Jump to content
Piotrek

Bank Pocztowy - Kredyt Hipoteczny - Opinie

Recommended Posts

Piotrek

PYTANIA i OPINIE Kredytobiorców: Kredyt hipoteczny - Bank Pocztowy.

 

pocztowy.gif

Waluta kredytu: PLN.

Okres kredytowania: do 35 lat.

Maksymalna wysokość: PLN: 90 %.

W ofercie kredyt z dopłatami: Tak.

 

Wypełnij formularz kontaktowy z doradcą kredytowym Banku Pocztowego. Doradca oddzwoni do Ciebie i odpowie na wszystkie Twoje pytania, sprawdzi Twoją zdolność kredytową i obliczy Ci raty kredytu:

Kontakt z doradcą

 

 

Czy warto wziąć w tym Banku kredyt hipoteczny? Przeczytaj zdania i opinie o Banku Pocztowym innych kredytobiorców i zdecyduj sam.

Zaciągnąłeś kredyt mieszkaniowy w Bank Pocztowy? Opisz swoje doświadczenia kredytowe z Bankiem.

Linki
Guest

Czy Bank Pocztowy szybciej przyznaje negatywną decyzję niz pozytywną? Czy tak samo długo wodzą człowieka za nos, że nie wiadomo na czym się stoi?

czekam 6 tygodni...

Czy ktos w ogóle dostał u nich ten kredyt?

Guest

to jest jakaś paranoja, wydaje mi się, że nie mają pieniędzy na wypłate tych kredytów, kadra analityczna jest do wielkiej d....., ciągle wodzą za nos, a najlepiej to nie odbierać telefonów, bo po co, złoże na nich skargę a potem pozwę do sądu żeby mi oddali moje pieniądze a nawet jak nie wygram to nagłośnie to tak, że ich 1 miejsce zamieni się w ostatnie, jak śmią wywieszać te reklamy o rankingach i swoim 1 miejscu, do bani,

Ciesz się, że masz umowę do lipca, bo byś musial liczyć na dobre chęci sprzedającego,

Guest

Masz 100 % rację. Po prostu ręce opadają. Mam już tego dość. Banki są m.in. po to by udzielać kredytów. Sprzedają produkt i na nas zarabiają. Nikt z ubiegających się o kredyt nie prosi przecież o bezzwrotną pomoc. Nerwicy przez to sie nabawimy i na tym sie skonczy marzenie o własnym domu/mieszkaniu...

Opracowanie wniosku powinno się odbywać w danym oddziale/mieście, a nie w centrali. Centrala powinna tylko zatwierdzać. Ten system jaki praktykują sie nie sprawdza, bo jak 1-2 osoby może przeanalizować wnioski z całego kraju? A jak się nie sprawdza to po co przyjmują nowe?

Chyba, że to taki test ile jeszcze wytrzymamy.

Jak ktoś dostał w koncu ten kredyt w pocztowym niech da znak.

Guest

czy ktoś zna na nich jakiś sposób? może ktoś wie jak ruszyć ich do działania, nie rozumiem jak PKO może dać odpowiedz po tygodniu a pocztowy po 1,5 miesiąca nie. nie wiem czy tam siedzą ludzie czy roboty i nie rozumieją ze my tracimy pieniądze, własne marzenia, ze przez ich opieszałość ludzie tracą zdrowie psychiczne, codziennie czekamy z nadzieją ze już dziś i nic, a miało już być tydzień temu, właściciele nie będą czekać wiecznie, a mam wrażenie, że analiza w banku pocztowym będzie trwać tyle co granie wielkiej orkiestry świątecznej pomocy czyli do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej, dokładnie analizować powinny oddziały, bo mam świadomość tego że jeśli dwie "małe osóbki" dostaną 1000 wniosków z całego kraju to nie dają rady, ale czy do jasnej cholery to jest nasza wina? nie! "głupich" siedzących na "wysokich stołkach" prezesów którym się wydaje, że ich pomysły są tak wspaniałe,

Guest

Staram się o kredyt w Banku Pocztowym i przyznam, że trafiłam na bardzo kompetentego doradcę, co się żadko niestety zdaża.

