pocztowy.

 

pocztowy.gif

Waluta kredytu: PLN.

Okres kredytowania: do 35 lat.

Maksymalna wysokość: PLN: 90 %.

W ofercie kredyt z dopłatami: Tak.

 

Wypełnij formularz kontaktowy z doradcą kredytowym Banku Pocztowego. Doradca oddzwoni do Ciebie i odpowie na wszystkie Twoje pytania, sprawdzi Twoją zdolność kredytową i obliczy Ci raty kredytu:

Kontakt z doradcą

 

 

Czy warto wziąć w tym Banku kredyt hipoteczny? Przeczytaj zdania i opinie o Banku Pocztowym innych kredytobiorców i zdecyduj sam.

Zaciągnąłeś kredyt mieszkaniowy w Bank Pocztowy? Opisz swoje doświadczenia kredytowe z Bankiem.

Linki
Gość

Czy Bank Pocztowy szybciej przyznaje negatywną decyzję niz pozytywną? Czy tak samo długo wodzą człowieka za nos, że nie wiadomo na czym się stoi?

czekam 6 tygodni...

Czy ktos w ogóle dostał u nich ten kredyt?

Gość

to jest jakaś paranoja, wydaje mi się, że nie mają pieniędzy na wypłate tych kredytów, kadra analityczna jest do wielkiej d....., ciągle wodzą za nos, a najlepiej to nie odbierać telefonów, bo po co, złoże na nich skargę a potem pozwę do sądu żeby mi oddali moje pieniądze a nawet jak nie wygram to nagłośnie to tak, że ich 1 miejsce zamieni się w ostatnie, jak śmią wywieszać te reklamy o rankingach i swoim 1 miejscu, do bani,

Ciesz się, że masz umowę do lipca, bo byś musial liczyć na dobre chęci sprzedającego,

Gość

Masz 100 % rację. Po prostu ręce opadają. Mam już tego dość. Banki są m.in. po to by udzielać kredytów. Sprzedają produkt i na nas zarabiają. Nikt z ubiegających się o kredyt nie prosi przecież o bezzwrotną pomoc. Nerwicy przez to sie nabawimy i na tym sie skonczy marzenie o własnym domu/mieszkaniu...

Opracowanie wniosku powinno się odbywać w danym oddziale/mieście, a nie w centrali. Centrala powinna tylko zatwierdzać. Ten system jaki praktykują sie nie sprawdza, bo jak 1-2 osoby może przeanalizować wnioski z całego kraju? A jak się nie sprawdza to po co przyjmują nowe?

Chyba, że to taki test ile jeszcze wytrzymamy.

Jak ktoś dostał w koncu ten kredyt w pocztowym niech da znak.

Gość

czy ktoś zna na nich jakiś sposób? może ktoś wie jak ruszyć ich do działania, nie rozumiem jak PKO może dać odpowiedz po tygodniu a pocztowy po 1,5 miesiąca nie. nie wiem czy tam siedzą ludzie czy roboty i nie rozumieją ze my tracimy pieniądze, własne marzenia, ze przez ich opieszałość ludzie tracą zdrowie psychiczne, codziennie czekamy z nadzieją ze już dziś i nic, a miało już być tydzień temu, właściciele nie będą czekać wiecznie, a mam wrażenie, że analiza w banku pocztowym będzie trwać tyle co granie wielkiej orkiestry świątecznej pomocy czyli do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej, dokładnie analizować powinny oddziały, bo mam świadomość tego że jeśli dwie "małe osóbki" dostaną 1000 wniosków z całego kraju to nie dają rady, ale czy do jasnej cholery to jest nasza wina? nie! "głupich" siedzących na "wysokich stołkach" prezesów którym się wydaje, że ich pomysły są tak wspaniałe,

Gość

Staram się o kredyt w Banku Pocztowym i przyznam, że trafiłam na bardzo kompetentego doradcę, co się żadko niestety zdaża.

Kiedy robiłam rozeznanie między Bankami tylko w Pocztowym w Warszawie uzyskałam tak fachową i konkretną informację. Na pierwszej rozmowie, została mi obliczona zdolność kredytowa, uzyskałam symulajcę w ratach równych i malejących do porównania, wyliczone wszystkie koszty okołokredytowe, otrzymałam niezbędne formularze z dokładnym wyjaśnieniem ich wypełnienia jak również wzór umowy z którą mogłam się zapoznać w domu z mężem. Zdziwiło mnie to, ponieważ w innych bankach potraktowali mnie bardzo zdawkowo jesli chodzi o informację. To też skłoniło nas do złożenia wniosku w tym Banku.