Kiedy robiłam rozeznanie między Bankami tylko w Pocztowym w Warszawie uzyskałam tak fachową i konkretną informację. Na pierwszej rozmowie, została mi obliczona zdolność kredytowa, uzyskałam symulajcę w ratach równych i malejących do porównania, wyliczone wszystkie koszty okołokredytowe, otrzymałam niezbędne formularze z dokładnym wyjaśnieniem ich wypełnienia jak również wzór umowy z którą mogłam się zapoznać w domu z mężem. Zdziwiło mnie to, ponieważ w innych bankach potraktowali mnie bardzo zdawkowo jesli chodzi o informację. To też skłoniło nas do złożenia wniosku w tym Banku.

Pani, która nas obsługiwała juz na samym początku zaznaczyła czas oczekiwania na decyzje - nawet do 7 tygodni, coż zrobilismy wielkie oczy, ale wyjaśniła spokojnie, że bank nie spodziewał się tak ogromnego zainteresowania kredytem z dopłatami. W innych bankach może i uzyskacie szybko decyzję, ale na jakich warunkach, to nie kredyt na lodówkę który spłacisz po roku a kredyt na połowe naszego życia - tłumaczyła i przyznaję jej racje. Warto poczekać i mieć kredyt na najlepszych warunkach. Również się każdego dnia niecierpliwimy, ponieważ nadal nie mamy informacji o przyznaniu nam kredytu, ale przyznajmniej dzwoniąc nie jesteśmy przez tą panią zbywani a informowani o przebiegu kredytu.

Mogę jedynie współczuć jeśli WY trafiliście na innego doradcę, ponieważ my możemy ją tylko polecić - choć tego tu nie możemy zrobić.

Cierpliwie czekamy na podpisanie umowy i spełnienie naszego najwiekszego mażenia, własnego mieszkania, oby nadal przebiegało to w tak profesjonalnym tonie, w co też wierze.

 

 

 

 

 

[/i]

Gas
Gość1

Gość

 

2009-05-09, 18:45

 

--------------------------------------------------------------------------------

Staram się o kredyt w Banku Pocztowym i przyznam, że trafiłam na bardzo kompetentego doradcę, ...

...Cierpliwie czekamy na podpisanie umowy i spełnienie naszego najwiekszego mażenia, własnego mieszkania, oby nadal przebiegało to w tak profesjonalnym tonie, w co też wierze.

 

Bez obrazy dla wspomnianej Pani Doradcy, ale ze względu na "słodycz" wypowiedzi odnoszę wrażenie, że brakuje mi tutaj zakończenia w postaci "tą doradczynią byłam ja sama, a to jest moja autoreklama"

Guest

A nie dziwi was fakt że jeszcze nik nie napisał ze dostał tam kredyt. Każdy czeka lub ma negatyw. A może oni faktycznie nie maja kasy i biorą na przeczekanie :(((

Guest

ja dostałam informacje ze bedzie to trwało 4 tygodnie, więc tak powiedziałam właścicielom a teraz będzie już drugi miesiąc jak nic nie wiem, gdyby odrazu mi powiedzieli 7 tygodni to bym podpisała umowe na 2 miesiące i z głowy. miałabym świadomość na co ja się piszę tak?, poza tym co tydzień słysze ze to już a tu wielkie G........... moja Pani też jest bardzo miła i udziela mi informacji które ona sama dostaje od centrali, ale to nie zmienia faktu, że ja nadal nie mam mieszkania kredytu i swiadomości kiedy się to skończy a miało tydzień temu!

Guest

My złożyliśmy wniosek 31 marca, niby wszystko ok, ale to dziś nie mamy decyzji. Przy składaniu wniosku otrzymaliśmy informację, że w miesiącu zdążymy, więc ekipa budowlana jest a my nie mamy kasy. Brak słów na tą całą procedurę. Jak dzwoniliśmy do oddziału to decyzja ma być w tym tygodniu a podpisanie umowy od 2 do 3 tygodni , można się załamać......

Guest

Czy przy złożeniu wniosku dostawaliście jakieś potwierdzenie na piśmie, że wniosek został złożony tego i tego dnia?

Guest

Niestety nie dostaliśmy potwierdzenia, wiemy jednak , że do centrali dokumenty poszły 7 kwietnia ( po wstępnej weryfikacji) ... Przeraża nas termin podpisania umowy, z tego wynika, że czas oczekiwania za kredytem to więcej niż 2 miesiące...

Guest

Chciałam tylko napisać, ze my nastawialismy sie na Pocztowy, ale w koncu zrezygnowalismy. Wniosek zlozony pod koniec marca, po kilku tygodniach pozytywna decyzja z dwoch innych bankow, a Pocztowy pod koniec kwietnia poprosil o dodatkowe dokumenty, ktorych inne banki nie wymagaly. Otrzymalismy informacje, ze do 15 maja mozemy sie nie wyrobic z umowa, a do tego dnia mielismy w umowie przedwstepnej przelac pieniadze na konto wlasciciela. Bierzemy wiec kredyt w PKO BP. Nie starczylo nam cierpliowsci.

Guest

mam tylko krótkie pytanie:

 

czy ktoś z Pocztowego kontaktował się z Wami i informował o jakimś zbliżonym mniej lub bardziej terminie decyzji kredytowej?

 

czy ktoś wie ile jeszcze trzeba będzie czekać?

 

A co po tym jak dostanie się odpowiedź pozytywną? 2 tygodnie czekania na umowę?

 

A potem ile czasu do otrzymania pieniędzy na konto?

 

Pozdrawiam

Guest

Jeszcze kilka dni temu byliśmy z mężem tak samo sfrustrowani jak większość z Was, bo od dnia złożenia przez nas wniosku kredytowego mijało 7 tygodni, a decyzji nadal nie otrzymaliśmy. Nikogo popędzić się nie dało, mieliśmy czekać i czekać nie wiadomo jak długo, a deweloper coraz bardziej popędzał... Ale udało się, decyzję dostaliśmy, a termin podpisania umowy bank wyznaczył na 5 dni później, więc nie jest źle. Jeśli wszystko pójdzie sprawnie i zgodnie z naszymi oczekiwaniami i deklaracjami przedstawiciela BP, to po dwóch dniach od momentu podpisania umowy deweloper dostanie pieniądze, a my klucze :D Teraz mamy nadzieję, że będzie tak w rzeczywistości, a dwumiesięczny okres oczekiwania na ten kredyt, stracone nerwy i cierpliwość zostaną zrekompensowane przez warunkami kredytu, które spośród wszystkich tego typu ofert są nadal najbardziej konkurencyjne i w dalszym ciągu uważamy, że opłaca się czekać!!!

Powodzenia i cierpliwości życzę Wszystkim Nadal Oczekującym.

Guest

to się zdziwisz, ja miałam podpisać umowę dziś!!!!!!!!!!! zgadnij czy ją podpisałam?NIE!!!!!!, a Panie nie odbiera ode mnie telefonów, bo po co! Warto czekać, na co? zobaczysz jak cię developer urządzi za spóźnienie!

Kłamią oszukują, przeciągają, nie wiem , le ja jutro tam idę a wiązankę jaką ode mnie usłyszą to chyba nikt nigdy nie usłyszał, może nie powinno tego banku być bo do niczego się nie nadaję.

Guest

ia otrzymaliśmy informacjeę, że decyzja zostaała rozpatrzona pozytywnie, Pan z oddziału pofatygował się na moją prośbę napisać do nas pismo o pozytywnej decyzji ( dla spokoju sprzedającego, który juz zaczynał się niecierpliwić) pismo otrzymałam po 3 dniach. Po czym bez obwijania w bawełne przemiły Pan z oddziału poinformował nas że umowę podpiszemy dopiero za 2 tygodnie, to juz tylko kilka dni, przez cały ten czas nie mielismy żadnych problemów, zawsze odbierał telefon i informował o całym przebiegu naszego kredytu,w międzyczasie złozliśmy wniosek w banku PEKAO SA, tutaj juz dawno kredyt został nam przyznany i zaproszono nas na podpisanie umowy, jednakże zrezygnowaliśmy, zbyt wysoka marża 3,5 % co daje nam rate wyzszą o ponad 200 zł a niżeli w banku pocztowym. Straciliśmy pieniądze wydane na rzeczoznawce ale jak to sie ma do całego kredytu......Teraz pozostaje nam cierpliwie czekac na podpisanie umowy. Interesuje mnie czy ktoś juz taką umowę podpisał w banku pocztowym i w ile czasu od podpisania umowy pieniądze zostaną przelane? Z góry dziękuję za odpowiedź. Myśl pozytywnie a będzie pozytywnie !!!!!!!!!

Guest

ja wczoraj byłem w banku i dowiedziałem się że w tym tygodniu ma być decyzja... zobaczymy czy tak będzie.