Pani, która nas obsługiwała juz na samym początku zaznaczyła czas oczekiwania na decyzje - nawet do 7 tygodni, coż zrobilismy wielkie oczy, ale wyjaśniła spokojnie, że bank nie spodziewał się tak ogromnego zainteresowania kredytem z dopłatami. W innych bankach może i uzyskacie szybko decyzję, ale na jakich warunkach, to nie kredyt na lodówkę który spłacisz po roku a kredyt na połowe naszego życia - tłumaczyła i przyznaję jej racje. Warto poczekać i mieć kredyt na najlepszych warunkach. Również się każdego dnia niecierpliwimy, ponieważ nadal nie mamy informacji o przyznaniu nam kredytu, ale przyznajmniej dzwoniąc nie jesteśmy przez tą panią zbywani a informowani o przebiegu kredytu.

Mogę jedynie współczuć jeśli WY trafiliście na innego doradcę, ponieważ my możemy ją tylko polecić - choć tego tu nie możemy zrobić.

Cierpliwie czekamy na podpisanie umowy i spełnienie naszego najwiekszego mażenia, własnego mieszkania, oby nadal przebiegało to w tak profesjonalnym tonie, w co też wierze.

 

 

 

 

 

[/i]

Gas
Gość1

Gość

 

2009-05-09, 18:45

 

--------------------------------------------------------------------------------

Staram się o kredyt w Banku Pocztowym i przyznam, że trafiłam na bardzo kompetentego doradcę, ...

...Cierpliwie czekamy na podpisanie umowy i spełnienie naszego najwiekszego mażenia, własnego mieszkania, oby nadal przebiegało to w tak profesjonalnym tonie, w co też wierze.

 

Bez obrazy dla wspomnianej Pani Doradcy, ale ze względu na "słodycz" wypowiedzi odnoszę wrażenie, że brakuje mi tutaj zakończenia w postaci "tą doradczynią byłam ja sama, a to jest moja autoreklama"

Gość

A nie dziwi was fakt że jeszcze nik nie napisał ze dostał tam kredyt. Każdy czeka lub ma negatyw. A może oni faktycznie nie maja kasy i biorą na przeczekanie :(((

Gość

ja dostałam informacje ze bedzie to trwało 4 tygodnie, więc tak powiedziałam właścicielom a teraz będzie już drugi miesiąc jak nic nie wiem, gdyby odrazu mi powiedzieli 7 tygodni to bym podpisała umowe na 2 miesiące i z głowy. miałabym świadomość na co ja się piszę tak?, poza tym co tydzień słysze ze to już a tu wielkie G........... moja Pani też jest bardzo miła i udziela mi informacji które ona sama dostaje od centrali, ale to nie zmienia faktu, że ja nadal nie mam mieszkania kredytu i swiadomości kiedy się to skończy a miało tydzień temu!

Gość

My złożyliśmy wniosek 31 marca, niby wszystko ok, ale to dziś nie mamy decyzji. Przy składaniu wniosku otrzymaliśmy informację, że w miesiącu zdążymy, więc ekipa budowlana jest a my nie mamy kasy. Brak słów na tą całą procedurę. Jak dzwoniliśmy do oddziału to decyzja ma być w tym tygodniu a podpisanie umowy od 2 do 3 tygodni , można się załamać......

Gość

Czy przy złożeniu wniosku dostawaliście jakieś potwierdzenie na piśmie, że wniosek został złożony tego i tego dnia?

Gość

Niestety nie dostaliśmy potwierdzenia, wiemy jednak , że do centrali dokumenty poszły 7 kwietnia ( po wstępnej weryfikacji) ... Przeraża nas termin podpisania umowy, z tego wynika, że czas oczekiwania za kredytem to więcej niż 2 miesiące...

Gość

Chciałam tylko napisać, ze my nastawialismy sie na Pocztowy, ale w koncu zrezygnowalismy. Wniosek zlozony pod koniec marca, po kilku tygodniach pozytywna decyzja z dwoch innych bankow, a Pocztowy pod koniec kwietnia poprosil o dodatkowe dokumenty, ktorych inne banki nie wymagaly. Otrzymalismy informacje, ze do 15 maja mozemy sie nie wyrobic z umowa, a do tego dnia mielismy w umowie przedwstepnej przelac pieniadze na konto wlasciciela. Bierzemy wiec kredyt w PKO BP. Nie starczylo nam cierpliowsci.

Gość

mam tylko krótkie pytanie:

 

czy ktoś z Pocztowego kontaktował się z Wami i informował o jakimś zbliżonym mniej lub bardziej terminie decyzji kredytowej?

 

czy ktoś wie ile jeszcze trzeba będzie czekać?

 

A co po tym jak dostanie się odpowiedź pozytywną? 2 tygodnie czekania na umowę?

 

A potem ile czasu do otrzymania pieniędzy na konto?

 

Pozdrawiam

Gość

Jeszcze kilka dni temu byliśmy z mężem tak samo sfrustrowani jak większość z Was, bo od dnia złożenia przez nas wniosku kredytowego mijało 7 tygodni, a decyzji nadal nie otrzymaliśmy. Nikogo popędzić się nie dało, mieliśmy czekać i czekać nie wiadomo jak długo, a deweloper coraz bardziej popędzał... Ale udało się, decyzję dostaliśmy, a termin podpisania umowy bank wyznaczył na 5 dni później, więc nie jest źle. Jeśli wszystko pójdzie sprawnie i zgodnie z naszymi oczekiwaniami i deklaracjami przedstawiciela BP, to po dwóch dniach od momentu podpisania umowy deweloper dostanie pieniądze, a my klucze :D Teraz mamy nadzieję, że będzie tak w rzeczywistości, a dwumiesięczny okres oczekiwania na ten kredyt, stracone nerwy i cierpliwość zostaną zrekompensowane przez warunkami kredytu, które spośród wszystkich tego typu ofert są nadal najbardziej konkurencyjne i w dalszym ciągu uważamy, że opłaca się czekać!!!

Powodzenia i cierpliwości życzę Wszystkim Nadal Oczekującym.

Gość

to się zdziwisz, ja miałam podpisać umowę dziś!!!!!!!!!!! zgadnij czy ją podpisałam?NIE!!!!!!, a Panie nie odbiera ode mnie telefonów, bo po co! Warto czekać, na co? zobaczysz jak cię developer urządzi za spóźnienie!

Kłamią oszukują, przeciągają, nie wiem , le ja jutro tam idę a wiązankę jaką ode mnie usłyszą to chyba nikt nigdy nie usłyszał, może nie powinno tego banku być bo do niczego się nie nadaję.

Gość

ia otrzymaliśmy informacjeę, że decyzja zostaała rozpatrzona pozytywnie, Pan z oddziału pofatygował się na moją prośbę napisać do nas pismo o pozytywnej decyzji ( dla spokoju sprzedającego, który juz zaczynał się niecierpliwić) pismo otrzymałam po 3 dniach. Po czym bez obwijania w bawełne przemiły Pan z oddziału poinformował nas że umowę podpiszemy dopiero za 2 tygodnie, to juz tylko kilka dni, przez cały ten czas nie mielismy żadnych problemów, zawsze odbierał telefon i informował o całym przebiegu naszego kredytu,w międzyczasie złozliśmy wniosek w banku PEKAO SA, tutaj juz dawno kredyt został nam przyznany i zaproszono nas na podpisanie umowy, jednakże zrezygnowaliśmy, zbyt wysoka marża 3,5 % co daje nam rate wyzszą o ponad 200 zł a niżeli w banku pocztowym. Straciliśmy pieniądze wydane na rzeczoznawce ale jak to sie ma do całego kredytu......Teraz pozostaje nam cierpliwie czekac na podpisanie umowy. Interesuje mnie czy ktoś juz taką umowę podpisał w banku pocztowym i w ile czasu od podpisania umowy pieniądze zostaną przelane? Z góry dziękuję za odpowiedź. Myśl pozytywnie a będzie pozytywnie !!!!!!!!!

Gość

ja wczoraj byłem w banku i dowiedziałem się że w tym tygodniu ma być decyzja... zobaczymy czy tak będzie.

Gość

czy ktoś potrafi wyjaśnić dlaczego tak długo czeka się na podpisanie umowy z bankiem nawet do 3 tygodni ?

Gość

a tak na marginesie, to kto sporządza umowę, centrala czy oddział ?

Gość

Witam.

Nie wiem czy się śmiać czy płakać.

Ogólnie to się ciesze bo ....??????....!!!!! MAM, MAM,MAM....

pozytywną decyzję kredytową z Pocztowego, ale ....czemu zawsze musi być ale.... termin na podpisanie umowy za 2 tyg. , termin uruchomienia kredytu 01.06.2009 :(

Super że w końcu jest a i najważniejsze że na warunkach takich jak na wniosku a nie aktualnych (bo teraz chyba podnieśli marże). Tylko te terminy i szybkość dzialania powinni poprawić.

Pozdrawiam

Gość

witam proszę opisz troszkę terminy kiedy składałeś wniosek, bo nie wiem jak się nastawiać ? i jaka masz marże i prowizję ? pozdrawiam i powodzenia

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.