Guest

czy ktoś potrafi wyjaśnić dlaczego tak długo czeka się na podpisanie umowy z bankiem nawet do 3 tygodni ?

Guest

a tak na marginesie, to kto sporządza umowę, centrala czy oddział ?

Guest

Witam.

Nie wiem czy się śmiać czy płakać.

Ogólnie to się ciesze bo ....??????....!!!!! MAM, MAM,MAM....

pozytywną decyzję kredytową z Pocztowego, ale ....czemu zawsze musi być ale.... termin na podpisanie umowy za 2 tyg. , termin uruchomienia kredytu 01.06.2009 :(

Super że w końcu jest a i najważniejsze że na warunkach takich jak na wniosku a nie aktualnych (bo teraz chyba podnieśli marże). Tylko te terminy i szybkość dzialania powinni poprawić.

Pozdrawiam

Guest

witam proszę opisz troszkę terminy kiedy składałeś wniosek, bo nie wiem jak się nastawiać ? i jaka masz marże i prowizję ? pozdrawiam i powodzenia

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Topics

  • Operator pocztowy Speedmail.

   Dzień dobry  Czy ktoś z Państwa dostawal listy polecone z sadow/ chwilowek/ banków itp za pośrednictwem operatora pocztowego speedmail? 

   in Dla zadłużonych

  • Wzrost opłaty za aneks w tabeli oplat i prowizji Bank Pocztowy

   W 2008r. zaciągnąłem kredyt hipoteczny gdzie po dokonaniu wcześniejszej spłaty zmniejszałem ratę kapitałowo-odsetkową. W 2019r. po dokonaniu wcześniejszej spłaty chciałem skrócić okres kredytowania. Okazało się, że muszę podpisać aneks. W 2008r. aneks do umowy kosztował od 30 - 100 zł. Dziś bank żąda 400 zł. W zapisach umowy bank ma prawo do zmiany opłat zgodnie z inflacją oraz ogólnie przyjętymi zasadami współżycia społecznego... Czy Bank ma prawo w takim stopniu podnieć opłatę. W najlepszym

   in Kredyty mieszkaniowe

  • Dobranie kredytu bank pocztowy emeryt

   Witam, babcia spłaca kredyt w banku pocztowym. Czy jest możliwość dobrania gotówki do danego kredytu i wydłużanie okresu kredytowania? Kwota kredytu 35000 + 25 000 Pożądana długość okresu kredytowania 120 Kwoty 3 ostatnio otrzymanych wynagrodzeń/świadczeń: 1980 Rozbicie dochodu na podstawę i dodatki/premie - kwotowo (jeśli występuje) Nazwa banku, do którego wpływa wynagrodzenie PKO BP Miejscowość zameldowania Białystok Źródło uzyskiwania dochodów emerytura ZUS Łączny okres zatr

   in Kredyty gotówkowe

  • Pocztowy sprzedaje spłacone kredyty nieżyjących do KSI.

   Dawno mnie tu nie było, moje sprawy w zawieszeniu, a żeby doradzać, może jak zamknę swoje sprawy dowiem się więcej i będę poczuję się kompetentny ;) Do rzeczy. Fundusz KSI twierdzi, że zakupił wierzytelność od Pocztowego na kwotę 200 z haczykiem, do tego odsetki 200 i coś i razem ponad 500 i wzywają do zapłaty "kogoś", napisali tylko, że dotyczy mojego teścia, ale dobrze wiedzą co i jak bo napisali też o spadkobiercach i zrzeczeniu się spadku etc. Teściowa twierdzi, że spłaciła końcówkę po śmi

   in Dla zadłużonych

  • Bank pocztowy nie chce uruchomić kredytu

   Podpisaliśmy z żoną umowę o kredyt hipoteczny w banku pocztowym. Kupujemy (a właściwie już kupiliśmy) mieszkanie z dwoma kredytami zabezpieczonymi na dwóch nieruchomościach. Sprzedających jest trzech, tzn. współwłaściciele w następujących ułamkach: 4/6, 1/3 i 1/3. Na tej nieruchomości są wpisane 2 kredyty walutowe w EUR. Sprzedający spłacają jeden kredyt w całości (z nim nie ma problemu), a drugi w części i tu są problemy. Bank pocztowy chce dokument (opinię bankową), z której będzie wynikać ile

   in Kredyty mieszkaniowe

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.